Áčko porazilo ve velmi náročném utkání rezervu divizního Dvora

branky: 2. a 85. Martin Tauchman, 73. Michal Najman - 5. Vojtěch Jirák

rozhodčí: Michal Vlachý - Marian Otava, Tomáš Drinka (klubový rozhodčí)

delegát KFS: Karel Braun

ŽK: 2:1

diváků: 110

sestava: A.Scharm - M.Zilvar, Mí.Stránský, L.Dědek, J.Jiřička - L.Kalenský, M.Najman, Z.Tauchman, T.Hampl - Š.Drinka (87. O.Tušiak), M.Tauchman

Ohromě důležité tři body proti velmi dobrému soupeři! Utkání pro nás začalo skvěle, již na konci první minuty založil hezkou kombinační akci Zdenda Tauchman, míč poté putoval po ose Jarda Jiřička - Štěpán Drinka až k Martinu Tauchmanovi a ten se, byť nadvakrát, nemýlil - 1:0. Jenže za tři minuty bylo vyrovnáno. Jarda Jiřička na půlce odevzdal míč soupeři, v obraně jsme nehráli důrazně a Jirák s pomocí teče obloučkem zpoza vápna vyrovnal - 1:0. My jsme se snažili dát další branku, ale na naše kopačky se vkradla nervozita a nepřesnost. Do několika šancí jsme se dostali, ale neproměnili jsme je. A když už ano, tak gól Zdendy Tauchmana nám nebyl uznán. Soupeře jsme do vážnější akce nepustil, poločas tedy 1:1. Ve druhé půli to bylo z naší strany trápení, soupeř hrál zkušeně a výborně bránil, zkušená stoperská dvojice Ježek - Rejl nás dlouho do ničeho nepouštěla. Postupně jsme se ale začali dostávat opět do hry a v 73. minutě udeřili, když se parádně, byť s mírnou tečí, trefil Michal Najman - 2:1. Hosté se ale nevzdávali a po pěkné střele z dálky trefili břevno. My jsme chtěli utkání rozhodnout, ale v koncovce se nám vůbec nedařilo, zklamali jsme i v těch nejvyloženějších šancích, chyběla nám přesnost, rychlost zakončení. Definitivní uklidnění na naše kopačky přišlo až v 85. minutě, za obranu si naběhl Martin Tauchman a prostřelil hostujícího hráče v brankářském dresu - 3:1. Závěr utkání již jsme si již pohlídali, na výsledku nic nezměnila ani dalekonosná střela střídajícího Zivra, která skončila na tyči. Byly to zasloužené, ale velmi těžce vydřené body!

Hodnocení pro tisk:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Dnes jsme se na vítězství hodně nadřeli, byť měl soupeř problémy se sestavou, přijel v jedenácti a neměl brankáře, tak hrál velmi dobře. Dali jsme rychlý gól a vypadalo to na pohodu, jenže po rychlém vyrovnání přišlo jedno velké trápení, spousta nepřesností, totálně nám vyhořela finální přihrávka a koncovka. Kluci ale makali, chtěli vyhrát a odměnou jim byla druhá branka. V závěru jsme vítězství pojistili, naopak soupeř se již naštěstí neprosadil, dvakrát nám pomohla branková konstrukce. Hráčům patří poděkování za to, jak utkání odjezdili a šli vítězství naproti. Pochválit musím i soupeře, klobouk dolů zejména před Standou Ježkem."

Jiří Rejl, trenér DKNL: "Na zápas jsme jeli ve zcela zdecimované sestavě (mnoho absencí + někteří hráči nastoupili po nemoci nebo rovnou nemocní), když jsme neměli ani gólmana a do branky musel hráč z pole, který chytal poprvé v životě. Doufal jsem tedy hlavně v to, že zápas odehrajeme se ctí a domácím to co nejvíce znepříjemníme. To se podle mě povedlo a jednalo se o vyrovnané utkání, ve kterém mohl vyhrát kterýkoliv z týmů. Vyzdvihl bych výborný výkon gólmana Honzy Ryby."

Diskusní téma: Áčko porazilo ve velmi náročném utkání rezervu divizního Dvora

Nesehraná utkání přípravky

Tomáš Navrátil st. | 25.09.2022

Naše starší přípravka měla v sobotu odehrát dvě utkání v Mostku, k utkáním ale nakonec z důvodu nedostatku hráčů neodcestovala. Dohrávat se tato utkání již nebudou.