Branky: 30. V.Dvořák, 69. T.Hanuš - 21. J.Jiřička, 28. Z.Tauchman, 37. Š.Drinka

Rozhodčí: Soukup - Otava, Šnajdr

ŽK: 6:3

Diváků: 60 (z toho 32 z Dolní Kalné - děkujeme!!)

Sestava: Scharm - Dressler (73. Dědek), Mí. Stránský, Tomáš Navrátil, Zilvar - J.Jiřička, Z. Tauchman, M. Bartoš, Hampl - M. Tauchman (80. L. Kalenský), Š. Drinka (90. Tušiak)

V první čtvrthodince se hrál na výborně připraveném hřišti, ale za nevlídného podzimního počasí, vyrovnaný fotbal bez dramatických okamžiků před oběma brankami. Až v 19. minutě se nám povedla parádní akce, která měla skončit brankou, Jarda Jiřička vysunul na pravé straně Martina Tauchmana, ten poslal na malé vápno přesnou střílenou přihrávku na Štěpána Drinku, ten ale mířil v jasné tutovce zcela sám před gólmanem vysoko nad. Ve 20. minutě poslal opět Jarda Jiřička skvělou průnikovou přihrávku na Štěpána Drinku, ten ale vystřelil zbytečně z dálky a branku opět přestřelil. Ve 21. minutě již to tam ale spadlo, po několika odražených míčích se dostal ke střele Jarda Jiřička a bombou k levé tyči nás posílá do zaslouženého vedení - 0:1. Ve 29. minutě je to ještě veselejší, Vojta Dressler poslal do vápna skvělý centr, ten si parádně zpracoval Zdenda Tauchman a pohotovou střelou do vinglu nedal domácímu gólmanovi šanci - 0:2. Ve 30. minutě vystřelili nebezpečně domácí, tečovanou střelu však vytáhl Ferda skvěle reflexivně nad břevno. Z následného rohu však domácí po našem velmi laxním bránění snížili na 1:2, když se z deseti metrů trefil k tyči zcela volný Dvořák - 1:2. Hodně laciná branka ... Naštěstí ve 37. minutě opět odskakujeme na dvoubrankový rozdíl, Martin Zilvar posunul míč na levé straně na volného Tomáše Hampl, ten poslal do vápna nadýchaný centr a Štěpán Drinka, zatím ve své nejmenší šanci, ho hlavou usměrňuje do sítě - 1:3. Ve 41. minutě můžeme jít do trháku, Vojta Dressler našel vysokým lobem za obranou Martina Tauchmana, ten však ve velmi dobré situaci ani nevystřelil, ani nenahrál před branku nabíhajícímu Štěpánu Drinkovi. Poločas tedy 1:3 ale mohlo to být ještě veselejší…

Do druhé půle nastoupili domácí s daleko větším nasazením a hned ve 47. minutě nás drží nad vodou Ferda, který vyráží nohama tutovku domácího hráče. V 51. minutě jsme mohli přidat čtvrtou branku, Jarda Jiřička zatáhl po pravé straně míč, přesnou přihrávkou našel zcela volného Zdendu Tauchmana, ten ale pálil těsně nad. V 61. minutě jsme na útočné polovině ztratili lacině míč, domácí šli do přečíslení, jejich další tutovku ovšem Ferda opět skvěle vyráží. V 65. minutě máme výhodu trestného kopu zpoza vápna, Zdenda Tauchman však branku o centimetry míjí. V 67. minutě se na nás valí další brejk domácích, nebezpečí na poslední chvíli odvrací obětavě hlavou Vojta Dressler. V 69. minutě zahrávají domácí rohový kop a po obležení našeho malého vápna se na zadní tyči prosazuje neobsazený kapitán Hanuš - 2:3. V 82. minutě můžeme definitivně rozhodnout, Lukáš Kalenský postupuje sám na gólmana, zakončuje však nad. Minutu na to má obrovskou šanci Štěpán Drinka, bohužel zcela osamocen na penaltovém puntíku místo otázky "kam to chceš" střílí zbrkle nad. Tohle jsou situace, které nás hrozně sráží a stojí spoustu fyzických a psychických sil. V 88. minutě jde opět zcela sám na gólmana Lukáš Kalenský, bohužel branku netrefuje, tentokrát zakončuje vedle. Domácí se nadechují k závěrečnému náporu, mají standartní situaci z velmi nadějné pozice, bránu naštěstí přestřelují. V 92. minutě máme další tutovku, Lukáš Kalenský trefuje tentokrát tyč! V 94. minutě, k naší velké radosti, rozhodčí Soukup utkání končí. Hráči jdou děkovat skvělým fanouškům, kterých tentokrát do 60 km vzdálených Nepolis dorazilo více jak třicet, tedy jich bylo více jak domácích!!! Zvládli jsme další venkovní utkání, vzhledem k vývoji v tabulce se jedná o tři zlaté body. Hráčům patří velké poděkování, stejně tak fanouškům a rozhodčím.

Hodnocení utkání pro tisk a web

Radek Matys, trenér Nep.: "Naší naivní hrou jsme soupeři darovali poločasové vedení. Zlepšený výkon v druhé půli nám však body nepřinesl."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Vyrovnané utkání, v 1. poločase jsme se dostali do dvougólového vedení, další branky jsme však z brejků i přes několik tutových šancí nepřidali, mohlo být rozhodnuto do poločasu. Ve 2. půli domácí přidali, snížili, vyrovnat se jim ale i přes dvě, tři tutovky, ve kterých nás podržel gólman, nepodařilo. A vzhledem k tomu, že my jsme své šance, a že jich bylo, k brance také nedotáhli, bylo to drama až do konce. Z mého pohledu jsme ale vzhledem k poměru šancí vyhráli zaslouženě. Chválím hráče, fanoušky i rozhodčí."

Diskusní téma: Áčku se v okolí Nového Bydžova daří, po Skřivanech vyloupilo i Nepolisy