Malé Svatoňovice - FK Dolní Kalná "B"   2 : 1 ( 1 : 0 )

branka: 24. David Ježek (v zápise o utkání mylně uveden David Sobotka)

rozhodčí: Seidel - Ryšálek (laik), David (laik)

ŽK: 1 : 1

diváků: 80

sestava: Kohout - Dohnal (73. Š.Drinka), Tauchman, Strnádek, Sobotka - M.Lukeš, Hampl, M.Ježek, M.Nosek - Bélik, D.Ježek

Sestava na utkání se nám neskládala vůbec lehce. Vyjma několika omluvených hráčů bylo bohužel i pár nezodpovědných, navíc ve stejný den hrálo i áčko ve Dvoře, takže náhradníci z áčka museli narychlo přejet do Malých Svatoňovic, no a jelikož to není hned za kopcem, utkání začalo s pětadvacetiminutovým zpožděním. Nakonec museli nastoupit i Tomáš Hampl a David Dohnal, kteří měli v nohách celé utkání ve Dvoře. Před pěknou diváckou kulisou se hrál vyrovnaný fotbal, který jsme okořenili ve 24.minutě vedoucí brankou, rohový kop Míry Lukeše propadl k Davidu Ježkovi a ten z malého vápna málem protrhl síť - 1:0. Domácí začínali mít navrch, ale jejich koncovka byla buď nepřesná, nebo byl na místě pozorný "golman" Olda Kohout. Druhý poločas na nás domácí vlétli, ale tutovku měl na noze nejprve David Dohnal, ale domácího golmana Jiránka neprostřelil. To byl klíčový okamžik utkání. V 57. minutě bylo vyrovnáno, Olda Kohout neudržel lehkou střelu a domácí mladík Matěj Tišler, který by měl určitě pomýšlet na vyšší soutěž, lacině vyrovnal - 1:1. V 70. minutě udeřili domácí podruhé, trestný kop propadl až k Turkovi a ten za notného přihlížení našich obránců i golmana poslal svůj tým "šmudlou" k tyči do vedení. My jsme se nadechli k závěrečnému náporu, ale v největší šanci odmítl vyrovnání Štěpán Drinka. Domácí trefili v závěru při naší hře vabank ještě břevno, více toho ale tradičně velmi dobrý rozhodčí Seidel neumožnil. Z utkání, kde jsme na bod určitě měli, odjíždíme s prázdnou. Za týden hostíme pod kaštany v derby Kunčice, tak se pokusíme ztracené body nahradit.

Diskusní téma: Ani béčko v Malých Svatoňovicích neuspělo !