Ani hattrick Jardy Jiřičky na Nepolisy nestačil !

FK Dolní Kalná "A" - TJ Sokol Nepolisy   3 : 5 ( 2 : 2 )

branky: 20., 35., 65. Jarda Jiřička - 22., 73. Pánek, 38. Pokorný, 59. Vaníček, 87. Masák

rozhodčí: Styblík-Vitvar, Otava

ŽK: 1:1

diváků: 85

sestava: To.Drinka-Strnádek, J.Navrátil, A.Kodytek, Kozák-Zilvar, M.Bartoš, Najman, Tauchman (78. Dědek)-J.Jiřička, Dohnal (84. M.Lukeš)

Po velmi kvalitním výkonu, kdy jsme sehráli s vedoucím mužstvem soutěže vyrovnanou partii, jsme ale na body opět bohužel nedosáhli. Ale tentokrát k nim bylo hodně blízko. Soupeř nás pravděpodobně podcenil, zatímco z našich kluků čišel touha se ukázat a soupeře porazit. Po opatrném úvodu utkání, kdy hosté měli optickou převahu bez zakončení, jsme ve 20. minutě uděřili, Jarda Jiřička zatáhl po pěkné přihrávce míč do vápna a nechytatelnou pumelenicí na bližší tyč rozvlnil síť za hostujícím golmanem poprvé - 1:0 !. Jenže za dvě minuty bylo vyrovnáno, doplatili jsme na moderní výklad pravidla o ofsajdu a Pánek z bezprostřední blízkosti hravě vyrovnal - 1:1.  Nás to ale nepoložilo a byli jsme i nadále velmi aktivní a byli častěji na míči, než hosté. A ve 35. minutě jsme šli opět do vedení, když se krásnou střelou z vápna prosadil opět Jarda Jiřička - 2:1. Jenže to bychom nebyli ani my, abychom za tři minuty doslova darovali soupeři vyrovnávací branku, neskutečná minela golmana Tomáše Drinky a bylo vyrovnáno - 2:2. Hosté se ještě prezentovali pumelenici Pánka do břevna, na druhé straně neuspěl pěknou střelou Jarda Jiřička ani po trestném kopu Davida Dohnala za obranou zcela osamocený Lukáš Strnádek. Poločas tedy 2:2. Do druhého poločasu nastoupili hosté s cílem zlomit utkání ve svůj prospěch a měli navrch. A v 59. minutě se poprvé v utkání dostali do vedení, na přední tyči jsme propadli v bránění autu, míč se dostal na tyč zadní a tam nekrytý Vaníček jen nastavil na brankové čáře hlavu - 2:3. Ale domácí hráči to nezabalili a odměnou za jejich aktivitu byla vyrovnávací branka koho jiného než střelce utkání Jardy Jiřičky, který využil zmatků v malém vápně soupeře a přesnou hlavičkou překonal golmana Marka potřetí - 3:3. Na otočení výsledku v opět náš prospěch měl tutovku Zdenda Tauchman, ale zcela sám před golmanem bránu z šesti metrů o dva metry nepochopitelně přestřelil ! A  to byl zlom. Hosté poté nejprve trefili opět břevno, aby se v 73. minutě dostali znovu do vedení. Lehounký centr proletěl Tomáši Drinkovi mezi rukama a Lukáš Strnádek si dal, za přispění hostujícího Pánka, vlastní gól - 3:4 ! Opět velká škoda. Dva, tři ofenzivní výpady jsme v závěru sice měli, ale na vyrovnání to nestačilo, naopak, v 87. minutě pečetil vítězství hostů do naší otevřené obrany Masák - 3:5. Prohráli jsme tak šesté utkání v řadě, byť tentokrát po velmi dobrém výkonu. Málokdy se stane, že diváci vyprovázejí poražené mužstvo potleskem, za to patří našim divákům velké poděkování. Věřím, že na dnešní výkon navážeme i v následujících podzimních utkáních a podaří se nám nějaký ten bodík urvat, abychom na jaře měli ještě o co hrát. Soupeři blahopřeji k vítězství a přeji mu, včetně jeho skvělých fanoušků, aby bojoval do poslední chvíle o návrat do 1.A třídy.

Vyjádření pro web KH fotbal a pro tisk:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "S vedoucím celkem soutěže jsme sehráli velmi dobré utkání, kterému by slušela po divokém průběhu remíza, dvakrát jsme vedli, vyrovnali na 3:3, bohužel však nemáme ani bod. Soupeř nás podcenil, dali jsme mu tři pěkné branky, ale doplatili na triviální chyby. Na druhou stranu hosté trefili 2x břevno a ukázali v momentech, kdy se lámal chleba, svoji kvalitu a zaslouženě zvítězili. Ztráta po dobrém výkonu však hodně mrzí, musíme ale makat dál. Utkání zvládli velmi dobře také rozhodčí."

Milan Havlík, vedoucí mužstva NEP.: "Jeden týden porazíte prvního a následující týden jedete na posledního. Těžko se to z hlavy vymetá, domácí hráli výborně, zvlášť v prvním poločase byli důraznější v osobních soubojích. My jsme příšerně chybovali, trochu klidu přineslo až vedení na 3:2, která nám však příliš dlouho nevydrželo. Definitivní rozhodnutí přinesl až 5 minut před koncem Masáro, kterému k tomu stačilo být na hřišti celou minutu."

Diskusní téma: Ani hattrick Jardy Jiřičky na Nepolisy nestačil !