Ani skvělý první poločas na body v Libotově nestačil

FC Libotov  -  FK Dolní Kalná "B"

5  :  4  ( 1 : 4 )

Branky: 64. a 76. J.Pitro, 37. Luběna, 66. Haase, 89. O.Pitro (pen.) - 17., 29. Zilvar, 8. J.Jiřička, 24. Klůz
Rozhodčí: Černý - Vinš, Seidel
ŽK: 3:2
Diváků: 50
Sestava: Scharm - Horák, J. Strnádek, Dědek, Sobotka - Klůz, J. Jiřička, Koss, Zilvar - Ta. Drinka (70. To. Drinka), Lukeš

K poslednímu podzimnímu utkání jsme odjížděli ve slátané sestavě, neboť někteří borci se na to jednoduše vys.... Těm, co utkání absolvovali a není jim lhostejný kolektiv a zodpovědnost vůči němu, patří poděkování. Na perfektně připraveném pažitu (hřiště má umělou závlahu a na trávníku je to znát) jsme překvapivě celý první poločas dominovali, v podstatě každá naše přihrávka, která přešla přes půlící čáru, zaváněla brankou. Až do 37. minuty bylo vše přímo snové, bratři Pitrové a spol. se nestačili divit. Již v úvodu utkání jsme měli dvě šance po perfektních nábězích a přihrávkách Vojty Klůze, ale bez brankového efektu. V 8. minutě už to ale vyšlo, Vojta Klůz si pohrál u brankové čáry s obráncem, nahrál před bránu a Jarda Jiřička nás poslal zkušeně do vedení - 0:1. V 17. minutě utekl po pravé straně opět Vojta Klůz a jeho střílenou přihrávku uklidil na zadní tyči do prázdné branky Martin Zilvar - 0:2. Ve 24. minutě bylo ještě veseleji, Míra Lukeš ustál souboj s domácím obráncem, míče se zmocnil agilní Vojta Klůz, běžel sám na gólmana a skvěle ho obstřelil - 0:3. A to nebylo všechno, ve 29. minutě přidal po minele domácího brankáře Martin Zilvar čtvrtou branku. Domácí reagovali na tento stav trojitým střídáním a hru v poli následně vyrovnali a měli i první šanci, Ferda nás ale podržel. Ve 37. jsme ale ledabyle ztratili ve středu hřiště míč a domácí z blízka snížili - 1:4. A tak skončil i první poločas. Věděli jsme, že ani zdaleka není nic rozhodnuto, že na nás ve druhé půli domácí vlítnou a budou se snažit utkání otočit. A to se také stalo. První patnáctiminutovku druhé půle jsme se štěstím přežili, domácí trefili tyč a břevno a měli ještě další dvě tutovky. Ale i my jsme měli krásnou akci, na jejímž konci trefil Míra Lukeš břevno. A vzápětí megatutovku, po přistrčení Jardy Jiřičky si dávali přednost Táda Drinka s Mírou Lukešem, zakončení ale bylo ve stoprocentní pozici velmi slabé. A přišel trest. V 64. minutě si s naší obranou pohrál Jakub Pitro a jeho přízemní střela z vápna znamenala snížení - 4:2. Dvě minuty na to chyboval špatným vyběhnutím Ferda a Haase uklidil míč do prázdné - 4:3. Pomalu jsme začínali pít z kalichu hořkosti, na dno však bylo stále daleko. V 76. minutě však domácí vyrovnali, když se po judistickém zákroku na Láďu Dědka prosadil svojí druhou brankou v zápase Jakub Pitro - 4:4. Ubývaly nám síly a do konce nás ještě čekala dlouhá čtvrthodinka, ztráceli jsme jednoduché míče, valil se na nás jeden útok za druhým, domácí měli několik šancí, ale trestuhodně je zahodili. Mrzet je to ale nemuselo, minutu před koncem šel na naši půlku dlouhý výkop, Láďa Dědek míč neodhadl, podběhl ho a na naší bránu běžel zcela osamocen Jakub Pitro. Naši obránci ho doběhli a bohužel faulovali, následovala penalta a z ní Ondřej Pitro rozhodl - 5:4. Zatím co domácí slavili, nám zůstaly oči pro pláč. I takový dovede být někdy fotbal .... Pochválil bych trojici rozhodčích v čele s mladým Michalem Černým, utkání zvládla velmi dobře. Domácím gratulujeme a děkujeme za zapůjčení sady dresů, neboť jsme přijeli ve stejné barevné kombinaci. K zamyšlení stojí ale dvě věci, nedělní čas utkání v 11 hodin, který není časem úředním (ten je 14.00 a domácí o změnu nežádali), a hulvátské chování několika primitivních domácích diváků důchodového věku směrem k našim fanynkám.

Diskusní téma: Ani skvělý první poločas na body v Libotově nestačil