Spartak Kobylice - FK Dolní Kalná   4 : 1 ( 3 : 0 )

branky: 14., 20., 29., 84. domácí - 89. Jarda Jiřička z pen.

rozhodčí: Prinz - Turek, Schovanec (KR)

ŽK:  bez karet

diváků: 160

sestava: Scharm - V.Bartoš (30. Zilvar), Navrátil, Dědek, L.Strnádek (46. Kalenský) - Š.Drinka, Stránský, A.Kodytek, J.Jiřička - Dressler (73. Lukeš), V.Kodytek (83. Štilec)

Do Kobylic jsme odjížděli s touhou uspět, bohužel utkání jsme, zejména v prvním poločase, nezvládli. Již v 6. minutě jsme mohli prohrávat, Láďa Dědek zahrál špatnou malou domů, golman nás naštěstí podržel. V 9. minutě jsme mohli jít naopak do vedení, Jarda Jiřička však po zaváhání domácího golmana prázdnou bránu netrefil. Ve 14. minutě jsme ztratili na půlce hřiště míč, domácí šli do otevřené obrany a přesvědčili se, stejně jako naši předešlí soupeři, jak snadné je nám dát gól - 1:0. V 16. minutě se Ferda jen ohlédl, jak dalekonostá střela domácího borce končí na tyči. V 18. minutě posoudil rozhodčí zákrok Kuby Navrátila jako faul a pískl penaltu, byť kopat se mělo na druhou stranu - 2:0. Ve 22. minutě jsme mohli snížit, ale Vojta Dressler pálil po perfektním vysunutí zbrkle daleko vedle. Ve 29. minutě se začervenal náš golman, když pustil do sítě střelu domácího hráče snad ze 45 metrů - 3:0. Ve 36. minutě utekl po levé straně Vojta Dressler, přihrál před bránu, zakončení Víťi Kodytka však bylo velmi slabé. Ve 37. minutě mohli domácí zvýšit, ale neskutečnou tutovku neyužili, když míč před prázdnou bránou doslova zadrbali. Ve 41. minutě nás drží nad vodou Ferda, poločas končí jasným vedením domácích 3:0. V 54. minutě se dostal do velké šance Lukáš Kalenský, jeho pokus ale golman skvěle chytá. V 81. minutě má šanci znovu Lukáš, tentokrát však branku o centimetry netrefil. Minutu nato mají tutovku domácí, ale nedávají, v 83. minutě ale už z další velké šance skore navyšují - 4:0. Nám se podařilo v 89. minutě výsledek alespoň korigovat, po faulu na Štěpána Drinku proměnil penaltu tradiční exekutor Jarda Jiřička. Z Kobylic tedy odjíždíme s prázdnou, byť soupěř rozhodně hratelný byl.

LiborTobišek (domácí):
Výhra 4:1 bez komentáře chtěl bych poděkovat klubovému rozhodčímu Kosíček panu Schovancovi ,který nám vypomohl.
Tomáš Navrátil, sekretář (hosté):

Do Kobylic jsme jeli s touhou odčinit dva poslední debakly a pokusit se bodovat, jenže jsme nezvládli začátek utkání, když prohráváte po necelé půlhodině 3:0, je to těžké. Domácí byli lepší, mohli přidat i další branky, ale již jsme to i se štěstím ustáli. Ve druhé půli jsme hru vyrovnali, ale kontaktní branku se nám i přes několik šancí vstřelit nepodařilo. Domácí vyhráli zcela zaslouženě, musím pochválit parádní pažit a rozhodčí včetně zapůjčeného klubového z Kosiček.

Diskusní téma: Ani v Kobylicích nám pšenka nekvetla