Béčko porazilo v divácky atraktivním utkání Kuks

FK Dolní Kalná "B" - TJ Jiskra Kuks       4  :  1     ( 2  : 1 )

branky:  23.a 77. Martin Bartoš (obě z pen.), 16. Olda Kohout, 87. Tadeáš Drinka - 6. Tomáš Roman

rozhodčí: Josef Petrů - Matěj Gabrle, Jakub Pracný

ŽK:  1:3

ČK: 0:2 (76. Jarůšek, 78. Pišl)

diváků:  83

sestava: To.Drinka - Bélik, J.Strnádek, M.Nosek, Lacina - Tauchman, M.Lukeš, M.Bartoš (84. Zilvar), Sobotka - Mikulka (55. Tad.Drinka), Kohout (76. M.Benecký)

Za pěkného počasí se hrál Pod Kaštany zajímavý zápas, který diváka rozhodně nenudil. Hosté se představili jako velmi kvalitní soupeř, hráli opravdu výborně, měli velmi početnou lavičku a jejich vystupování bylo až do 75. minuty naprosto perfektní. Pak ale několika hráčům ujely nervy a fotbal se bohužel vytratil. Hosté začali utkání velmi aktivně a již v 6. minutě se dostali do vedení, Tomáš Roman zatočil míč z trestného kopu přesně k tyči a Tomáš Drinka, byť předvedl výstavní skok plavmo, na míč nedosáhl - 0:1. Domácí se oklepali a v 16. minutě bylo vyrovnáno, když se šťastně trefil Olda Kohout. To již začínalo být hráčům i divákům podezřelé, v jakém stavu nastoupil do utkání hostující golman, když utěšoval své hráče slovy "nevadí, vyrovnáme ...". Ve 23. minutě byl ve vápně faulován Olda Kohout a z penalty poslal nechytatelně domácí do vedení Martin Bartoš - 2:1. Hosté však hráli i nadále velmi dobře a byli před domácí brankou velmi nebezpeční. Ve druhém poločase atraktivní zápas pokračoval, domácí chtěli přidat třetí branku, hosté naopak vyrovnat. Zlom nastal v 76. minutě, kdy hostující golman vyběhl daleko z brány a na hranici pokutového území vrazil do domácího útočníka. Nastaly neutichající diskuze, emoce pracovaly na 120%, a do ohně ještě přilil mladý pomezní rozhodčí Pracný, na jehož popud se nekopal trestný, ale po pětiminutové prodlevě pokutový kop. Ale i objektivní hráči hostí konstatovali, že to bylo rozhodnutí naprosto správné. To bohužel neunesli dva hostující hráči a byli poprávu vyloučeni. Paradoxem bylo, že první vyloučený, asistent trenéra Jarůšek, byl jako střídající hráč na hřišti ani ne minutu ! Po sklidnění emocí se k penaltě postavil Martin Bartoš, který psychicky zcela rozloženému golmanovi hostí, jinak ovšem velmi pohyblivému a skvěle čtoucímu hru, vstřelil pozemi doprostřed branky třetí branku - 3:1. V 87.minutě se prosadil premiérovým gólem v dresu Dolní Kalné krásnou střelou levačkou Tadeáš Drinka a stanovil tak konečný výsledek na 4:1 pro domácí.

Diskusní téma: Béčko porazilo v divácky atraktivním utkání Kuks