Béčko si připsalo první výhru v sezóně, porazilo Černý Důl + FOTO

TJ Sokol Černý Důl - FKDK "B"
2  :  4  ( 2 : 2 )

branky: 11. Rodr, 41. Tušiak vl. - 7. Koss, 17. Klůz, 77. V. Kodytek, 86. Zilvar

rozhodčí: Chleborád - Přiklopil, Šeda

ŽK: 1:1

diváků: 50

sestava: Tomáš Drinka – Ondřej Tušiak (46. Láďa Ddek), Vlastimil Bartoš, Jan Strnádek, Martin Šoulavý – Vojtěch Klůz (46. Martin Zilvar), Jiří Koss (64. Jarda Jiřička), Michal Najman, Miroslav Lukeš – Vít Kodytek, Martin Mikulka (23. Tadeáš Drinka)

Komentář k utkání očima Víťi Kodytka:

Další kolo zavedlo Kalenskou rezervu do nedalekého Černého Dolu. Obě mužstva doposud nevyhrála a ve svém utkání chtěla odčinit svá zaváhání. Především to Kalenské, když nešťastně doma padlo s Lánovem.  Na lavičce mužstva, v pozici trenéra, nastoupil David Sobotka, který nahradil Tomáše Navrátila a tento tah se povedl.

Kalenští zahájili zápas velmi dobře, respektive již v sedmé minutě se mohli radovat z první branky. Michal Najman s citem zahrál centrovaný míč na Míru Lukeše a ten na stříbrným podnose nabídl přízemní nahrávku Jiřímu Kossovi, jenž do odkryté brány otevřel skóre – 1:0. V tuto chvíli jsme přebrali otěže a hrál se z velké části fotbal na soupeřově straně. Kalenští ale své šance zahazovali. Zejména šance Martina Mikulky vybízela po zvýšení skóre, když dostal přihrávku mezi obránce od Víta Kodytka. Poté platilo známé pravidlo, nedáš dostaneš. Ze závaru se soupeř dostal do vybízené šance, když obránce náhodným nákopem zmátl naši obranu, domácí útočník využil ne-komunikace obrany, pelášil na bránu sám a výstavním lobem srovnal stav utkání 1:1. Kalenští se z inkasované branky rychle oklepali a o několik minut později se podařilo skóre zvýšit na 2:1. Michal Najman z poza vápna zakončil, přičemž jeho střela směřovala mimo soupeřovu branku, ale pohotový a agilní Vojtěch Klůz ve skluzu (ala Lafata), tečoval míč, který změnil směr do brány ve chvíli, když brankář soupeře šel do proti-pohybu. Všichni nevěřícně oslavovali nádhernou branku. Hra se poté zcela vyrovnala a následovalo řadu fotbalových nepřesností. Utkání přineslo i několik zranění, obě mužstva museli nuceně střídat. Nicméně v samotné závěru prvního poločasu došlo ke kurioznímu situaci. Ondra Tušiak v presu přihrával malou domu, byť přihrávka skákala, Tomáš Drinka přihrávku podcenil a skončila za jeho zády, což znamenalo vyrovnání a utkání končí v poločase remízou 2:2.

Druhé dějství utkání bylo bojovné. Každá druhá přihrávka směřovala do „šprajcu“ a pasáže byly spíše rozkouskované. Soupeř místy prověřoval připravenost obrany a v některých momentech měli Kalenští obrovské štěstí. Zejména Vlasta Bartoš, byť není vysokého vzrůstu, vyhrával hlavičkové souboje, které jinak hrozili „gólovkou“ pro soupeře. David Sobotka využil poslední střídání, které bylo, dle mého názoru, klíčové. V samotné závěru ze standardní situace Jarda Jiřička servíruje precizní centr do malého vápna, který využívá Víťa Kodytek a v hlavičkovém souboji strhává vedení ve prospěch Kalenského mužstva – 2:3. Soupeř vrhl veškeré poslední síly do útoku a hrál na riziko, což bylo osudné. Martin Zilvar v posledních minutách hrací doby využívá rychlého protiútoku. Dostal centrovaný míč do souboje rameno na rameno, souboj ustál, naznačuje, že bude zakončovat a postupně položil na zadek obránce s brankářem. Posléze měl již situaci jednoduchou a svou střelou do odkryté brány zvyšuje na konečných 2:4. Utkání bylo tak rozhodnuto. Rozhodčí utkání v 88minutě ukončuje, což se nelíbilo místním fanouškům, když utkání nenechal zcela dohrát, zřejmě jeho vnitřní pocit, že utkání nebude zdramatizováno.

Martinovi Mikulkovi přejeme brzký návrat na zelený pažit!

Fotografie z utkání od Kláry Řehákové ZDE.

Diskusní téma: Béčko si připsalo první výhru v sezóně, porazilo Černý Důl