MFC Svoboda nad Úpou - FK Dolní Kalná"B"   5 : 2 ( 1 : 1 )

branky: Beneš 3, Prouza, Kutík - , Kohout, M.Lukeš

rozhodčí: Pojezdný

ŽK: 0:2

diváků: 55

sestava: J.Lukeš - Zilvar, Tauchmn, Strnádek, T.Drinka (Dohnal) - Kohout (83.M.Benecký), Hampl, Š.Drinka, Sobotka - V.Kodytek, M.Lukeš

Na perfektním pažitu ve Svobodě jsme předvedli dobrý fotbal, bohužel ale stejně jako na Mostku jsme inkasovali pět branek. V prvním poločase se hrálo za mírné převahy domácích, kteří měli poměrně silný vítr v zádech. V úvodních dvou šancích Svobody nás podržel golman Honza Lukeš, aby v 18. minutě udeřilo na druhé straně, na milimetrový centr Tomáše Drinky naskočil nejmenší muž na hřišti Olda Kohout a přesnou hlavičkou poslal hosty do vedení. Domácí byli i nadále častěji na míči, trefili břevno, měli další dvě tutovky, ve kterých je opět skvěle vychytal Honza Lukeš. Ve 33. minutě se však dočkali, první pokus domácího střelce Lukeš ještě zlikvidoval, na dorážku z bezprostřední blízkosti však již byl krátký. Poločas tedy 1:1. Ve druhém poločase jsme měli vítr v zádech my a udávali tempo hry. Jenže nabídnuté šance jsme neproměnili a domácí nás z brejku potrestali, nezajištěné obraně pláchl domácí rychlík Beneš a rázem to bylo 2:1. Asi klíčový okamžik utkání nastal v 55. minutě, v tisíciprocentní šanci na vyrovnání zaváhal Zdenda Tauchman a domácí z rychlého protiútoku přidali opět Benešem třetí branku. Nám se ještě podařilo snížit pěknou střelou Míry Lukeše, to ale bylo z naší strany vše, naopak, domácí nám v závěru na cestu přibalili ještě dvě branky a po dvouminutovém nastavení velmi dobrý rozhodčí Pojezdný utkání ukončil. Stále stejná písnička, hrajeme relativně dobře, ale body berou soupeři. Na druhou stranu nemít dnes v brance Honzu Lukeše, dostaneme desítku ... Domácím k vítězství gratulujeme.

Diskusní téma: Béčko - opět dobrá hra, opět ale bůro !