Béčko otočilo zápas v Chvalči a zaslouženě zvítězilo !

FK Chvaleč - FK Dolní Kalná "B"   1 : 2 ( 1 : 0 )

branky: 23. Kraus - 78. a 83. Zdenda Tauchman

Rozhodčí: Lebeda - Turek, Muller (laik)

ŽK: bez karet

diváků: 40

sestava: Tad.Drinka-Zilvar, M.Nosek, Dědek, L.Marks (60. Kohout)-Dohnal, Tauchman, M.Ježek, Š.Drinka-V.Kodytek (60. Bélik), M.Lukeš

Na velmi těžkém, tvrdém, hrbolatém a vyprahlém terénu a za velkého vedra jsme dovedli utkání, ve kterém jsme z jediné šance domácích inkasovali a prohrávali, ve druhém poločase otočit. Po celé utkání jsme měli převahu, ale kombinovat po zemi nešlo a vzduchem jsme hodně míčů pozrtáceli. Ve 23. minutě zahrávali domácí trestný kop, golman Drinka první centr ještě vyrazil, ale na dorážku již nedosáhl, domácí hráč byl u míče dříve a našeho golmana přehodil - 1:0. Více se domácí do zakončení za celé utkání nedostali ! Naopak my jsme měli ještě v první půli řadu střel, ale ani jedna se neujala. Ve druhém poločase začaly postupně domácím docházet síly a naše převaha byla obrovská. Hru jsme se snažili maximálně zjednodušit a pokusit se soupeře porazit po centrech s křídelních prostorů. V 62. minutě jsme měli šanci s přímého kopu, byť svoji 16 střelu (!!) na bránu kopl David Dohnal ze všech předchozích nejlépe, skončila pouze na břevně. V 78. minutě poslal z pravé strany před bránu cetr Martin Zilvar a Zdenda Tauchman stál tam, kde měl - tělem dotlačil míč do sítě - 1:1. O pět minut později jsme dali obdobnou branku a výsledek utkání otočili. Tentokrát výborně centroval Míra Lukeš a hlavička Zdendy Tauchmana byla neméně přesná - 1:2. Poté již se utkání jen dohrávalo. Kluky musíme pochválit, že se nenechali otrávit terénem a i přes nepříznivý vývoj se snažili utkání otočit a vyhrát. Domácímu hráči Láďovi Mazačovi přejeme brzké uzdravení ! Příští týden nás ale čeká podstatně kvalitnější soupeř, v neděli přijede pod kaštany FK Mostek, jehož trenér p.Lebeda si nás byl ve Chvalči obhlédnout .....

Diskusní téma: Béčko otočilo zápas v Chvalči a zaslouženě zvítězilo !