Béčko prohrálo s Úpicí s hlavou nahoře !

FK Dolní Kalná "B" - Sparta Úpice "B"   0 : 3 ( 0 : 2 )

rozhodčí: Petrů - Kmitovská, Lukes

ŽK: 1: 0 (Dědek)

diváků: 54

sestava: J.Lukeš - Zilvar, Dědek, Strnádek, To.Drinka (45. Š.Drinka) - Tauchman, M.Ježek (75. M.Nosek), Najman, Sobotka - Dohnal (46. Bélik), M.Lukeš

Béčko hostilo ve svém prvním jarním zápase rezervu Sparty Úpice a to byl veslmi kvalitní soupeř. Byť hosté dorazili pod kaštany až na pár vyjímek s dorosteneckou sestavou, po většinu utkání herně dominovali a zaslouženě zvítězil. Zejména rychlost hostujících hráčů dělala naší defenzivě velké problémy. Ale naši hráči se nemají rozhodně za co stydět, byť výsledek vypadá zcela jednoznačně, na hřišti to tak jednoznačné nebylo. Do první obrovské šance se dostali v 16. minutě domácí, Sobotka vysunul krásnou uličkou Tauchmana, ten ale trefil ve vyložené pozici sám před prázdnou bránou pouze tyč. Hosté odpovídali rychlými brejky, ale naše obrana, v čele s navrátivším se golmanem Honzou Lukešem, pracovala velmi spolehlivě. Třikrát nás zachránila branková konstrukce, ale ve 41. minutě již to hostům vyšlo, na kolmou přihrávku středem hřiště si naběhl hbitý Pančík a ranou mezi nohy vyběhnuvšího Lukeše poslal hosty do vedení - 0:1. Asi klíčový okamžik utkání přišel ihned po rozehrávce, Tomáš Drinka namazal chybnou rozehrávkou Pančíkovi a ten se ani ne po půl minutě v samostatném nájezdu na Lukeše opět nemýlil - 0:2. To byla velká rána. Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. Domácí měli zhruba v polovině druhé půle tři příležitosti, jak utkání zdramatizovat, ale vyřešili je velmi zbrkle, navíc Tauchman trefil po jedné z nejhezčích akcí utkání břevno. Hosté přidali v samotném závěru Doubicem třetí branku a bylo definitivně rozhodnuto. I přes porážku je ale hráče potřeba pochválit, utkání odmakali a měli velký podíl na kvalitě na tuto soutěž nadstandartního utkání. Utkání zvládla velmi dobře i trojice rozhodčích.

Diskusní téma: Béčko prohrálo s Úpicí s hlavou nahoře !