Béčko stále na jaře neporaženo + foto

Derby v Kunčicích bývají vždy vyhecovaná a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Terén hřiště jinak krásného kunčického pažitu nebyl příliš ideální, neboť na něm byly tři výrazné pískové pásy po délce hřiště po instalaci umělého zavlažování, které spíše připomínaly dostihové závodiště. Domácí zahájili utkání s balonem více na noze a po čtvrthodině hry udeřilo a potvrdilo se trenérem Pospíchalem tolik omílané "nedáš, dostaneš". Ve 14. minutě se po parádní průnikové přihrávce ocitl tváří v tvář domácímu brankáři Buluškovi Štěpán Drinka, bohužel přízemní střelou bránu těsně minul. Půlminutu na to se dostali do útoku domácí, Vejnar se na středu hřiště před vápnem uvolnil a Táta v bráně se jen podíval - 1:0. Za dvě minuty bylo ještě hůře, opět Vejnar udělal kličku Kubovi Navrátilovi a jeho střela na zadní tyč byla opět gólová 2:0. I před touto brankou jsme ale měli šanci my, jenže rozehraný trestný kop se Láďovi Dědkovi zamotal ve vyložené pozici mezi nohy a nic z toho nebylo. Ve 38. minutě se nám povedlo snížit, Štěpán Drinka se prosmýkl středem obrany a z penaltového puntíku zakončil přesně k tyči -  2:1. Do poločasu ale domácí odskočili opět o dvě branky, ve 43. minutě zahráli precizně rohový kop a Gaszi hlavou zvýšil na 3:1.Poločas tedy jasně pro domácí, nám se příliš nevydařil.
Druhý poločas byl ale o něčem úplně jiném, ovládli jsme hru a po třech minutách hry jsme snížili, z vápna napřáhl Jirka Koss a jeho krásná falšovaná střela skončila přesně u tyče -  3:2.V 58. minutě utekl kunčické obraně Štěpán Drinka, naservíroval míč před bránu a čerstvě šestnáctiletý Radek Jariček dal nastavenou placírkou svoji první branku v našem dresu - 3:3. V 63. minutě se nám podařilo vstřelit čtvrtou branku, rozhodčí ji ale pro sporný ofsajd neuznali. Stejně tak nás zastavili o tři minuty později, kdy běžel středem hřiště sám na brankáře Lukáš Kalenský. Když už to vypadalo na penalty, domácí v 87. minutě udeřili, na lehký oblouček do našeho vápna si zařval "mám" Táda Drinka, a měl, bohužel míč v síti, Jeřábek jeho zaváhání bez problémů potrestal - 4:3. Nevzdali jsme se ovšem a v nastavení se nám podařilo vyrovnat. Lukáš Kalenský vysunul krásnou přihrávkou Jirku Kosse, ten ve svém životním průniku přetlačil obránce, míč nahrál před bránu a Štěpán Drika bombou pod břevno z pěti metrů málem prokopl síť - 4:4.Ihned poté sudí Mader utkání ukončil a šlo se na penalty. V první sérii Dal nejen domácí borec, ale i Štěpán Drinka. Ve druhé sérii jsme šli do vedení, domácí střelec Tomáš Vejnar trefil pouze tyč, Jirka Koss byl ale suverénní. Ve třetí sérii rozhodl Láďa Dědek, na vyrovnání domácího hráče zareagoval peckou pod břevna a bylo rozhodnuto! Vítězství jsme si užili a nic nám na tom nezkazila ani partička přiožralých hulvátů za domácí bránou u časomíry.

Hodnocení zaskakujícího trenéra Tomáše Navrátila (David Sobotka byl na závodech): "Kluci navázali na předešlá utkání a dokázali, že umí fotbal nejen hrát, ale že jsou parta a mají srdíčko na správném místě. První poločas se nám příliš nepovedl, ve druhém jsme však jasně dominovali, domácí úplně odpadli, dvoubodové vyjádření je tedy nakonec asi spravedlivým vyjádřením poměru sil, obzvlášť když jsme již o dvě branky prohrávali. Klukům blahopřeji a děkuji, trošku mě mrzí, že se nenašel druhý hráč ze soupisky "A", který by byl ochoten v náročné personální situaci béčku pomoci, obrácená spolupráce funguje bezproblémově. Děkuji i našim fanouškům, vidět 14x se klepat balon v síti, to se také nevidí každý den.“

TJ Sokol Kunčice - FK Dolní Kalná "B"   4 : 4 ( 3 : 1 ), penalty 2:3 (dali Štěpán Drinka, Jirka Koss, Láďa Dědek)

Branky: 14. a 16. Tomáš Vejnar, 43. Ondřej Gaszi, 87. David Jeřábek - 37. a 90. Štěpán Drinka, 48. Jiří Koss, 58. Radek Jariček
Rozhodčí: Zdeněk Mader - Petr Přiklopil, Jiří Šeda