Béčko ztratilo body s Černým Dolem

Sokol Černý Důl 0:0 (pen 4:2) FK Dolní Kalná

Sestava: Kouhout - Drinka (K), Strnádek, Vaněk, Zilvar - Sobotka,Bartoš,Nosek M, Šimůnek - Kodytek A, Ježek M. (do zápasu zasáhli : Bélik, Lukeš M, Gaszi)
Hodnocení

Rezerva Dolní Kalné nastoupila ve svém druhém jarním kole na hřišti Sokola Černý Důl. Postavení v tabulce určovala roli favorita našem celku.

Vstup do utkání odpovídal tabulkovému umístění. Dolnokalenští hráli na velmi měkkém povrchu ofenzivní fotbal a častokrát se dostávali do vyložených brankových situací. Jenže tragická koncovka způsobila, že i po velmi dobrém nástupu nebyl stav změněn. Po přečkání úvodních 20 minut se domácí oklepali a začali také vystrkovat růžky, ale gólový efekt byl nulový.

Do druhé půle jsme šli s jasným cílem vstřelení branky. Snaha byla, to ano, ale kombinace slabě řečeno „vázla“. Hrubé nepřesnosti v rozehře kompletně znemožňovaly jakékoliv ohrožení domácí svatyně. Výjimku z letargie přinesla cca 70. minuta. Ostrý centr na hranici velkého vápna domácíhráč nešťastně odehrál přímo na svého brankáře. Ten „nezákrokem“ míč dostal k našemu útočníkovi a následná střela Ondry Gasziho skončila v brance. Ondra sice byl za posledním domácím hráčem, ale pokud vím, tak z přihrávky od protihráče není možné být v postavení mimo hru. Nicméně domácí „pomezní“, posílen chmelovým mokem, ihned signalizoval ofsajd. Pan rozhodčí Janota zareagoval a signalizoval odkop z ofsajdové linie. Nepomohla domluva a pření se o pravidla. Hráči se museli spokojit s odpovědí: „Já jsem to neviděl.“ Zbytek zápasu už probíhal v křeči a neschopnosti si pořádně nahrát. Utkání tedy skončilo po základní hrací době 0:0.

Penaltová loterie byla třešničkou na dortu co se organizace zápasu týká. Nejdříve se kopali 3 penalty, po kterých už domácí slavili 2 body. Jenže pak si pan rozhodčí vzpomněl, že se jich vlastně kope 5. Domácí tedy museli ještě obléknout dresy a dokončit tuto fotbalovou agónii.

Bonusový bod berou domácí. Vzhledem k průběhu, zejména prvního poločasu, je to obrovská ztráta pro Kalnou, jenže když nedáš branku nemůžeš vyhrát a my svou nemohoucností navíc prostě neměli. Tak snad příště.

Martin Bartoš

Diskusní téma: Béčko ztratilo body s Černým Dolem

Penalty

Tomáš Navrátil st. | 17.04.2018

Hráči Černého dolu reagovali po třech penaltách správně, sudí Janota chyboval a spletl si penalty s krajskými soutěžemi, kde se jich kope skutečně pět.
Rozpis soutěží OFS Trutnov:
Článek 15 –Hodnocení výsledků v soutěžích
Základní ustanovení:
Skončí-li utkání OP dospělých, 3.tř.dospělých, 4.tř.dospělých
a dorostu po „základní“ hrací době nerozhodně, následují kopy ze značky pokutového kopu pro určení vítěze utkání.
Každé družstvo provádí kopy z pokutové značky dle Pravidel fotbalu, příloha „A“ s těmito odlišnostmi:
- každé družstvo provádí 3 kopy
- každý kop do dosažení tří kopů provádí jiný hráč, který je oprávněn kopy provádět (v okamžiku ukončení hry musí být na hrací ploše)
- provedou -li obě družstva po třech kopech a obě dosáhnou stejného počtu branek nebo nedosáhnou žádné branky, pokračuje se v provádění kopů po jednom kopu ve stejném sledu, dokud při stejném počtu kopů nedosáhne jedno z družstev o jednu branku více než druhé