Béčko ztratilo výhru v Úpici v 90. minutě ...

SK Sparta Úpice "B"- FK Dolní Kalná "B"   4 : 4 ( 2 : 3 )

branky: Pančík 2, Kolman, Kafka - Hampl 3, M.Lukeš

ŽK: 1: 1

ČK: 0 : 1 (63. T.Navrátil)

diváků: 20

sestava: T.Navrátil - Zilvar, To.Drinka, Tauchman, Sobotka - M.Lukeš, M.Ježek, Hampl, Š.Drinka - V.Kodytek, M.Benecký

Na parádním pažitu úpického "letiště" se hrál za úmorného vedra ofenzivní fotbal a kdyby to skončilo 8:8, nikdo by se nemohl divit. Hosté skládali velmi obtížně základní jedenáctku a před zápasem by brali bod všemi deseti, po jeho průběhu však cítí zklamání. Domácí začali velmi aktivně a na Navrátila se valil jeden útok za druhým. To, že to bylo po dvaceti minutách pouze 2:0 jde na vrub výhradně domácích střelců, v tomto případě nestřelců. A tak udeřili hosté a Tomáši Hamplovi stačilo sedm minut, aby dal po samostatných nájezdech tři branky a výsledek do poločasu totálně otočil. A to mohlo být ještě veseleji, ale dvakrát Míra Lukeš a jednou Štěpán Drinka v samostatných nájezdech neuspěli. Poločas tedy 2:3. Druhá půle začala převahou domácích, paradoxně čtvrtou branku však přidali opět hosté, když se po pěkné přihrávce trefil přesně k tyči Míra Lukeš. Poté měli hosté další tři samostatné nájezdny, ale ani jednou neuspěli. Domácí rychlostně velmi dobře vybavení hráči naráželi na výborně organizovanou obranu a co prošlo, pochytal golman Navrátil. V 63. minutě vyběhl proti útočníkovi Úpice golman hostí mimo vápno, míč trefil rukou a velmi přesný rozhodčí Medlík ho vyloučil. Do branky se tak postavil Tomáš Drinka a vedl si velmi dobře. V 73. minutě však kapituloval, penaltu Pančíka po faulu Víti Kodytka sice vyrazil, ale bohužel do sítě - 2:4. Domácí se i nadále tlačili za vyrovnáním, ale Davidem Sobotkou výtečně organizované obrana pracovala spolehlivě. Pět minut před koncem měl na noze životní gólovku Míra Benecký, ale přihrávku Zdendy Tauchmana poslal z voleje vysoko nad. Když už se zdálo, že si z úpického pažitu odvezeme tři body, domácí nás z posledního útoku ztrestali a Pančík vstřelil v 90. minutě hlavou po centru z křídelního prostoru vyrovnávací branku - 4:4. Penalty jsme nezvládli, Tomáši Drinkovi ji golman chytil, Míra Lukeš trefil tyč, bohužel jen u ochranné sítě, stojící pět metrů vedle brány ... Utkání odřídil s naprostou noblesou bývalý krajský rozhodčí Karel Medlík.

Diskusní téma: Béčko ztratilo výhru v Úpici v 90. minutě ...