Bystřian odjel s prázdnou, poločasové vedení hosté neudrželi

Parádní, dramatické utkání, které se muselo divákům líbit. Hosté vstoupili do zápasu velmi aktivně a v prvních třech minutách měli dvě tutovky, ve kterých domácí podržel gólman Ferda Scharm. V 8. minutě ale již šli do vedení, když se prosadili středem hřiště. V 10. minutě mohlo být vyrovnáno, centr Tomáše Hampla propadl na zadní tyči až k Martinu Tauchmanovi, jeho zakončení však bylo slabé a přímo do brankáře hostí. Minutu na to utekl po pravé straně Vojta Dressler, jeho přízemní centr však gólman lehce tečoval a míč se dostal na paty dvou našich nabíhajících hráčů. V 16. minutě vysunul Vojta Dressler Štěpána Drinku, jeho zakončení však chyběla přesnost, míč skončil těsně vedle. Ve 28. minutě udeřili hosté podruhé, na levé straně jsme byli nedůslední a nedůrazní, následovala přízemní přihrávka na zadní tyč a Novák zvýšil pohodlně na 0:2. Ve 30. se nám podařilo po nejhezčí akci celého utkání snížit, Tomáš Hampl vysunul do pravého křídla skvělou přihrávkou Vojtu Dresslera, ten poslal před bránu ostrou přízemní přihrávku a Lukáš Kalenský skvěle zavíral zadní tyč - 1:2. Ve 37. minutě jsme mohli vyrovnat, po pohotově zahraném autovém vhazování zatáhl míč po pravé straně Štěpán Drinka, před bránou našel Vojtu Dresslera, jeho střelu však stihl obránce zblokovat na roh. Poločas tedy 1:2 pro hosty.
Vstup do druhého poločasu jsme měli přímo snový. Ve 48. minutě utekl po naší v tomto zápase velmi oblíbené pravé straně Vojta Dressler, na zadní tyči našel nabíhajícího Lukáše Kalenského a ten placírkou do prázdné brány vyrovnal - 2:2. V 53. minutě situace jak přes kopírák, tentokrát pláchl nestíhající kunčické obraně Štěpán Drinka a Lukáš Kalenský posílá z naprosto totožného zakončení domácí do vedení - 3:2. V 55. minutě hostující obránce namazal Štěpánu Drinkovi, ten se ale se zakončením ukvapil a vystřelil slabě jen do brankáře. V 58. minutě se hosté, po našem nedostoupení, prosadili na pravé straně, Novák vystřelil z velkého úhlu a jeho plavající projektil skončil k překvapení všech na zadní tyči - vyrovnáno 3:3. V 60. minutě jsme si mohli vzít vedení zpět, na parádně kopnutá roh Vojty Dresslera si naskočil zcela osamocený Zdenda Tauchman, jeho prudká hlavička ale skončila těsně nad. V 64. minutě jsme se ale dočkali, Štěpán Drinka ukázal opět na pravé straně kunčickým bekům záda, před bránou našel Vojtu Dresslera a ten se na dvakrát prosadil - 4:3. V 66. minutě pustili naši ofenzivní mladíci ohranou písničku, Štěpán Drinka utekl po pravé straně a Lukáš Kalenský na zadní tyči opět ukázal, jaký to je hráč s citem pro zakončení - 5:3. V 71. minutě hosté snížili, když se prosadili ze samostatného úniku po pravé straně - 5:4. V 77. minutě se podařilo hostům vyrovnat, branka však nebyla pro teč hráče stojícího v ofsajdovém postavení správně uznána. Závěrečný nápor hostí domácí i s notnou dávkou štěstí přečkali bez úhony, naopak z brejku mohli přidat soupeři definitivní KO, ale nepohlídali si ofsajdové postavení. Po dvouminutovém nastavení velmi dobrý rozhodčí Roman Nývlt utkání k velké spokojenosti domácích fanoušků utkání ukončil.

Domácí borci tedy postupují přes soupeře z vyšší třídy do prvního kola poháru, ve kterém přivítají ve středu 23. srpna od 18 hodin Pod Kaštany nasazený tým z 1.A třídy FC Vrchlabí.

Hodnocení trenérů:

Tomáš Navrátil, trenér FK Dolní Kalná: Úvod utkání ovládl soupeř a brzo vedl 2:0, postupně jsme ale hru vyrovnali a po krásné křídelní akci snížili. Ve druhé půli se nám podařil dokonalý obrat, hráli jsme velmi dobře, dali parádní branky a utkání dovedli do vítězného konce. Dnes jsme neměli slabinu, kluky musím pochválit, takhle se hraje o body před domácími fanoušky. Diváci viděli zásluhou obou týmů fantastické utkání nahoru dolů, devět branek, nádherný nedělní podvečer. Ve středu 23.8. se budeme těšit na derby s Vrchlabím.

Zdeněk Šulc, sportovní ředitel Bystřian Kunčice: Po slušné první půli, kdy jsme měli vést alespoň o tři branky přišel ve druhém poločase den otevřených dveří (dvakrát z hraniční ofsajdové pozice...) a skóre se otočilo. Blahopřeji domácím k vítězství.

FK Dolní Kalná - SK Bystřian Kunčice 5:4 (1:2)

Branky: 30., 48., 53., 66. Lukáš Kalenský, 64. Vojta Dressler - 8., 28. David Novák, 58., 71. Jan Novák

Rozhodčí: Roman Nývlt - Josef Petrů, Jakub Matějka