Černá sobota týmů dospělých, mládež naopak excelovala !

Černou sobotu za sebou mají oba týmy dospělých FK Dolní Kalná, béčko prohrálo v Radvanicích 4:1, když hrálo celé utkání o deseti, áčko doma podlehlo po tragickém úvodu Nemyčevsi 2:4 a z domácími diváky se po ostudném výkonu rozloučilo porážkou. Naopak mládež excelovala, v domácím turnaji starších přípravek nejprve porazila Rudník 11:1 a vzápětí na to Poříčí 9:2 !

FK Dolní Kalná "A" - TJ Sokol Nemyčeves    2 : 4 ( 1 : 3 )

branky: Hampl-Vacek 3, Tomášek

rozhodčí: Špaček-Matula, Hlaváč

ŽK: 0:1

diváků: 80 (v tisku mylně prezentováno 120)

sestava: Lánský-V.Bartoš (22. A.Kodytek), J.Navrátil, Tauchman, M.Bartoš-M.Najman (65. Dohnal), T.Navrátil, Razák, Hampl-D.Najman, M.Lukeš

Tomáš Navrátil: "V posledním utkání před domácími diváky jsme předvedli ostudný výkon. Hosté se dostali v úvodu dvěmi šťastnými brankami do vedení a pak již jen utkání v klidu kontrolovali. I když jsme po půlhodině prohrávali už 0:3, tak jsme ještě před poločasem snížili a měli další šance na vyrovnání, ale bohužel je nedali. Ve druhé půli si všichni přítomní přáli zvrat, ale na ten již jsme neměli, ani fotbalově, ani překvapivě nasazením. Hosté byli lepší a vyhráli zcela zaslouženě. Ještě k rozhodčím. utkání dořídili velmi dobře, jen by bylo žádoucí, aby si krajský obsazovací úsek zopakoval zěměpis, aby nám příště neposlal rozhodčí třeba z Moravy. Protože poslat na utkání 1.B třídy, ve kterém již vůbec o nic nejde, rozhodčího z Jablonného nad Orlicí, který před zápasem projede půl republiky a stráví tři hodiny v autě, je rozumu zcela vymykající se".

Roman Horna, trenér Nemyčevsi: "Po většinu zápasu jsme byli o něco lepší. V čem jsme ale dominovali, to byly brankové příležitosti. Z deseti jsme čtyři proměnili, výhra je tedy zasloužená a konečně zase máme tři body. Tým odvedl dobrý a zodpovědný výkon. I zde by se našlo několik výhrad. Přesto kluky chválím. Domácím jejich hrací plochu i zázemí tiše závidím. Zraněnému hráči domácích přejeme brzké uzdravení".

FK Baník Radvanice - FK Dolní Kalná "B"  4 : 1 ( 3 : 0 )

branky: Winter, Duben, Holeček, Horký - A.Kodytek

rozhodčí: Žák-Seidel, Olah (domácí laik)

ŽK: 1:0

diváků: 30

sestava: To.Drinka-Vaněk, Strnádek, Nosek, Kohout-Gaszi, A.Kodytek, Sobotka, Dohnal-Slavík

Co k tomu dodat, celé utkání odehrálo béčko v deseti, někteří se omluvili, někteří se na to normálně vysr.... Domácí vyhráli zcela zaslouženě, v prvním poločase byli výrazně lepším týmem a zajistili si tříbrankový náskok. Ve druhé půli se hra zejména díky menšímu nasazení domácích srovnala, ale o výsledku bylo rozhodnuto. Klukům patří poděkování, že utkání, vzhledem k tomu, co se děje v krajských soutěžích, kde je nejezdit na zápasy pomalu v každém kole již normální, zvládli odehrát. Výrazné TY TY TY však směřuje na trenéra, musí se naučit komunikovat !!

Turnaj starších přípravek v Dolní Kalné:

FK Dolní Kalná - TJ Rudník   11 : 1

branky: Standa Konečný 3, David Sobotka 2, Vojta Trejbal 2, Matěj Budín 2, Radek Jaríček 2

FK Dolní Kalná - FK Poříčí  9 : 2

branky: Standa Konečný 3, David Sobotka 3, Vojta Trejbal 2, Radek Jaríček

Závěrečný domácí turnaj se klukům povedl na jedničku. Jak herně, tak výsledkově. Všem patří velké poděkování a gratulace. Nejlepším naším hráčem byl Vojta Trejbal, který čtyři branky vstřelil a téměř na všechny ostatní přihrál.

Diskusní téma: Černá sobotadospělých týmů, naopak mládež excelovala !