Cesta pohárem hejtmana KFS končí, Železnice jde zaslouženě do čtvrtfinále

V osmifinále poháru hejtmana KFS přijela Pod Kaštany átřídní Železnice. My jsme měli velký problém poskládat základní sestavu a byli tak rádi, že vypomohli kluci z béčka. Soupeř byl v prvním poločase výrazně lepším týmem, dal dvě branky a minimálně další dvě tutovky spálil. Paradoxně první brance předcházela kuriózní situace, kdy pravděpodobně rozhodčí pískl (nebo někdo z diváků ???) nepříliš důrazně do píšťalky, neboť na půlce hřiště ležel otřesený Dan Navrátil, hra ale pokračovala, hosté na rozdíl od domácích nepřestali hrát a Míka vstřelil vedoucí branku, kterou rozhodčí uznal. My jsme měli za první poločas pouze jedinou střelu, hned v první minutě utekl po pravé straně Lukáš Kalenský, ale křižnou střelou bránu těsně minul. Minimálně osa hostujících hráčů byla technicky daleko lépe vybavena, vše v rychlosti, perfektní krytí míče, to byl asi největší rozdíl oproti našim hráčům, uvolnit jsme se dovedli také, ale vzápětí jsme o míče díky tlaku soupeře přicházeli.

Ve druhém poločase jsme hru vyrovnali, soupeř ale velmi dobře bránil a k ohrožení své branky nás téměř nepustili. Výjimkou byla situace ze 74. minuty, kdy měl tutovku Zdenda Tauchman, po níž trefil následně jeho bratr Martin břevno. I nadále jsme se snažili alespoň o kontaktní branku, ale na soupeře jsme neměli dostatečnou fotbalovou kvalitu, abychom ho překonali. Naopak v závěru jsme chybovali v rozehrávce a soupeř našeho zlatého podnosu využil ke vstřelení třetí branky. Na jaře tak přijede ve čtvrtfinále poháru Jaroměř nikoliv Pod Kaštany, ale do Železnice. Zaslouženě.

Hodnocení trenérů:
Tomáš Navrátil, FKDK:
"Zasloužený postup soupeře. My jsme nezačali utkání optimálně, chyběli nám hráči, celý první poločas byli hosté výrazně lepší, 0:2 pro nás bylo ještě milosrdné. Ve druhém poločase jsme hru vyrovnali, soupeř ale hrál zkušeně a přesně to, co potřeboval. Téměř do ničeho nás nepustil. Hráči se přesvědčili, že tohle byl soupeř o level výše, rychlost práce s míčem, pohyb, taktická vyspělost, nezbývá než Železnici pogratulovat k postupu do čtvrtfinále."

Vladimír Blažej, ŽEL.: "Cíl je splněn, Železnice je historicky poprvé ve čtvrtfinále. Duel na náročném terénu jsme rozhodli v 1. půli, kdy jsme mohli vést výrazněji. Po pauze jsme nastolili udržovací režim a konsolidovaný blok, domácí se snažili s utkáním něco udělat, dvě-tři okénka našli, ale bez efektu. Takže vše ukončil Kypr po kolmici Milera a řečeno pohádkově fanouškům "běžte a tři dny se radujte". Děkujeme celému týmu."

FK Dolní Kalná vs. TJ Sokol Železnice   0:3 (0:2)
Branky: Kypr 2, Míka
Rozhodčí: Šiling - Žerovnický, Nývlt
ŽK: bez karet
Diváků: 150
Sestava: Scharm - M.Zilvar, Z.Tauchman, M.Stránský, Vl.Bartoš - Kalenský, M.Tauchman, D.Navrátil, Š.Hančovský (38. Š.Drinka) - M.Slavík (78. J.Jiřička), R.Jaríček (20. T.Navrátil)

FOTKY Z UTKÁNÍ - ZDE

BULLETIN K PŘEČTENÍ - ZDE

Diskusní téma: Cesta pohárem hejtmana KFS končí, Železnice jde zaslouženě do čtvrtfinále