Csaplárova past sklapla, vedení 0:2 áčko nedokázalo udržet

Do Staré Paky jsme odjížděli ve velmi okleštěné sestavě, přesto s touhou bodovat. Již ve 4. minutě dostal do levé strany dlouhý míč za obranu Štěpán Drinka, nacentroval do vápna, kde si míč srazil rukou domácí obránce a kopali jsme penaltu, kterou Štěpán Drinka suverénně proměnil - 0:1. Bohužel u sprintu za míčem se zranil a zbytek utkání dohrál s velkým sebezapřením. V 11. minutě odcentroval do vápna Vojta Dressler, na zadní tyči si zpracoval míč Lukáš Kalenský a na dvakrát prostřelil domácího brankáře - 0:2. Vše se zdálo býti zalité sluncem .... V 15. minutě zahrál deset metrů před vápnem při obranném zákroku rukou Martin Tauchman a domácí veterán Čokina se nemohl trefit z trestného kopu lépe - 1:2. Ve 24. minutě byli domácí blízko vyrovnání, dvě solidní šance však nevyužili. Ve 40. minutě jsme mohli opět odskočit do dvoubrankového vedení, po krásné uličce Štěpána Drinky se prosadil a vystřelil Lukáš Kalenský, za asistence "pletoucího se" Míry Lukeše trefil bohužel jen tyč prázdné brány. V závěru poločasu jsme přestáli dva megazávary domácích, když dvakrát odkopával míč z brankové čáry Tomáš Navrátil.
Do druhého poločasu jsme chtěli nastoupit aktivně a hlavně hrát maximálně zodpovědně a bojovat na hranici sebeobětování. V 51. minutě se ve vápně uvolnil Štěpán Drinka, přízemní střelou však trefil opět jen tyč. V 53. měl na levé straně dostatek prostoru Lukáš Kalenský, tvrdě vystřelil, vyprášil ale jen rukavice brankáře a dorážející Míra Lukeš byl následným vývojem situace překvapen. V 56. minutě centroval zprava Vojta Dressler, hlavička Štěpána Drinky mířila vedle. Domácí měli několik náznaků střel, ale branku většinou vysoko přestřelili. V 70. minutě zahrál u postranní čáry rukou Láďa Dědek, domácí kopali trestný kop, náš hráč se ve zdi zbaběle přikrčil, míč lízl hlavou a ten skončil v síti - 2:2. V 84. minutě střílel Míra Lukeš, brankář domácích vyráží, kopeme pouze roh. V 84. minutě vyvezl po levé straně míč Láďa Dědek, jenže místo přihrávky na zcela volného Lukáše Kalenského ho "zadrbal" stihl se ještě vrátit, před vápnem, snad již tradičně, sestřelil obránce a domácí kopali trestný kop. Na precizně kopnutý trestňák Čokiny si naskočil úplně volný kapitán Rolf a hlavou rozhodl. Tisíckrát si můžeme říkat, že musíme hrát maximálně zodpovědně, chodit s hráči do soubojů, při hlavičkách se je pokusit alespoň rozhodit, bohužel, realita byla taková, že domácí hráč skákal úplně sám a v pohodě, nikým neobtěžován, zavěsil hlavou na zadní tyč - 3:2. V závěru jsme se snažili, v 90. minutě nám rozhodčí Průcha upřel jasnou penaltu za sražení Lukáše Kalenského, v 93. minutě jsme trefili po závaru další tyč .... Bohužel, body bere soupeř, utkání jsme nezvládli.

Hodnocení utkání:

Daniel Wojcik, zastupující trenér St. Paky.:

"Šťastná výhra pro naše fotbalisty.Po heroickém výkonu,kdy jsme otočili nepříznivý stav z 0:2 na konečných 3:2, to nejde nazvat jinak a soudně musí fanoušek uznat, že to je krutá prohra pro hosty,kteří se prezentovali sympatickým projevem.Zvonili tyčky, kopala se penalta a padlo 5 gólů.Zapás nabídnul vše, co mohl.Famózní Masiar ve staropacké brance a last minute gól kapitána Rolfa, přiblížil staropackou družinu vytoužené záchraně.Poděkování patří trojici rozhodčích."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK:

"Utkání o šest bodů, ve kterém nastoupila obě mužstva výrazně oslabena, jsme nezvládli, přitom rozehrát jsme ho nemohli lépe, když jsme po 11. minutách vedli 2:0. Domácí ale vzápětí snížili výstavní střelou z TK, my jsme mohli opět odskočit, ale trefili pouze tyč. V závěru poločasu jsme měli velké štěstí, 2x jsme míč odkopávali z brankové čáry. Na začátku druhé půle další tyč, pak jsme si ale utkání prohráli svojí nezodpovědností, když nás domácí potrestali ze dvou standartních situací. V závěru jsme byli blízko vyrovnání, druhou penaltu už ale rozhodčí nepískl a tyč ve třetí minutě nastavení byla jen vrcholem zmaru. Můžeme žehrat na smůlu, ale trefit 3x tyč je stejné jako vystřeli 3x deset metrů vedle. Klukům musím poděkovat za nasazení, v tom problém nebyl, v rozhodujících momentech však propadáme fotbalově, v řešení situací, kde nám chybí klid, technická vyspělost a kopací technika. V obraně nám chybí lídr, který by na sebe vzal odpovědnost, a to ještě, že máme Míru Stránského, který výrazné většině situací zabrání ještě, než dojde k nějakému ohrožení naší brány. Co ale provedl Láďa Dědek, to mi prostě hlava nebere ani dvanáct hodin po utkání, nezaujatý fanoušek by si myslel, že na levém beku hraje věhlasný trenér Pep Guardiola, to jsou rady, a pak udělá tohle .... to není chyba, to není že se mu to nepovedlo, tohle je nezodpovědnost největšího kalibru. Ale nemůžu nic říct, musím být rád, že přišel, smutný pohled, když více hráčů máme kolem zábradlí, než na hřišti ... Musíme se dát do kupy, jak zdravotně, tak mentálně, za týden nás čeká utkání jara s Nepolisy, jen věřím, že si to všichni dostatečně uvědomí!"

TJ Sokol Stará Paka - FK Dolní Kalná "A"   3  :  2  (  1 : 2 )

Branky: 4. Štěpán Drinka (pen.), 11. Lukáš Kalenský - 15. René Čokina, 70. Martin Sochor, 84. Dominik Rolf
Rozhodčí: Petr Průcha - Varol Ikizgul, Aleš Pánek (laik)