Další domácí prohra + foto

Pod Kaštany přijel druhý tým tabulky, který ztratil na jaře pouhý bod a v posledních čtyřech utkáních nejenže naplno bodoval, nedostal ale ani branku! Hosté se opírají o výkony výborného brankáře Michaela Pelce (fanoušci ho znají ze Starých Buků), řadu rychlostně vybavených mladíků a zkušenosti exligového Tomáše Sedláčka. Přesto domácí sehráli zcela vyrovnané utkání. První branka padla až chvíli před poločasem, pro domácí však velmi smolná, hostující Schlesinger dostal na pravé straně míč, postupně nasadil housle Míroví Stránskému i Tomáši Navrátilovi a špičkou pod padajícím Tomášem Drinkou poslal hosty do vedení - 0:1. První půli se spíše bojovalo, šancí bylo minimum. Druhý poločas začal megašancí domácích, Pelc ale čaroval a míč ani na několikrát za svá záda nepustil. Hosté měli v dalším průběhu dvě obrovské šance, ale Tomáš Drinka, který musel nahradit zraněného Ferdu Scharma, se vyznamenal a sklidil ovace publika. V závěru vsadili kalenští vše na útočnou kartu, měli několik slibných příležitostí, ale vyrovnávací branku se jim bohužel vstřelit nepodařilo. V 92. minutě, v jedné z posledních standartních situací v utkání, kopali domácí z půlky trestný kop, všichni domácí hráči ve vápně, rozehrávky se ujal brankář Tomáš Drinka, míč mu však příliš nesedl, na hranici velkého vápna jsme ho nedokázali získat, čehož využil hostující Schlesinger a střelou z dobrých šedesáti metrů překopl vracejícího se brankáře a rozvlnil síť prázdné brány podruhé - 0:2. Ihned po rozehrávce jsme se pokusili o nemožné a v 94. minutě se nám podařilo Martinem Tauchmanem snížit - 1:2. Na více již ale nezbyl čas, v Dolní Kalné se 116 minut nehraje...

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "S velmi kvalitním soupeřem jsme sehráli vyrovnané utkání, které rozhodly dvě šťastné trefy hostujícího Schlesingera, který při první brance nasadil housle oběma našim stoperům a při druhé trefil při našem závěrečném tlaku ze 60 metrů prázdnou bránu. My jsme své šance bohužel neproměnili. Obě mužstva podrželi skvělí brankáři, utkání zvládli s noblesou i výborní rozhodčí. Zklamaní jsme pouze z výsledku, musíme makat dál a naši nepříznivou bilanci zlomit."
Tomáš Sedláček, trenér FKKOP: "Dnes jsme viděli kvalitní utkání. Jsem rád za tři body, nerodily se lehce. Podali jsme kvalitní týmový výkon. Oceňuji soupeře, že nám vítězství nedali zadarmo, zejména oceňuji jejich brankáře, chytal dobře."

FK Dolní Kalná "A" - FK Kopidlno   1 : 2 ( 0 : 1 )
Branky: 92. Martin Tauchman - 37. a 92. Petr Schlesinger
Rozhodčí: Miloš Hofman - Marek Čožík, Tomáš Ryšálek