Další venkovní prohra, tentokrát to nevyšlo ve Skřivanech

Do Skřivan jsme odjížděli s nadějí na bodový zisk, neboť jsme si byli vědomi, že v případě neúspěchu se nám střed tabulky výrazně přibližuje. Bohužel velmi špatný výkon v prvním poločase vzal všechny naděje za své. Domácí mohli udeřit hned v první minutě, naštěstí hlavička po rohovém kopu mířila těsně nad. Ve 3. minutě jsme měli první rohový kop i my, jenže jsme domácím akorát namazali na brejk, vše naštěstí uhasil stoper Tomáš Navrátil. V 18. minutě zahrávali domácí trestný kop, k odraženému míči se dostal kapitán Žalman, branku ale těsně netrefil. Ve 24. minutě jsme předvedli naši slabost, autové vhazování, to se od našeho hráče odrazilo jak od dřevěného plotu, Žalman poslal do našeho vápna dlouhý pas, gólman Ferda Scharm si schrupnul na brankové čáře a domácí šli obloučkem Brzka do vedení - 1:0. Ve 31. minutě mohlo být vyrovnáno, Tomáš Navrátil poslal do vápna domácích dlouhý centr, obránce ho pouze prodloužil k Tomáši Hamplovi, ten ale tváří v tvář domácího gólmana nepřekonal, zřejmě jedna z klíčových situací utkání. Ve 35. minutě zahrozili po rohovém kopu opět domácí, kanonýr Vysuček však mířil těsně nad. Ve 39. minutě utekl po levé straně velmi nebezpečný Schubert, naštěstí z toho byl jen další rohový kop. Ve 41. minutě povodil Schubert před naším vápnem celou obranu a jeho krásná točená střela skončila na tyči pouze očima reagujícího gólmana. O dvě minuty později si Schubert vše vynahradil, dostal se za naši obranu a střelou na zadní tyč přidal druhou branku - 2:0. První poločas se nám vůbec nepovedl, předržovali jsme míče a následně je ztráceli, vázla nám kombinace, nedařili se nám přízemní centry z křídelních prostorů, byli jsme hodně nepřesní a oproti domácím málo hladoví. Stal se úplný opak toho, než co jsme si řekli v kabině, čeho bychom se měli vyvarovat.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem utkání kontaktní brankou zdramatizovat, ale ani přes výraznou optickou převahu se nám to nepodařilo. Naopak, v 58. minutě mohl domácí své vedení zvýšit, hlavička útočníka však skončila těsně vedle. V 63. minutě svitla naděje, Vojta Dressler našel krásnou přihrávkou Lukáše Kalenského, ten však vystřelil zbrkle vysoko nad. Kdepak že ty loňské sněhy jsou .... V 76. minutě poslal míč do vápna Tomáš Hampl, Zdendovi Tauchmanovi však v rozhodující chvíli míč při zpracování na prsa odskočil. V 87. minutě dostal na pravou stranu míč Dan Navrátil, jeho střela byla sice pohotová, ale vzhledem k již velmi ostrému úhlu mířila pouze do gólmana. V 90. minutě nám domácí ukázali, jak jednoduché je střílet branky, Vojtovi Dresslerovi se na půli hřiště nepovedla fintička, míče se na levé straně zmocnil Schubert, před bránu poslal milimetrovou přihrávku na Vysučka a ten již jen nastavil nohu - 3:0. Po minutovém nastavení rozhodčí Urban k velkému nadšení domácích diváků ukončil.

Hodnocení trenérů:
Jiří Suchánek, SKŘ.: "Vyrovnané utkání, hosté potvrdili, že se v letošní sezoně pohybují v popředí tabulky zaslouženě. V 1. poločase se hrál oboustranně pohledný fotbal. Do vedení nás dostal Brzek, který chytře hlavou přeloboval vyběhnuvšího brankáře soupeře. Poté, co se dvakrát zastřeloval, Schubert navýšil naše poločasové vedení na 2:0. Ve 2. poločase jsme přenechali iniciativu hostům. Do nebezpečných situací jsme je však nepouštěli. V závěru do otevřené obrany Vysuček potvrdil naši výhru."
Tomáš Navrátil, FKDK: "Co k tomu dodat, domácí trenér nás chválí, domácí diváci se ptají, jestli se nám vyplatí jezdit takovou dálku pro takový příděl .... První půle byla vyrovnaná, po chybě našeho gólmana šli domácí do vedení, my jsme vyrovnání odmítli a byli potrestáni druhou brankou. Ve druhé půli jsme měli výraznou převahu, ale na polovině soupeře byli naprosto neškodní a tak nás domácí v závěru vyučili z produktivity. Hrálo se na parádním terénu a pochválit musím i domácího klubového rozhodčího. No, ve třech posledních utkáních jsme získali pouhý bod při skóre 1:7, to hovoří o lecčems. Je jen na hráčích, jak se s tím poperou, já jim přeji co nejrychlejší návrat na vítěznou vlnu, začít ale musí u sebe."

TJ Slavoj Skřivany - FK Dolní Kalná "A"   3 : 0  ( 2 : 0 )
Branky:
24. O.Brzek, 43. R.Schubert, 90. P.Vysuček
Rozhodčí: Urban - Jehlička, Brzek (klubový)
ŽK: 0:2 (D.Navrátil, M.Tauchman)
Diváků: 140 (30 z Dolní Kalné - děkujeme !)
Sestava: F.Scharm - J.Navrátil, M.Stránský, T.Navrátil, M.Slavík (68. Vl.Bartoš) - T.Hampl, D.Navrátil, Z.Tauchman, L.Kalenský - M.Tauchman, Š.Drinka (55. V.Dressler)

AKTUÁLNÍ TABULKA PO 9. KOLE - ZDE

Další utkání odehraje "A" tým v neděli 8. 10. v 16:00 Pod Kaštany proti Sokolu Nepolisy.

Diskusní téma: Další venkovní prohra, tentokrát to nevyšlo ve Skřivanech