RMSK Cidlina Nový Bydžov "B"

vs.

FK Dolní Kalná "A"

5 : 1 ( 2 : 0 )

branky: 32. a 56. J.Novák, 19. M.Marek, 71. V.Mokošín (pen.), 85. F.Horák - 58. L.Kalenský

rozhdočí: Jehlíčka - Urban, Vojtěch (oddílový)

ŽK:  0:1 (64. Tauchman M.)

diváků: 200

sestava: F.Scharm - V.Dressler, T.Navrátil, M.Stránský, M.Zilvar - Vl.Bartoš, M.Najman (81. J.Strnádek), M.Tauchman, J.Jiřička - J.Koss (28. M.Lukeš), L.Kalenský

K utkání do Hlušic jsme odjížděli oslabeni o Zdendu Tauchmana, Tomáše Hampla a nakonec i Štěpána Drinku, byť jsme v poli neodehráli špatné utkání, tak výsledkově dopadlo úplně hrozivě a z nádherného pažitu si odvážíme potupné bůro. Přitom úvod utkání patřil nám, nejprve Martin Tauchman netrefil ve velmi výhodné pozici zcela osamocen na zadní tyči hlavou bránu a následně pálil výborně Jarda Jiřička, ale domácí golman vyrazil jeho střelu na roh. V 19. minutě kopali domácí roh a po zmatku a nedůrazu v našem vápně se domácí ujali šťastně vedení, odkop Vlasty Bartoše trefil záda domácího hráče a od něho se míč odrazil do naší brány - 1:0. Ve 32. minut nás domácí přehráli na pravé straně, Novák z vápna vystřelil sice nepříliš prudce, na další branku v naší síti to ale bohužel stačilo - 2:0. Domácí měli do poločasu ještě jednu tutovku, tu ale již náš golman bravurně vyrazil na roh. My jsme se naopak do poločasu do zakončení již nedostali. Druhý poločas jsme zahájili poměrně aktivně a drželi domácí daleko od naší brány, v 56. minutě ale zřejmě přišlo rozhodnutí, Novák dostal na středu hřiště před naším vápnem míč, vystřelil a jeho umístěná střela skončila přesně v šibenici. Otázkou ovšem zůstává, jak by situace dopadla, kdyby si náš golman nehrál opět jen na diváka a po střele skočil. První pohyb udělal stejně jako v minulých utkáních výborný, pak již se ale po míči obdobně jako minule jen podíval ... škoda - 3:0. Poté jsme se dostali do hry a měli šance na vyrovnání, bohužel se ale ujal jen šťastný "odraz" od Lukáše Kalenského, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru - 3:1. Pak si s domácím stoperem pohrál Míra Lukeš, běžel sám na golmana, ale zbrkle zakončoval z velké dálky a golman jeho obstřel hravě chytil. O chvíli později byl v akci znovu Míra Lukeš, u postranní čáry obral o míč špatně vyběhnuvšího golmana, bohužel se rozhodl pro to nejhorší řešení a z brankové čáry střílel místo nahrávky pod sebe na dva volné spoluhráče na prázdnou bránu, nemohlo to ale dopadnout jinak, ne že trefil boční síť. V zápětí jsme měli další hezkou akci a Lukáš Kalenský trefil parádní střelou z dobrých pětadvaceti metrů břevno ! Tím naše aktivita skončila, otěže utkání převzali opět domácí, čtvrtou branku přidali z přísné penalty a na pátou jim snad až kuriózně namazal Vojta Dressler. Nutno dodat, že si vytvořili ještě několik dalších šancí, které již neproměnili.

Hodnocení pro tisk a web:

Karel Průcha, trenér NB.: "Na výborný tým Kalné,jehož umístění v tabulce neodpovídá jeho kvalitám,jsme se zodpovědně připravovali.Ovšem nejvíce nám pomohl fakt, že jeho někteří hráči dali přednost autocrossu a v nohách měli těžký zápas s Hořicemi.My jsme si tak společně s celou vesnicí mohli užít oslavy vítězství a 700 let od první zmínky o obci."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Na půdu lídra jsme odjížděli sice výrazně oslabeni, ale s touhou urvat nějaký bodík. V úvodu utkání jsme měli dvě šance, ale neuspěli, efektivitu v koncovce nám ukázali naopak domácí. Třetí krásná branka utkání rozhodla, my jsme sice ihned poté snížili a měli další dvě tutovky na vyrovnání, ale v zakončení nám chyběla kvalita. Domácí poté vývoj utkání kontrolovali, vstřelili další dvě branky a zaslouženě zvítězili. Výsledek je pro nás krutý, ale takový je hold někdy fotbal. Klukům Průchovým gratuluji k vítězství. Vzhledem k očekávanému běhavému fotbalu jsem měl trochu obavy z rozhodčího, ale panu Jehličkovi musím vyseknout poklonu, utkání zvládl kondičně i pravidlově velmi dobře."

Diskusní téma: Debakl na půdě lídra v Hlušicích