branky: 12. Zdenda Tauchman, 15. a 45.  Martin Tauchman

rozhodčí: Vojtěch Smola - Karel Šiling, Marek Pilný

delegát KFS: Pavel Holbík

ŽK: 1:2

diváků: 200

sestava: F.Scharm - V.Dressler (78. O.Tušiak), T.Navrátil, L.Dědek, M.Zilvar - J.Jiřička (83. M.Lukeš), M.Bartoš, Z.Tauchman, T.Hampl - Š.Drinka (68. L.Kalenský), M.Tauchman

Do utkání jsme vlétli jako uragán, hned v první minutě měl tutovku Štěpán Drinka, tváři v tvář golmanovi však vystřelil pouze do náruče brankáře. Ve třetí minutě si na rohový kop naskočil opět Štěpán Drinka, ale jeho prudká hlavička mířila těsně nad. V 5. minutě pálil krásně z voleje Martin Zilvar, netrefil však o metr zařízení. Ve 12. minutě všk již to Pod Kaštany explodovalo, velmi agilní Śtěpán Drinka poslal před branku střílený centr a Zdenda Tauchman uplatnil svůj důraz, zkušenost a čich na branky - 1:0. V 15. minutě jsme se radovali znovu, Jarda Jiřička poslal na zadní tyč perfektní centr, na který si naskočil Martin Tauchman a hlavičkou na zadní tyč nedal synovi vrchlabského prezidenta šanci zasáhnout - 2:0. Ve 22. minutě běžel z poloviny hřiště na bránu soupeře zcela osamocen Tomáš Hampl, ve vápně ale místo důrazného zakončení upadl ... Ve 23. minutě podnikli hosté ojedinělý prtiútok a centrem z brankové čáry trefili z boku tyč. Ve 27. minutě dostal krásnou přihrávku do běhu MartinTtauchman, na míč ale těsně nedosáhl. Ve 44. minutě byl u postranní čáry faulován Vojta Dressler, rozhodčí nechal správně výhodu, Vojta míč zatáhl, přesně odcentroval, Zdenda Tauchman trefil nejprve hlavou tyč, aby odražený míč poslal do sítě opět Martin Tauchman - 3:0. V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem a zaslouženě o tři branky vedli.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit opět aktivně, prioritou však bylo neinkasovat. Naše převaha již nebyla tak výrazná, v několika pasážích Vrchlabí hru vyrovnalo, do žádné šance ho však naše výborně pracující defenziva nepustila. V 55. minutě jsme se dožadovali penalty, pád Jardy Jiřičky však měl příčinu jinde, než ve faulu soupeře. V 60. minutě pláchl hostující obraně po perfektní průnikové přihrávce Štěpán Drinka, v tisíciprocentní šanci však minul branku. V 63. minutě jsme měli před hostující brankou neskutečný závar, ze kterého jsme bohužel branku nevytěžili. V 70. minutě běžel na golmana Hladíka Martin Tauchman, ale hatrick odmítl, hostující bek mu míč na poslední chvíli vypíchl. V 72. minutě se vyznamenal opět vrchlabský golman, který skvěle vyrazil střelu Zdendy Tauchmana po rohovém kopu. V 74. minutě zatáhl míč do vápna Vojta Dressler, před bránu poslal perfektní přízemní střílenou přihrávku,  ta bohužel našim zakončujícím hráčům pouze omlátila kotníky. V 79.minutě se dostali po chybném výkopu Ferdy ke střele hosté, ale náš golman ji vyrazil skvěle na roh. V 83. minutě měli hosté náznak další šance, jejich snaha ale skončila opět pouze rohem. Poslední šanci utkání měl na noze střídající Míra Lukeš, ale v zakončení se zbrkle unáhlil a lehoučkým dloubákem poslal míč přímo do rukavic golmana Hladíka.

Utkání, které se hrálo v parádní divácké kulise, tak končí naším jednoznačným a zaslouženým vítězstvím, které však mohlo být daleko výraznější. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni a oceněni za domácí Martin Tauchman a za hosty Honza Šimůnek.

Hodnocení trenérů:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: " Už jsme se potřebovali nutně výsledkově chytit a to se povedlo. Proti oslabenému soupeři jsme byli po výraznou většinu utkání bojovnějším a fotbalovějším týmem, dali jsme tři krásné branky a mnoho velkých šancí ještě nevyužili, naopak soupeře jsme do žádné šance nepustili. Výsledek neodpovídá dění na hřišti, mělo to být jednou tolik, na proměňování šancí musíme v tréninku zapracovat. Děkuji nejen hráčům, ale i divákům, které bych chtěl zároveň pozvat na středeční pohár s Hořicemi."

Luděk Vojtíšek, ved. FCV: "Doposud neporažené Vrchlabí na hřišti v Dolní Kalné po celé utkání tahalo za kratší konec provazu. Na karty domácího mužstva (aktivita, bojovnost) nemělo žádnou protizbraň. Kalenští, kteří byli zatím v tabulce bez bodového zisku, rozhodli o výsledku zápasu již v úvodu dvěma brankami a po celou dobu nepřipustili zdramatizování utkání, proto jejich bodový zisk byl zcela zasloužený."

Fotografie z utkání od Kláry Řehákové ZDE.

Diskusní téma: Derby jsme zvládli a bereme první tři body !

Trapné Vrchlabí

Divák | 29.08.2022

Hoši buďte nohama pevně na zemi, Vrchlabí pro Vás nebylo měřítkem, to byl soubor zoufalců, kteří nemají výkonnost ani na okresní přebor. Pro Vás musí být odměnou, že se k Vám klub z desetitisícového města jezdí učit hrát fotbal a jeho funkcionáři zase jak se fotbal dělá. To je víc než tři body, i když ty samozřejmě těší. Soupeři Vás však teprve čekají, tohle nebyl ani sparingpartner ....