branky: 12. Zdenda Tauchman, 15. a 45.  Martin Tauchman

rozhodčí: Vojtěch Smola - Karel Šiling, Marek Pilný

delegát KFS: Pavel Holbík

ŽK: 1:2

diváků: 200

sestava: F.Scharm - V.Dressler (78. O.Tušiak), T.Navrátil, L.Dědek, M.Zilvar - J.Jiřička (83. M.Lukeš), M.Bartoš, Z.Tauchman, T.Hampl - Š.Drinka (68. L.Kalenský), M.Tauchman

Do utkání jsme vlétli jako uragán, hned v první minutě měl tutovku Štěpán Drinka, tváři v tvář golmanovi však vystřelil pouze do náruče brankáře. Ve třetí minutě si na rohový kop naskočil opět Štěpán Drinka, ale jeho prudká hlavička mířila těsně nad. V 5. minutě pálil krásně z voleje Martin Zilvar, netrefil však o metr zařízení. Ve 12. minutě všk již to Pod Kaštany explodovalo, velmi agilní Śtěpán Drinka poslal před branku střílený centr a Zdenda Tauchman uplatnil svůj důraz, zkušenost a čich na branky - 1:0. V 15. minutě jsme se radovali znovu, Jarda Jiřička poslal na zadní tyč perfektní centr, na který si naskočil Martin Tauchman a hlavičkou na zadní tyč nedal synovi vrchlabského prezidenta šanci zasáhnout - 2:0. Ve 22. minutě běžel z poloviny hřiště na bránu soupeře zcela osamocen Tomáš Hampl, ve vápně ale místo důrazného zakončení upadl ... Ve 23. minutě podnikli hosté ojedinělý prtiútok a centrem z brankové čáry trefili z boku tyč. Ve 27. minutě dostal krásnou přihrávku do běhu MartinTtauchman, na míč ale těsně nedosáhl. Ve 44. minutě byl u postranní čáry faulován Vojta Dressler, rozhodčí nechal správně výhodu, Vojta míč zatáhl, přesně odcentroval, Zdenda Tauchman trefil nejprve hlavou tyč, aby odražený míč poslal do sítě opět Martin Tauchman - 3:0. V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem a zaslouženě o tři branky vedli.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit opět aktivně, prioritou však bylo neinkasovat. Naše převaha již nebyla tak výrazná, v několika pasážích Vrchlabí hru vyrovnalo, do žádné šance ho však naše výborně pracující defenziva nepustila. V 55. minutě jsme se dožadovali penalty, pád Jardy Jiřičky však měl příčinu jinde, než ve faulu soupeře. V 60. minutě pláchl hostující obraně po perfektní průnikové přihrávce Štěpán Drinka, v tisíciprocentní šanci však minul branku. V 63. minutě jsme měli před hostující brankou neskutečný závar, ze kterého jsme bohužel branku nevytěžili. V 70. minutě běžel na golmana Hladíka Martin Tauchman, ale hatrick odmítl, hostující bek mu míč na poslední chvíli vypíchl. V 72. minutě se vyznamenal opět vrchlabský golman, který skvěle vyrazil střelu Zdendy Tauchmana po rohovém kopu. V 74. minutě zatáhl míč do vápna Vojta Dressler, před bránu poslal perfektní přízemní střílenou přihrávku,  ta bohužel našim zakončujícím hráčům pouze omlátila kotníky. V 79.minutě se dostali po chybném výkopu Ferdy ke střele hosté, ale náš golman ji vyrazil skvěle na roh. V 83. minutě měli hosté náznak další šance, jejich snaha ale skončila opět pouze rohem. Poslední šanci utkání měl na noze střídající Míra Lukeš, ale v zakončení se zbrkle unáhlil a lehoučkým dloubákem poslal míč přímo do rukavic golmana Hladíka.

Utkání, které se hrálo v parádní divácké kulise, tak končí naším jednoznačným a zaslouženým vítězstvím, které však mohlo být daleko výraznější. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni a oceněni za domácí Martin Tauchman a za hosty Honza Šimůnek.

Hodnocení trenérů:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: " Už jsme se potřebovali nutně výsledkově chytit a to se povedlo. Proti oslabenému soupeři jsme byli po výraznou většinu utkání bojovnějším a fotbalovějším týmem, dali jsme tři krásné branky a mnoho velkých šancí ještě nevyužili, naopak soupeře jsme do žádné šance nepustili. Výsledek neodpovídá dění na hřišti, mělo to být jednou tolik, na proměňování šancí musíme v tréninku zapracovat. Děkuji nejen hráčům, ale i divákům, které bych chtěl zároveň pozvat na středeční pohár s Hořicemi."

Luděk Vojtíšek, ved. FCV: "Doposud neporažené Vrchlabí na hřišti v Dolní Kalné po celé utkání tahalo za kratší konec provazu. Na karty domácího mužstva (aktivita, bojovnost) nemělo žádnou protizbraň. Kalenští, kteří byli zatím v tabulce bez bodového zisku, rozhodli o výsledku zápasu již v úvodu dvěma brankami a po celou dobu nepřipustili zdramatizování utkání, proto jejich bodový zisk byl zcela zasloužený."

Fotografie z utkání od Kláry Řehákové ZDE.

Diskusní téma: Derby jsme zvládli a bereme první tři body !

Trapné Vrchlabí

Divák 29.08.2022
Hoši buďte nohama pevně na zemi, Vrchlabí pro Vás nebylo měřítkem, to byl soubor zoufalců, kteří nemají výkonnost ani na okresní přebor. Pro Vás musí být odměnou, že se k Vám klub z desetitisícového města jezdí učit hrát fotbal a jeho funkcionáři zase jak se fotbal dělá. To je víc než tři body, i když ty samozřejmě těší. Soupeři Vás však teprve čekají, tohle nebyl ani sparingpartner ....