Derby ve Vrchlabí áčko zvládlo a pojistilo si třetí příčku

Za krásného téměř letního počasí a před skvělou diváckou kulisou se hrál hned od začátku fotbal v naší režii. Domácí rezerva vyztužila stoperskou dvojici bratry Hawlovými a zejména rychlost, důraz a zkušenost staršího Lukáše pro nás byla velkou překážkou. V 11. minutě poslal krásný křišný míč Martin Bartoš, Štěpán Drinka si ho zpracoval, v rozhodující chvíli mu ale míč Lukáš Havel ukopl na roh. Ten zahrál precizně Dan Navrátil, odražený míč se vykulil k oslavenci Tomáši Hamplovi a ten ho uklidil pohotově k přední tyči - 0:1. V 17. minutě si Martin Tauchman narazil skvěle míč se Štěpánem Drinkou, běžel sám na bánu, těsně před zakončením si však míč ukopl. V 18. minutě se špatně zorientoval mladší ze stoperské dvojice Marek Hawel, namazal míč přímo na nohu Martina Tauchmana a ten snad ani nemohl nedat - 0:2. Ve 28. minutě poslal do vápna Lukáš Kalenský přesný střílený centr, ten si na zadní tyči zpracoval na prsa Zdenda Tauchman, ve vyložené pozici zcela osamocen před téměř prázdnou bránou ale vysoko přestřelil. Ve 33. minutě měli domácí výhodu nepřímého volného kopu z nějakých 12 metrů, šanci ale nevyužili, když naši hráči střelu zblokovali. Ve 44. minutě se zranil při odkopu míče golman Ferda Scharm, který trochu netakticky vyběhl až téměř k postranní čáře, kde kde došlo ke kontaktu s nohou soupeře.

Druhý poločas jsme tedy museli poslat do brány Vojtu Dresslera, Ferda musel odjet do nemocnice. V 52. minutě se nám podařilo přidat třetí branku, Kuba Navrátil poslal z vlastní poloviny na levou stranu dlouhý míč, ten si zpracoval Lukáš Kalenský, obešel obránce a střelou na zadní tyč obstřelil golmana Janalíka - 0:3. V 68. minutě se dostal ke střele Zdenda Tauchman, domácí golman se ale vyznamenal a střelu k tyči vyrazil, o odraženému míči se dostal Tomáš Hampl, bohužel zakončení ve velmi dobré pozici nezvládl. Naopak, domácí podnikli po pravé straně rychlý brejk, během pár vteřin se dostal do zakončení střelec Michael Schutz a přízemní střelou snížil - 1:3. V 74. minutě můžeme vedení pojistit, Štěpán Drinka vybojoval míč, poslal ho na úplně osamoceného Martna Tauchmana, ten si ale nepohlídal svoje postavení a rozhodčí mu odmával ofsajd. V 80. minutě vysunul David Dohnal skvělou komicí Lukáše Kalenského, ten běžel z levé strany sám na golaman, kterého ale pouze nastřelil. V 92. minutě mladý rozhodčí Novotný utkání ukončil. Z derby si tak odvážíme zasloužené tři body, pokud bychom však byli přesnější v předfinálních přihrávkách a zakončení, výsledek mohl být daleko výraznější. Naopak domácí neměli vyjma vstřelené branky žádnou gólovou šanci.

Hodnocení utkání:

Realizační tým FCV: „Za pěkného počasí se zrodilo zasloužené vítězství pro hosty. O svých bodech rozhodli již v úvodu zápasu, když šli do dvoubrankového vedení. Toto vedení si pohlídali i díky své zkušenosti. Našemu týmu zbývá jen soustředit se na zbylou část sezóny.“

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: „Zasloužené vítězství v derby před parádní diváckou kulisou, vzhledem ke kvalitě našeho kádru bychom se ale měli po zisku míče prezentovat kvalitnějším fotbalem. Brzy jsme vedli o dvě branky, hned po půli přidali třetí, ale i za tohoto stavu jsme hodně nepřesní, chybí nám kvalitnější mezihra. Teď přijde série zápasů s týmy z první poloviny tabulky a ta nám teprve nastaví zrcadlo. Děkuji fanouškům za vydatnou podporu, hráli jsme téměř v domácím prostředí. Našemu golmanovi přeji brzké uzdravení."

FC Vrchlabí "B" - FK Dolní Kalná "A"    1  :  3   ( 0 : 2 )

Branky: 69. Michael Schutz - 11. Tomáš Hampl, 17. Martin Tauchman, 52. Lukáš Kalenský

Rozhodčí: David Novotný - Martin Klement, Kamil Vlachýnský

Delegát KFS: Martin Malena