SK Třebechovice - FK Dolní Kalná   4 : 0 ( 3 : 0 )

rozhodčí: Václav Hlavsa

ŽK: Vlasta Bartoš (dostal ji k svátku - děkujeme za flašku ...)

diváků: 4

sestava: T.Navrátil st.-V.Bartoš (46. Jak.Smetana), Tauchman (46. J.Navrátil), Dědek, J.Jiřička-Dohnal (46. D.Ježe¨k), A.Kodytek, Razák, M.Bartoš-V.Kodytek, Gaszi

Za mrazivého počasí, ale na naprosto zelené (u nás chumelilo) umělce v Dobrušce, jsme byli soupeři třetímu celku 1.B třídy skupiny"B" (ještě loni hrál 1.A třídu) SK Třebechovice. Z našeho týmu byli omluveni Tomášové Hampl a Navrátil a Michal Najman, zranění vyřadilo rovněž golmana Jirku Podstatu, i tak jsme měli tři hráče na střídání a bylo tedy relativně z koho vybírat. Ve vyrovnaném úvodu jsme měli obrovskou šanci, ale Víťa Kodytek překopl ve vyložené pozici téměř prázdnou bránu. To bylo z naší ofenzivy do poločasu bohužel vše, do dalšího zakočení jsme se téměř vůbec nedostali. Za zmínku snad jen stojí pumelenice Filipa Razáka, která  jen o kousek minula třebechovickou šibenici. Soupeř byl rozhodně kvalitnější na míči a do poločasu si zajistil tříbrankový náskok. Nejprve jsme nebyli dostatečně důrazní na levé straně hřiště, prohráli tři minisouboje během dvou sekund a domácí útočník nás za to střelou na zadní tyč potrestal - 1:0. O chvíli později jsme nebyli absolutně koncentrovaní, soupeř za našimi zády rozherál trestný kop, do vápna poslal prudký centr a u něho byl první opět domácí hráč - 2:0. Při bránění jsme příliš nestíhali a v řadě případů propadali jak žáčci. Navíc deset minut před poločasem vyrobil minelu golman Navrátil, když špatnou rozehrávkou namazal domácímu útočníkovi a ten již se zakončení neměl problém - 3:0. Paradoxně se nechá říct, že domácí žádné extra šance neměli a dali tři branky téměř z ničeho. Druhý poločas zahájili třebechovičtí, které trénuje bývalý ligový hradecký fotbalista Josef Ringel, velkým náporem a dobrou čtvrthodinu jsme byli na soupeřově polovině spíše sváteční hosté. Naší obranné hře výrazně pomohl příchod obou Jakubů, jak Smetany, tak hlavně Navrátila. Soupeř si vytvoři tři tutové šance, ale v koncovce zcela vyhořel. Postupně jsme hru opticky vyrovnali a dostali se i na dostřel domácí branky, ale nesčetněkrát jsme míč pouze odevzadli soupeři a ten podnikal rychlé protiútoky. V závěru se podařilo domácím přeci jen přidat čtvrtou branku, když se po centru ze strany trefil domácí hráč přesnou hlavičkou na zadní tyč - 4:0. A opět musím použít slovo paradoxně, přesto, že domácí měli ve druhém poločase dobrých šest velmi nadějných situací, prosadili se pouze jednou. My jsme měli v závěru utkání vyloženou šanci, ale David Ježek přestřelil z pětadvaceti metrů zcela odkrytou domácí branku (golman byl hluboko v poli). V kontextu celého utkání je vítězství domácích zcela zasloužené a i zcela oprávněně vysoké. Byť opticky se utkání, snad vyjma úvodní čtvrthodinky druhého poločasu, kdy nás domácí mačkali, jevilo jako relativně vyrovnané, tak obrovský rozdíl byl v práci s míčem, zejména v plné rychlosti. Zatímco domácí, vesměs mladíci, působili velmi lehkým dojmem a míč ovládali téměř za každé herní situace s naprostou bravurou, většině našich hráčů míč spíše vadil a situace při jeho zpracování působily někdy až komicky, čemuž se ale nejde při nulové tréninkové účasti dotyčných hráčů vůbec divit. Navíc spoustu míčů jsme jen odevzdali soupeři, ztrátovost některých hráčů je i vyšší než 70% a to pak o zakončení nemůžeme ani mluvit, neboť se do něho prostě nedostaneme.

Nezbývá než věřit, že mistrovské zápasy budou o něčem jiném, o čemž se budeme moci přesvědčit již příští sobotu. S největší pravděpodobností bude ale utkání s Kocbeřemi odloženo, neboť obě hřiště nějsou za současných klimatických podmínek způsobilá ke hře a šance, že tomu bude do týdne při teplotách pod nulou a sněžení jinak, je minimální. Se soupeřem jsme se předběžně dohodli, že pokud by se v sobotu nehrálo, utkání odehrajeme v náhradním termínu, v úterý, 8. kvetna od 17 hodin na hřišti v Dolní Kalné.

Dva zajímavé výsledky přřípravných utkání našich konkurentů v boji o záchranu 1.B třídy:

1. FK Nová Paka - MFK Trutnov "C"   6 : 0, dle ohlasů z tábora hostí nejlepším mužem na trávníku byl Jirka Poděbradský, zimní posila Nové Paky

Jiskra Česká Skalice - FC Rudník  7 : 1, hosté hráli více jek dvě třetiny utkání o deseti, bylo jich málo ...

Diskusní téma: Dnešní utkání v Dobrušce na UMT platí, hřiště je zelené ... !

Na Třebechovice jsme na UMT v Dobrušce nestačili !