Domácí rozlučku s Úpicí jsme nezvládli a zaslouženě prohráli + foto

FK Dolní Kalná - SK Sparta Úpice

1  :  3  ( 1 : 2 )

branky: 42. Zdenda Tauchman - 9. Marek Barták, 23. Jaroslav Geguš, 63. Filip Kaplan

rozhodčí: Lukáš Nožka - Martin Škoda, Jakub Nymsa

ŽK: 0:1

diváků: 120

sestava: F.Scharm - Vl.Bartoš, T.Navrátil, M.Bartoš, M.Zilvar - L.Kalenský, Z.Tauchman, M.Stránský (62. M.Lukeš), T.Hampl (46. J.Jiřička) - V.Dressler (75. M.Najman), Š.Drinka

Velké zklamání, poslední domácí utkání jsme nezvládli, byť soupeř přijel v jedenácti lidech, tak v první půli přežil naše šance a byl navýsost produktivní. A druhou půli dá se říct srdíčkem a zkušenostmi ovládl. Nám se úplně rozpadla stoperská dvojice, Kuba Navrátil je po utkání s Kocbeřemi na delší dobu mimo hru, Lukáše Strnádka nepustilo do hry zranění, které si stále doléčuje po utkání v Nové Pace. A zařazení Martina Bartoše na post druhého stopera ce nepovedlo, vůbec defenziva nám dělala v tomto utkání velké problémy. Po našem aktivním začátku přišel v 9. minutě šok, Martin Bartoš zaváhal při odhlavičkování míče a Marek Barták načapal pohotovou střelou nepřipraveného Ferdu - 0:1. Ve 22. minutě střílel zády k bráně patičkou Štěpán Drinka, ale pouze do rukavic golmana Seidela. Nedáš, dostaneš, ve 23. minutě jsme nedostatečně bránili ve středu hřiště, soupeř nás přečíslil a po střílené přihrávce před branku nás potrestal Jaroslav Geguš podruhé - 0:2. My jsme se poté dostali do několika velmi nadějných situací, ale většinou jsme zkazili finální přihrávku. Ve 38. minutě běžel sám na golmana Vojta Dressler, ten ho ale na přední tyči skvěle vychytal. Ve 42. minutě se nám podařilo vyrovnat, u brankové čáry se skvěle uvolnil Míra Stránský, před bránu poslal milimetrový centr a osamocený Zdenda Tauchman na zadní tyči přesnou hlavičkou snížil - 1:2. Do druhého poločasu tedy velká naděje. Ale bohužel, druhý poločas jsme absolutně nezvládli, kazili jsme přihrávky v přechodové fázi, centry trefovaly prvního bránícího hráče a nebo končily za zábradlím pod smrky, nehráli jsme srdíčkem, vyrovnání jsme nešli vůbec naproti. Nenašel se nikdo, kdo by mužstvo zvedl, vzal to na sebe. A tak místo toho, aby hosté odpadli a my dominovali, to bylo spíše naopak. Hřebíčkem do rakve pak byla branka syna trenéra hostů Filipa Kaplana v 63. minutě, který se krásně trefil téměř od postranní čáry přesně do zadní šibenice - 1:3. A bylo po nás, poté už jsme se jen trápili, nevycházelo nám vůbec nic, nebojovali jsme. No a když se zranil Míra Stránský a musel vystřídat, bylo jasné, že domácí rozlučkové utkání před vlastními fanoušky je pro nás pasé. Hosté vyhráli zcela zaslouženě a je potřeba jim pogratulovat. Ještě, že už se blíží konec sezony a jsme zachráněni, zranění hráči přibývají, je potřeba ještě důstojně odehrát poslední utkání v Železnici a poté si psychicky odpočinout a doléčit šrámy. Našim fanouškům děkujeme za neskutečnou podporu, byli skvělí, o to více mrzí, že jsme se s nimi rozloučili v domácím prostředí porážkou.

Hodnocení trenérů pro tisk:

Tomáš Navrátil, FKDK: "Rozlučka s domácími fanoušky se nám proti oslabenému soupeři, který přijel v 11 lidech i s předsedou Kafkou v základu, vůbec nepovedla. V 1.poločase jsme byli lepším týmem, měli šance, do dvoubrankového vedení šel ale soupeř. Když jsme dali těsně před půlí kontaktní branku, věřili jsme, že to ve 2.půli otočíme. Nestalo se, chybělo srdíčko, byli jsme nepřesní, chybující, ztrátoví, zkrátka marní, a soupeř si došel pro zasloužené 3 body. Utkání odřídili výborně rozhodčí v čele s hlavním Nožkou."

Radek Kaplan, Sp.Úp.: "Na horké půdě v Kalné jedenáct statečných hráčů předvedlo jak se hraje srdíčkem za Úpici. Taktický záměr byl jasný, vzadu pohlídat dlouhé nakopávané balóny domácího týmu a spoléhat na naše rychlé protiútoky což se podařilo. V první půli jsme se dostali do 2-brankového vedení a jen škoda poslední minuty kdy jsme nechali domácí snížit. Ve druhém poločase jsme chtěli udržet domácí tým daleko od naší branky což se dařilo a naše třetí branka byla z říše snů. Chlapci díky."