Důležité utkání s Kobylicemi jsme zvládli!

FK DK - FC Spartak Kobylice

4  :  1  ( 3 : 0 )

branky: 26. a 50. Vojta Dressler, 22. Štěpán Drinka, 33. Míra Stránský - 60. Tomáš Havlíček (pen.)

rozhodčí: Marek Pilný - Dmytro Ilchenko, Tomáš Drinka

ŽK: 1:1 (Martin Bartoš - Jakub Dařbujan)

diváků: 120

sestava: F.Scharm - T.Navrátil (81. L.Dědek), J.Navrátil, L.Strnádek, J.Jiřička - M.Najman (46. L.Kalenský), M.Stránský, Z.Tauchman, T.Hampl - Š.Drinka (80. M.Lukeš), V.Dressler (68. M.Bartoš)

Důležité utkání začalo z naší strany velmi opatrně, působili jsme zaskočeně, hosté byli v úvodní desetiminutovce více na míči a působili velmi sebevědomě. Na těžkém terénu, kdy bylo hřiště plné písku, jsme se ale postupně začínali dostávat do hry a tlačit se do zakončení. Úvodní naše ofenzivní výpady ještě brankou neskončili, ale ve 22. minutě to již přišlo. Rychlonohý Štěpán Drinka utekl hostující obraně a přízemní střelou k tyči nás poslal do vedení - 1:0. O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji, Vojta Dressler utekl po levé straně, před branku poslal lahůdkovou přihrávku na Štěpána Drinku, ten však v pádu přestřelil prázdnou bránu! Ve 26. minutě si oba hráči situaci zopakovali, tentokrát utekl po pravé straně Štěpán Drinka, před bránu poslal milimetrovou přihrávku a Vojta Drssler jen v podstatě nastavil nohu - 2:0. Ve 33. minutě se prodral středem hřiště Míra Stránský, z hranice vápna se opřel do míče a jeho "bodlo" před golmanem Šuhájkem zaplavalo a skončilo v síti - 3:0. Další šance, zejména po závarech v malém vápně hostí, jsme nevyužili, i tak se šlo ale do kabin za velmi nadějného stavu. Druhý poločas jsme zahájili nejlépe jak jsme mohli, aktivně, a v 50. minutě jsme přidali další branku. Lukáš Kalenský vysunul skvělou přihrávkou Vojtu Dresslera a ten z ostrého úhlu propálil golmana Šuhájka - 4:0. Tempo hry se poté zvolnilo, hosté opticky vyrovnali hru, naše pevná obrana se sebevědomým golmanem je však absolutně do ničeho nepustila. Vyjímkou byla pouze 60. minuta, kdy Lukáš Strnádek fauloval hostujícího útočníka a Tomáš Havlíček z penalty snížil. Pak přišli ovšem pasáže s našimi dalšími šancemi, bohužel další branku jsme již nepřidali. Smolařem byl zejména Zdenda Tauchman, který měl v rozmezí mezi 68. a 73. minutou tři obrovské šance, ale neuspěl. A jelikož se stejně vedlo i našim dalším "střelcům", tak utkání skončilo pro hosty ještě přijatelným výsledkem 4:1. Ale pozor, hosté nehráli vůbec špatně, mají velmi kvalitní kádr, nebezpečné standartní situace, urostlé hráče, my jsme ale byli tentokrát lepší, bojovnější, přímočařejší a proto jsme zaslouženě zvítězili. Klukům děkuji, takto když budeme pokračovat i v dalších utkáních, a ještě vylepšíme střeleckou produktivitu, tak se zachráníme.

Hodnocení pro tisk:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Utkání o šest bodů se hrálo na těžkém terénu, hřiště bylo plné písku, který ztěžoval pohyb i ovládání míče. Po opatrném začátku jsme se rozehráli k velmi dobrému výkonu a v důležitém utkání zaslouženě zvítězili, naše skálopevná obrana hosty za celé utkání do šance téměř nepustila, my jsme naopak trefili ještě dvakrát tyč a dalších několik tutovek neproměnili. Kluci to odmakali a byli zaslouženě odměněni. Ke kvalitě utkání přispěli svým výkonem nejen hosté, ale i bezchybný rozhodčí Pilný."

Jaroslav Valenta, ved. mužstva Sp.Kobylice: "Na hrůzostrašném pískovišti se odehrávala bitva a o fotbale nešlo vůbec mluvit. Dvě přihrávky za sebou po zemi byla pro oba týmy neřešitelná situace. Domácí tým se s tímto povrchem vyrovnal lépe a tak po zásluze zvítězil. Pochvalu zaslouží i výkon rozhodčích, který byl až na malé detaily stoprocentní."

Diskusní téma: Důležité utkání s Kobylicemi jsme zvládli !