Generálka nevyšla, hosté využili chyby domácích

Pod Kaštany dorazil velmi kvalitní soupeř, který hrál sedm let 1.A třídu a v minulé sezoně spadl do 1.B třídy, ve které skončil na druhém místě. V jeho kádru hraje většina hráčů, kteří za sebou mají mládežnická léta v FK Mladá Boleslav a na hřišti je to samozřejmě znát. V našem dresu se představili dva noví hráči, Dan Navrátil a Michal Slavík, v brance zaskočil šestnáctiletý Honza Štilec, kterého bychom však v našem dresu také rádi přivítali. Naopak chyběli Míra Stránský a Zdenda Tauchman, přítomen nebyl ani Ferda Scharm.
V prvním poločase dominovali na hřišti hosté, ne, že by byli o tolik fotbalově lepší, domácí s námi hráli poměrně vyrovnaně, ale dovedli potrestat každou chybu a že jich domácí v první půli vytvořili .... To byl hlavní důvod děsivého stavu 1:6 po prvním poločase, tedy chybující a nezajištěná obrana. Ve druhém poločase se karta obrátila, hrálo se pod taktovkou domácích, kterým se podařilo vstřelit tři branky a neměli daleko ještě ke čtvrté, samostatný nájezd v závěru utkání však Štěpán Drinka neproměnil. Hosté se již naopak ve druhém poločase do žádné šance nedostali.
Utkání splnilo účel, bohužel pro zranění ho nedohrál Michal Slavík, který odstoupil s vyvrtnutým kotníkem a na základě zprávy z nemocnice bude minimálně tři týdny mimo hru. Kluci to odmakali, někomu se dařilo více, někomu méně. Diváci si přišli na své, deset branek za dvacet korun, takovou jistotu zážitku nemáte ani v národním divadle.
Na závěr bych vypíchl dvě věci, na kterých musíme zapracovat a poučit se z nich. Pokud budeme hrát takto nezodpovědně v obraně, nahrávat přímo na nohu soupeře, odevzdávat v rozehrávce jednoduché míče a nebudeme se zajišťovat, prohrajeme i s Babiččiným Údolím. Druhou věcí je zakončení našich útočných akcí, ty nemohou být zakončeny jednoduchou ztrátou, kdy ve snaze zakončit či nahrát finální přihrávku míč pouze odevzdáme soupeři a ten jde do výrazného přečíslení do naší nezajištěné obrany.
V neděli nás čeká další velmi kvalitní soupeř, Pod Kaštany dorazí v předkole poháru KFS Bystřian Kunčice, který patří k tomu lepšímu v 1.A třídě Královéhradeckého KFS.