Hattrick i nepříjemné zranění, takové bylo odložené utkání s Novou Pakou

V dohrávce začali Pod Kaštany lépe hosté, v úvodní pětiminutovce nepůjčili domácím míč a dvakrát se dostali do velmi nadějného zakončení, ale střely mířily vedle. Postupem času se však hra vyrovnala a ve 14. minutě domácí z první akce udeřili, Lukáš Kalenský našel perfektní přihrávkou na přední tyči Jardu Jiřičku a ten poslal pohotovým „lafatovským“ volejem domácí do vedení – 1:0. Ti pak měli v dalších minutách tři vyložené šance, ale postupně si vylámali zuby na skvělém brankáři Vočkovi. A tak pačtí trestali, ve 30. minutě ztratil Martin Tauchman na půlce míč, toho se zmocnil hostující Machát a ne příliš umístěným obloučkem z dobrých 25 metrů nachytal Ferdu na švestkách – 1:1. A mohlo být ještě hůře, ve 35. minutě se hosté prosadili středem hřiště, domácí však zachránila tyč.
Druhý poločas začali domácí velmi aktivně a v 51. minutě je poslal kapitán Zdenda Tauchman znovu do vedení 2:1. V 62. minutě ale bylo znovu srovnáno, Vlasta Bartoš si spletl fotbal s volejbalem a Janouch z nařízené penalty opět vyrovnal 2:2. V 64. minutě padla nejhezčí branka celého utkání, Jarda Jiřička si prvním dotekem připravil míč na středu hřiště na střelu a druhým ho poslal z pětadvaceti metrů nechytatelně do šibenice – 3:2. Krásný fotbalový moment, kterému zatleskala i hostující lavička! Hosté se ale nevzdávali a dvakrát musel čarovat v brance Ferda, jednou domácí zachránilo břevno a vzápětí hosté netrefili ze tří metrů prázdnou bránu. Vyrovnání se však přeci jen dočkali, ve slabině domácích, standartních situacích, je vytrestal po rohovém kopu na přední tyči zkušený Jisl, kterého nechal trestuhodně osamoceného hlavičkovat Tomáš Hampl – 3:3. V 79. minutě se po střetu s brankářem Vočkou ošklivě zranil autor dvou branek Jarda Jiřička, který musel s podezřením na zlomená žebra a poraněnou ledvinu střídat a po utkání být odvezen RZS do nemocnice. Domácí se však nevzdali touhy po třech bodech a v závěru utkání se snažili přidat další branku a zvítězit. V 81. minutě neposoudil rozhodčí Průcha správně jako faul střet Martina Tauchmana s hostujícím Vočkou, k míči se dostal Zdenda Tauchman a odkrytou bránu trefil lehkým obloučkem přesně – 4:3. Hosté se zlobili, ale správný verdikt hlavního rozhodčího potvrdil i pomezní Erlebach. V 87. padla poslední branka utkání, kterou vstřelil opět Zdenda Tauchman a završil tak svůj hattrick. V utkání, ve kterém se domácím absolutně nedařila přechodová fáze, viděli promrzlí diváci osm branek a z Pod Kaštanů odcházeli spokojeni.

Hodnocení trenérů:
Tomáš Navrátil, trenér FKDK: „Dohrávku jsme zvládli za 3 body, čehož si moc ceníme, byly to ale nervy. Utkání jsme začali velmi laxně a bylo štěstí, že jsme neinkasovali a po pěti minutách neprohrávali dva nula. Poté jsme se zvedli a šli do vedení, které jsme ale i přes několik šancí nenavýšili a tak přišel trest, když soupeř zaskočil našeho brankáře a dalekonosným obloučkem   vyrovnal. Druhá půle byla nahoru dolů, nám se nepodařilo odskočit o více než jednu branku, až neskutečně jsme kazili jednoduché předfinální přihrávky, soupeř vždy vyrovnal a mohl jít i do vedení, ale skvělými zákroky nás podržel gólman a měli jsme i štěstí, když hosté trefili tyč a břevno. Závěr utkání jsme zvládli a dvěma trefami rozhodli o velmi důležitém vítězství. Stínem utkání bylo zranění Jardy Jiřičky, kterému přejeme brzké uzdravení.“
Václav Horák, trenér FKNP: „ Dnešní utkání se špatně hodnotí. Na hřišti soupeře jsme vstřelili tři branky a přesto prohráli. O výsledku rozhodla 80. minuta, kdy souboj domácího hráče s brankářem rozhodčí posoudil jak posoudil a domácí vstřelili čtvrtou branku. Diváci viděli celkem osm branek a to se ještě střelci na obou stranách předháněli kdo zahodí víc šancí. Domácím gratuluji k zisku tří bodů.“

FK Dolní Kalná „A“ – 1.FK Nová Paka  5 : 3 (1 : 1)
Branky: 51., 81., 87. Z. Tauchman, 14., 64. Jiřička
Rozhodčí: Petr Průcha –Jiří Erlebach, Miloš Hofman
ŽK: bez karet
Diváků: 150
Sestava: Scharm – Zilvar, T. Navrátil, Stránský, M. Bartoš (73. L. Strnádek, 86. Lukeš) – Kalenský, Z. Tauchman, Hampl, V. Bartoš – Jiřička (79. Š. Drinka),  M. Tauchman

Těšit se můžete na záznam celého utkání i sestřih všech osmi branek. Odkazy vám přineseme hned, jak to bude možné, proto sledujte naše komunikační kanály.

Diskusní téma: Hattrick i nepříjemné zranění, takové bylo odložené utkání s Novou Pakou