Do Nové Paky jsme odjížděli s touhou potvrdit domácí vítězství s Nepolisy a pokusit se o export třech bodů Pod Kaštany, byť jsme věděli, že budeme oslabeni zejména o Zdendu Tauchmana, který seděl tou dobou v Humpolci v bugině. Na těžkém terénu jsme ale utkání zvládli skvěle a zaslouženě zvítězili.

Po opatrném začátku jsme se dostali do první tutovky ve 12. minutě, Štěpán Drinka pláchl po pravé straně, do vápna poslal skvělý střílený centr, Martinovi Tauchmanovi se však míč zapletl na malém vápně mezi nohy a bylo po šanci. V 15. minutě měli první a vlastně jedinou tutovku v zápase i domácí, po dlouhém autovém vhazování se musel Ferda hodně natahovat, aby ze zadní tyče vyrazil hlavičku směřující do sítě. V 16. minutě se ve vápně domácích prosadil Štěpán Drinka, byl faulován, na penaltový puntík si postavil míč Lukáš Kalenský a gólmanu Vočkovi nedal přízemní střelou k tyči šanci - 0:1. Ve 20. minutě se řítil do vápna Martin Tauchman, postupně přešel přes několik hráčů, ve finální fázi však místo zakončení o míč přišel. Ve 21. minutě střílí z dálky Dan Navrátil, Vočka jeho střelu k tyči chytá, stejně tak i pokus Martina Bartoše o dvě minuty později. Ve 24. minutě máme další tutovku, Martin Tauchman si na vápně zpracoval skvěle míč, přihrávku na úplně volného Lukáše Kalenského však soupeř na poslední chvíli zblokoval. První poločas ukončila střela Vojty Dresslera, kterou gólman Vočka chytá.

Ve 49. minutě mohlo být vyrovnáno, do našeho vápna pronikl Machát, jeho střelu zblokoval stoper Tomáš Navrátil, míč naštěstí skončil několik centimetrů vedle tyče. Uf, to jsme si oddychli. V 55. minutě chytil gólman Ferda Scharm míč, domácí kapitán Janouch ho nedovoleně atakoval, strhla se mela, na jejímž konci bylo vyloučení domácího kapitána po prudkém vražení do našeho obránce. V 56. minutě jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, Dan Navrátil vysunul skvělou uličkou Martina Tauchmana, ten běžel sám na domácího gólmana, těsně před ním se mu však zamotal míč mezi nohy a bylo po šanci. V 58. minutě střílí tvrdě Dan Navrátil, gólman Vočka je však na místě. V 61. minutě jsme se konečně dočkali druhé branky, a akce to byla jak z partesu! Tomáš Hampl vybojoval na půlce hřiště míč, přesnou přihrávkou vysunul na pravé straně Štěpána Drinku, ten poslal před bránu milimetrový centr a Lukášovi Kalenskému stačilo na zadní tyči nastavit jen nohu - 0:2. Parádní fotbalový moment! V 64. minutě kopali domácí trestný kop, prudká střela Michala Kříže letěla naštěstí těsně nad. V 65. minutě proběhl středem hřiště jak užovka Míra Stránský, odražený míč vykulil Tomáš Hampl Danovi Navrátilovi, ten však mířil nad. V 69. minutě se diváci dočkali nejhezčího momentu v utkání, na středu hřiště dobrých dvacet metrů před vápnem se dostal k míči střelecky namlsaný Lukáš Kalenský a parádním a hlavně velmi pohotovým obloučkem přehodil gólmana Vočku - 0:3. Poté už se utkání jen dohrávalo, zadek držela skálopevná obrana, škoda jen, že v přechodové fázi jsme byli hodně zbrklí a nepřesní, mohl to být krásný trénink.

Hodnocení trenérů:

Marcel Bažík, FKNP: "Věděli jsme, že nás bude čekat náročné utkání a nakonec musím poblahopřát soupeři k vítezství. I když jsme tomu dost pomohli, vyloučení našeho kapitána rozhodlo, že si hosté vezou do Kalný 3 body. Výkon našeho týmu nebyl ale vůbec špatný, pochvalu zaslouží i dorostenci, kteří nám dnes vyšli vstříc a šli pomoci."

Tomáš Navrátil, FKDK: "Na těžkém terénu se hrálo v 1.poločase vyrovnané utkání, bohužel jsme se dostali pouze do jednobrankového vedení. Druhý poločas ovlivnilo zbytečné vyloučení domácího kapitána, čehož jsme využili a po krásných akcích vstřelili další dvě branky. Paka se snažila i v 10, ale my jsme podali velmi zodpovědný výkon směrem dozadu a do ničeho ji nepustili. A kdybychom byli přesnější v přechodové a finální fázi, branek mohlo být jednou tolik. Hráčům patří velká gratulace, utkání zvládli i rozhodčí."

1. FK Nová Paka - FK Dolní Kalná "A"    0 : 3 ( 0 : 1 )

Branky: 19. z pen., 61. a 69. Lukáš Kalenský

Rozhodčí: Marek Čožík - Lubomír Bečvář, Aleš Šob

ŽK: 3:1 (66. Míra Stránský)

ČK: 1:0 (55. Ondřej Janouch)

Diváků: 140 (z toho 30 z Dolní Kalné - děkujeme)

Sestava: Ferda Scharm - Vojta Dressler (77. Vlasta Bartoš), Tomáš Navrátil, Kuba Navrátil, Martin Bartoš - Tomáš Hampl, Míra Stránský, Dan Navrátil, Lukáš Kalenský - Martin Tauchman (86. Láďa Dědek), Štěpán Drinka

Diskusní téma: Hattrick Lukáše Kalenského a týmový výkon, to byly dva stěžejní body výhry áčka v Nové Pace