Kalenská "juniorka" prohrála potřetí za sebou!

TJ Sokol Kunčice nad Labem : FK Dolní Kalná "B" 2:1 (0:0)

Branky: M. Kracík 2 - A. Kodytek

Rozhodčí:  F. Pilný - Tandler, Kajzr

ŽK: 2:1

Diváků 50

Třetí porážku v řadě připravili hráči Kunčic nad Labem kalenské rezervě a to porážku zcela zasluženou. Loňský účastník krajské 1.B třídy, který se na poslední chvíli přihlásil do nejnižší okresní soutěže a zachoval tak v Kunčicích tradiční fotbalovou baštu, začal utkání velmi vlažně a nechal v prvních deseti minutách diktovat tempo hry hostující hráče, kteří však víc než územní převahu nevytěžili. Po deseti minutách hry začlo být na hřišti znát, kdo že je to favoritem v tomto utkání a domácích začalo být plné hřiště. Hosté nestíhali a hrnul se na jejich svatyni jeden rychlý útok za druhým. První šanci domácích se ve 25. minutě ocitl Adolf, avšak Lukeš jeho tutovku bravůrně zklikvidoval. Další šance Petráka, Krejčíka či Michal Kracíka zůstali nevyužity a do kabin se šlo za příznivého stavu pro hosty - 0:0.

Druhý poločas začal tam, kde první skončil. Zkoprnělí hosté jakoby čekali na zázrak a diktování tempa hry nechali na domácích, kteří zahazovali další a další šance. Tutovku zazdil Krejčík, Adolf poté napálil břevno a do Petráka vychytal Lukeš. V 60. minutě už však bylo na domácí straně veselo, jeden z mnoha rychlých brejků do otevřené obrany využil Michal Kracík, který šikovně přeloboval hostujícího gólmana a otevřel skóre poprvé - 1:0. Za zmínku stojí, že lob to byl sice pěkný, ale branka jde jednoznačně na vrub hostujícího golmana, který si s toutou střelou mohl poradit daleko lépe.

Utkání pokračovalo dále ve stejném duchu, hosté se snažili, ale jejich hra neměla myšlenku, natož realizaci a tak přišel další trest. Mladší z bratrů Kracíkových si šikovně počkal na minelu hostujícího Kohouta a Lukešovi poté střelou po zemi k tyči nedal šanci - 2:0. Ten samý hráč mohl poté dokončit hattrick, avšak to by nesměla stát proti tyč a o dalších 5 minut později prázdná zívající branka, kterou však pro změnu tento stejný hráč vůbec netrefil. Hosté se víc než na zmírnění výsledku nezmohli, když v 86. minutě propadl centr Drinky na Tondu Kodýtka, který neměl se vstřelením branky problém - 2:1. Závěrečný pokus o tlak hostů skončil v křeči a 3 body tak zůstali zaslouženě v Kunčicích. Utkání s přehledem odřídila trojice sudích v čele s Filipem Pilným.