Kalenské "A" v přípravném utkání zdolalo Horní Brannou !

FK DOLNÍ KALNÁ "A" vs. SOKOL HORNÍ BRANNÁ 5:2 (2:0)

Druhé přípravné utkání odehrála Dolní Kalná již tradičně v Nové Pace. Nyní se jejím vyzyvatelem stal nedaleký Sokol Horní Branná. Oficiálním časem výkopu měla být 16. hodina, ale z důvodu personálních se tento čas jemně posunul. Dolní Kalná měla problémy se sestavením základní jedenáctky. Do branky nastoupila nestárnoucí legenda Tomáš Navrátil starší, který vyměnil taneční střevíce za ty "ozubené".

Ze začátku se hrálo ve vysokém tempu na obou stranách. Počáteční křeče v podobě fatálních chyb v nahrávce si obě mužstva vybrala v první desetiminutovce. Nacházející minuty patřily jednoznačně celku z Branné. Měl více ze hry, což sebou neslo nepříjemné brejky naší defenzívou. Obrana dirigovaná zkušeným Zdendou Tauchmanem a zezadu jištěna Tomášem se však se vším vypořádala. Ke konci poločasu se začali dostávat do hry i kalenští a to sebou neslo pár pohledných akcí, které by rád elektronickou tužkou "do mrtě" zanalyzoval expert Studia Fotbal Pavel Karoch. Bohužel, ani tyto akce ke gólu nevedly. Nakonec se kalenští do vedení dostali, které pak navýšili proměněnou penaltou. Jejím exekutorem se stal Jaroslav Jiřička.

S postupem druhého poločasu začali Sokolu docházet, kdežto kalenští borci drželi úroveň. To jim přineslo ovoce! Po výborném pressu získal míč od obránce Michal Najman, kličkou do leva a následném doklepnutí rozvlnil síť i napotřetí. Hosté se nevzdali a začali se více a více osmělovat a nebýt několika výborných zákroků Tomáše Navrátila, korigovali by již mnohem dříve. Ovšem stalo se, po sokolské kombinaci se stav měnil na 3:1. Utkání dostalo ráz typu: Nahoru-dolu, Po jedné z těchto akcí zvyšoval Martin Bélik doklepnutím za záda bezmocného goalkeepra. Na druhé straně se po několika ťukancích dokutálela i sokolská střela, 4:2. Jako poslední si vzal slovo Jarda Jiřička a „levasem“ uklidil míč k tyči.

Utkání tedy skončilo vítezstvím Dolnokalenských 5:2, kterému přihliželo 15 statečných ultras, Tímto jim chci poděkovat za podporu!!!