KALENŠTÍ VE TŘETÍM PŘÍPRAVNÉM UTKÁNÍ ZVÍTĚZILI

FK Dolní Kalná "A" vs. SK Jilemnice 3:2 (1:1)

Průběžně střídali: A.Kodytek a J.Jiřička
  • Rozhodčí: T.Navrátil st.
  • Diváků: 20
  • Reportáž z utkání:
        Za slunného odpoledne se dolnokalenští postavili proti celku z Jilemnice. Již na srazu před sokolovnou bylo jisté, že Kalná nebude mít k dipozici tolik hráčů (M.Bartoš - nemoc, V.Kodytek - mimo, A.Kodytek - během prvního poločasu dorazil, T.Jiřička - stále nereaguje na zprávy a nominace, Slach - pracovně mimo, Smetana - přijel v průběhu první půle společně s A.Kodytkem, ale neměl věci na fotbal, T.Navrátil st. - dělal rozhodčího utkání) a tak se museli povolat hráči, kteří pravidelně za "A" tým nenastupují a to tedy Martin Bélik, Míra Lukeš a nová posila ze Studence Michal Nosek. Největší potíže ale nastaly s vyřešením problému na postu gólmana. Nakonec do kalenské branky nastoupil druhý brankář našeho protivníka Tuž, za což mu děkujeme a jeho výkon byl více než jen dobrý. Vraťme se tedy k utkání samotnému. Kalná se prvních patnáct minut hledala, zatímco Jilemnice v poklidu kombinovala a s balónem si rozuměla o dost víc než kalenští. Na straně Kalné vázla přesnější přihrávka a pohyb bez balónu, ale hra byla po většinu vyrovnaná. Kalná si své šance dokázala vytvořit, Michal Najman, netradičně hrající v útoku vstřelil úvodní branku zápasu, stav se tedy měnil - 1:0. Do konce prvního poločasu se ale ještě skóre měnilo, s překvapením si "náhradní" gólman Tuž vybral slabší chvilku, kdy se netrefil do míče a ten z nohou Kubiny zapadl až do kalenské branky - 1:1. Tento gól Dolní Kalnou nakopl a i ta si začala vytvářet slibné šance ke skórování. Tu největší měl na své hlavě Tomáš Navrátil ml., kdy mu krásný centr z pravé strany posadil na hlavu Michal Najman, ale jilemnický gólman se zaskvěl skvělým zákrokem. O poločasové přestávce bylo na lavičce Kalné rušno. Situace okolo odstupivšího trenéra Jardy Matuchy se i zde projevila, kdy se hráčům nelíbilo sestavení hrající jedenáctky. Hráči se mezi sebou začli hádat a nadávat si, to je určitě špatné a takto se hráči k sobě chovat určitě nemají, bohužel, taková je nyní situace v našem týmu/klubu. Vraťmě se ale ke druhému dějství.
        Druhý poločas začala náporem Jilemnice, která si vytvářela šance po chybách v rozehrávce Kalné, naštěstí se ani jedna z nich neujala. Opět bylo k vidění mnoho nepřesných přihrávek z obou stran a jakýsi chaos ve hře. Dolnokalenští se mohli opřít o vypůjčeného brankáře Tuže, který dokázal pomoci s rozehrávkou v obranné fázi a jeho práce nohami byla velmi užitečná. Otěže hry začali přebírat hráči Dolní Kalné a jedna z akcí skončila gólem, který vsítil Jarda Jiřička – 2:1. Stále vyrovnaná hra s nepřesnostmi  na obou stranách se převážně odehrávala ve středu hřiště, kdy hráči podstoupili nespočet osobních soubojů na hranici faulu. Konec utkání se blížil a na jeho závěr nastoupil i hvězdný Marek Šulc, který se zapsal mezi střelce tohoto utkání. Agilní David Ježek nepolevil v souboji u autové čáry a vybojoval tak míč, který předložil právě Markovi, který už neměl problém doklepnout míč do odkryté branky – 3:1. Na samý konec si ještě Jilemnice vytvořila gólovou situaci, kdy se ve středu hřiště uvolnil hráč po rozehrání a ten našel přesnou kolmicí nabíhajícího Tonara, který už věděl co s míčem udělat – 3:2. Tímto výsledkem i utkání skončilo a hráči Dolní Kalné se rozloučili s trenérem Jaroslavem Matuchou výhrou.