Kobylice začaly Pod Kaštany dobře, nakonec si ale odvezly nepopulární bůro + FOTO

FK Dolní Kalná "A"  -  Spartak Kobylice
5  :  1  ( 2 : 1 )

branky: 23. a 58. Štěpán Drinka, 36. a 73. Martin Tauchman, 84. Lukáš Kalenský - 11. Pavel Dvořák

rozhodčí: Michal Šnajdr - Martin Říha, Pavel Kriegler

ŽK: 1:4

diváků: 120

sestava: F.Scharm - V.Dressler, T.Navrátil, M.Stránský, M.Zilvar - J.Jiřička, Z.Tauchman, T.Hampl, L.Kalenský - Š.Drinka (85. D.Ježek), M.Tauchman (85. M.Lukeš)

Poslední podzimní utkání na domácím hřišti se hrálo na poměrně těžkém terénu, po velmi rozpačitém úvodu domácí zabrali a soupeře z novobydžovska vyprovodili pověstným bůrem. Již ve třetí minutě zahrozili poprvé hosté, Ferda nás ale podržel a těžkou střelu nohama vyrazil. V 7. minutě mohl na druhé straně udeřit Jarda Jiřička, ale v koncovce byl velmi nedůrazný. V 9. minutě nás drží nad vodou opět Ferda, když vyráží lob hostujícího útočníka. V 11. minutě již ale přišel zasloužený trest, po rohovém kopu se do míče opřel nikým neatakovaný Dvořák a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. Po dvaceti minutách jsme se oklepali, Lukáš Kalenský ale v jasné tutovce trefuje jen golmana. Ve 22. minutě jsme se ale dočkali, Martin Tauchman sklepl míč na svého bratra Zdendu, ten ho posunul na Štěpána Drinku, který poslal nechatatelnou přízemní střelu přímo k tyči - 1:1. Ve 31. minutě jsme měli další obrovskou šanci, po rychle rozehraném trestném kopu se dostal míč na zadní tyč k úplně volnému Tomáši Hamplovi, ten však branku trestuhodně míjí. Ve 36. minutě ale už jdeme do vedení, Tomáš Hampl vysunul skvělou přihrávkou Štěpána Drinku, ten poslal do malého vápna střílenou přízemní přihrávku, na kterou Martin Tauchman nastavil na zadní tyči jen nohu - 2:1. Tímto výsledkem skončil i první poločas. Do druhého jsme šli s cílem co nejdříve přidat další branku a utkání definitivně rozhodnout. To se nám ale dlouho nedařilo. Sice jsme měli drtivou převahu, šance, ale branku ne a ne vstřelit. V 51. minutě se nám branku sice vstřelit podařilo, ale pro ofsajd nebyla uznána. V 52. minutě centruje Štěpán Drinka, míč končí na břevně. V 58. minutě zahrál Vojta Dressler precizně rohový kop, na malém vápně si na něj naskočil Štěpán Drinka a parádní hlavičkou po snad až neskutečném výskoku trefuje míč přesně k tyči - 3:1. V 73. minutě přidáváme další branku, nejprve neproměňuje tutovku Jarda Jiřička, odražený míč však končí u Martina Tauchmana a ten, sice nadvakrát, přidává nechytatelně čtvrtou branku. V závěru máme ještě několik šancí, trefuje se ale až v 84. minutě po krasné kombinační akci Lukáš Kalenský. Utkání tak končí naším jednoznačným vítězstvím, které se ale zpočátku nerodilo vůbec lehce, o to více ale hřeje.

Vyjádření trenérů pro tisk a web:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Úvod utkání jsme nezvládli mentálně, hosté šli do vedení, my jsme byli dvacet minut jako po mrtvici. Postupně jsme se ale začali zvedat, do poločasu překlopili vedení na naší stranu a ve druhém poločase hru zcela ovládli, přidali další branky a vhledem k poměru šancí 12:2 zaslouženě zvítězili. Kluky musím pochálit, že se jim podařilo utkání otočit a zvládnout za tři body. Parádní rozlučka před skvělými domácími fanoušky, následný poslední výkop se rovněř vydařil, Pod Kaštany panuje spokojenost, do Kosiček můžeme jet uvolnění a pokusit se přivést nějaký bodík."

Jaroslav Valenta, ved.mužstva KOB.: "Zasloužené vítězství domácího celku."

Fotografie z utkání od Kláry Řehákové ZDE.

Diskusní téma: Kobylice začaly Pod Kaštany dobře, nakonec si ale odvezly nepopulární bůro