FK Dolní Kalná - 1.FK Nová Paka   1 : 3  ( 0 : 3 )

branky: 75. Hampl - 1. a 19. Kuchta, 29. Rosputniak

rozhodčí: Kubálek - R.Nývlt, Žerovnický

diváků: 100

sestava: Lánský (20.Dressler)-Zilvar, Dědek (60.J.Strnádek),J.Navrátil, Stránský-Š.Drinka (60.Lukeš), Najman (60.D.Navrátil), M.Bartoš, Hampl-V.Kodytek (46.D.Ježek), J.Jiřička (46.Mikulka)

Po dlouhých šesti měsících se fotbal vrátil i Pod kaštany a byť bylo deštivé počasí, utkání si nenechla ujít více jak stovka diváků. Utkání začalo minutou ticha za zesnulého Vlastimila Devátého, posledního žijícího pamětníka založení fotbalu v Dolní Kalné v roce 1930, který zemřel minulou sobotu ve věku úctyhodných 96 let. Utkání samotné pro nás nemohlo začít hůře, již po třiceti sekundách hry si na precizní přímý kop Macháta naběhl za naše zkoprnělé a neragující stopery Kuchta a hlavou poslal hosty do vedení - 0:1. Celý první poločas byli hosté výrazně lepší a po dalším našem zaváhání přidali jak přes kopírák i druhou branku. Po půlhodině hry jsme inkasovali potřetí, Rosputniak si pohrál s naší obranou, udělal kličku "golmanovi" a do prázdné zvýšil na poločasových 0:3. My jsme se do šancí téměř nedostali, jak markantní byl rozdíl v kopací technice Macháta, po jehož každém centru padla branka (rozhodčí hostům ještě dvě branky neuznal), a našimi centrujícími hráči, jejichž plachtící nákopy spíše ohrožovaly hejna ptáků vysoko v oblacích. Druhý poločas již byl vyrovnanější, hosté mohli přidat další tři branky, ale již se neprosadili, my jsme mohli také dát několik branek, ale podřilo se to jen Tomovi Hamplovi, který po sklepnutí míče od Vojty Dresslera prostřelil golmana Frajera na přední tyči. Stínem utkání bylo zranění golmana Tomáše Lánského, ostudou pak výkon hlasatele.

Za čtrnáct dní, tentokrát v neděli, s představíme divákům v předposledním kole poháru na domácím pažitu proti Starým Bukům.

Diskusní téma: Na Novou Paku jsme nestačili