Na těžkém terénu áčko nadělovalo, vrchlabská rezerva odjela s bůrem

Na těžkém, písčitém terénu, se dostali domácí do první šance již ve druhé minutě, Dan Navrátil našel za obranou Vojtu Dresslera, jeho oblouček však odvrátil na poslední chvíli obránce Cink na roh. V 9. minutě zahrávali domácí rohový kop, po němž se míč "omlátil" o břevno a tyč, branka z toho ale nebyla. V 10. minutě jsme měli tutovku jako hrom, Vojta Dressler běžel zcela sám na gólmana Blažka, místo zakončení však volil přihrávku na Lukáše Kalenského, před ním ale stihl odkopnout míč obránce. Ve 12. minutě našel Lukáš Kalenský parádním centrem za obranou Tomáše Hampla a jeho volej by mohl kandidovat na gól roku - 1:0!

Ve 13. minutě dostal krásnou přihrávku do uličky Michal Slavík, skvěle zakončil, bohužel branka nebyla pro ofsajd uznána. V 17. minutě se dostali do zakončení i hosté, jejich střela ale mířila vedle. V 18. minutě rozehrál Vojta Dressler velmi pohotově aut, Michal Slavík se řítil středem hřiště na gólmana Blažka, bohužel míč "narval" přímo do něj. V 19. minutě jsme se radovali po druhé, bohužel jen asi pět vteřin, další branka nám nebyla opět uznána. Ve 22. minutě zahrávali hosté trestný kop, střela Rodra však mířila vysoko nad. Ve 34. minutě kopali hosté další trestný kop, který tentokrát skončil na dobře postavené zdi. Ve 40. minutě se domácí konečně dočkali další branky, Tomáš Hampl našel výbornou přihrávkou Lukáše Kalenského a ten pohotově obstřelil gólmana Blažka - 2:0 ! Ve 42. minutě vysunul Dan Navrátil Michala Slavíka, ten však jakoby se zakončení bál a z vyložené šance byl pouze roh. Poločas tedy 2:0.

Vstup do druhého poločasu nemohl vyjít domácím lépe, hned ve 47. minutě vyhrál na středu hřiště Štěpán Drinka hlavičkový souboj, míč posunul na Dana Navrátila, který ve snaze centovat zaskočil hostujícího gólmana obloučkem možná z pětatřiceti metrů - 3:0. Ve 49. minutě utekl po pravé straně Dan Navrátil, na jeho přihrávku si na zadní tyči počkal Lukáš Kalenský, bohužel ani tato branka pro ofsajd neplatila! V 53. poslal Dan Navrátil skvělou přihrávku na Michala Slavíka, ten však další svoji tutovku k radosti vrchlabských hráčů i diváků neproměnil.

V 58. minutě zahráli hosté ve vápně rukou, Dan Navrátil nedal gólmanu Blažkovi šanci - 4:0. V 63. minutě jsme měli kopat další penaltu, vyčerpané obraně hostí pláchl Štěpán Drinka, sudímu Průchovi se ale hostů zželelo a nepískl ani faul. V 67. minutě se po nakrátko zahraném rohovém kopu uvolnil Dan Navrátil, jeho přízemní střela skončila na tyči, dorážka Zdendy Tauchmana bohužel opět pro ofsajd neplatila. Již čtvrtá neuznaná branka! V 68. minutě vysunul Lukáš Kalenský krásným pasem za obranu rozběhnutého Štěpána Drinku, ten udělal kličku gólmanovi, poté mu ale míč "nafackoval" a skončil téměř u rohového praporku.

V 87. minutě jsme předvedli pěknou kombinaci, Šimon Hančovský našel parádní přihrávkou Zdendu Tauchmana a ten se v těchto situacích nemýlí - 5:0. V 90. minutě rozhodčí Petr Průcha utkání za ovací více jak dvou stovek fanoušků ukončil.

V Dolní Kalné vrchlabským pšenka nekvete, áčko zde nedávno prohrálo v poháru 5:1. Béčko nyní v mistrovském utkání 5:0...

Hodnocení utkání:
Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "V týdnu bylo hřiště propískováno a tak derby se hrálo na velmi těžkém terénu. Výsledek zdaleka neodpovídá průběhu hry, hrálo se prakticky na jednu bránu, pět branek, další čtyři neuznané, dvě tyče, velké množství dalších šancí. Byť naše hra nebyla ani zdaleka ideální, hráli jsme příliš zbrkle, vzduchem a byli často velmi nepřesní, tak omlazeného soupeře jsme jednoznačně přehráli a získali do tabulky další důležité body. Dle vedoucího mužstva hostí byly naše akce čitelné a lehce bránitelné, on sám ale řídil před třemi týdny obranu "A" týmu v poháru a rovněž dostal pět branek, tak si myslím, že naše ofenzivní hráče zase tak jednoduché bránit není. Kluky musím pochválit, všichni ale cítíme, že dnes to nebylo úplně ono a na kvalitnějšího soupeře by to nemuselo stačit. Vyzdvihl bych výbornou diváckou kulisu a výkon rozhodčích."

Anonymní zástupce FCV: "Zápas se odehrál za pěkného počasí před slušnou návštěvou, jen terén nebyl ideální, tak jako naše sestava. Naši hráči se snažili, ale fotbalovost domácích byla na vyšší úrovni. Jen bojovnost na ně nestačila, proto vítězství domácích bylo zcela zasloužené."

FK Dolní Kalná "A" vs. FC Vrchlabí "B" 5:0 (2:0)

Branky: 47. a 59. z pen. Dan Navrátil, 12. Tomáš Hampl, 40. Lukáš Kalenský, 87. Zdenda Tauchman
Rozhodčí: Petr Průcha - Varol Ikizgul, Marek Čožík
Delegát KFS: Martin Malena
ŽK: 25. Tomáš Navrátil - 25. David Burger, 51. Štěpán Havelka, 51. Jonáš Cink
Diváků: 205
Sestava FKDK: F.Scharm - M.Zilvar, T.Navrátil, M.Stránský, M.Bartoš - T.Hampl (60. Š.Hančovský), D.Navrátil, Z.Tauchman (C), L.Kalenský - V.Dressler (25. Š.Drinka), M.Slavík (60. M.Tauchman)
Sestava FCV: P.Blažek - J.Dědek, O.Pokorný, J.Cink, D.Bürger (C) - J.Šimůnek, Š.Havelka, P.Rodr, F.Jech - M.Marek (74. O.Šíd), D.Kršík

Diskusní téma: Na těžkém terénu áčko nadělovalo, vrchlabská rezerva odjela s bůrem