Na Trutnov jsme nestačili a připsali si tak první prohru v sezóně

MFK TRUTNOV "C"
VS.
FK DOLNÍ KALNÁ "A"
4:2 (2:2)

Branky: 17. a 71. Kulda, 10. Švorc, 81. Zákravský (pen.) - 30. Bartoš M., 33. Tauchman
Sestavy:
MFK TU: Mahrla - Wimmer (81.Horáček), Bělonožník, Zákravský, Drtina, Švorc, Kárník, Doubic Z. (71.Jankovič), Vomočil (46.Hodbod), Kulda, Skuček (40.Chvalina)
FKDK: Richter - V.Bartoš, Tauchman, J.Navrátil, A.Kodytek (15.J.Jiřička) - Hampl, Stránský, Najman (83.Dědek),M.Bartoš - T.Jiřička, V.Kodytek (65.Ježek)

Hodnocení utkání očima Tomáše Navrátila staršího:
Na perfektně připraveném hřišti v HSM jsme nesehráli špatné utkání, ale na body to nestačilo. První polovinu poločasu nás domácí nachytali dvakrát v nedbalkách a dostali se do vedení 2:0. Nejprve v 8. minutě vyhrál Kulda osobní souboj u rohového praporku a následný přesný centr Doubice trefil na zadní tyči neobsazený Švorc – 1:0. Poté v 16. minutě podnikli domácí bleskový útok po pravé straně, přišel přesný centr do vápna a hlava kanonýra Kuldy se nemýlila – 2:0. Krásná branka, ale vzhledem k tomu, jaká akce a poté ztráta míče jí předcházela, zcela zbytečná. Hosté ale nepoložili zbraně a postupně začali přebírat otěže utkání. Ve 25. minutě kontakt domácího Zákravského s Najmanem sudí Kout jako penaltový neposoudil, ve 27. minutě na druhé straně nedal 150% šanci Doubic. Ve 30. minutě si na levé straně pohrál s několika protihráči Tomáš Hampl, míč předložil na střed Martinu Bartošovi,  tomu domácí vydláždili takovou ulici, že ji nešlo odmítnout – 2:1. Minutu na to se z pravé strany řítil na bránu Tomáš Jiřička, ale střílí těsně vedle. Ve 33. minutě již ale bylo veseleji, Martin Stránský našel opět ve zcela volném středu hřiště Zdendu Tauchmana a ten střelou k tyči vyrovnal – 2:2. Další branku měl na noze Tomáš Jiřička, ale po akci Víťi Kodytka střílí ve velmi dobré pozici nad. Situace jako přes kopírák se opakuje o tři minuty později, s tím rozdílem, že Tomáš Jiřička trefuje břevno. Další příležitost má ve 40. minutě Tomáš Hampl, ale po akci Michala Najmana střílí nad. I poslední akce prvního poločasu patří hostům, ale ani hlavička Tomáše Jiřičky po centru jeho jmenovce Jardy brankou nekončí. Škoda, neboť druhá část prvního poločasu patřila jednoznačně kalenským a jejich neproměněné tutovky je mohly v konečném zúčtování mrzet...
Druhý poločas zahájili aktivněji domácí borci, ale byli to hosté, kdo mohli jít do vedení. V 53. minutě obral na půlce hřiště o míč váhajícího obránce Tomáš Jiřička, běžel zcela sám, přímo středem hřiště, na osamoceného golmana Mahrlu, ale pouze ho nastřelil! V 58. minutě utekl po levé straně opět Tomáš Jiřička, předložil míč jak na zlatém podnosu zcela volnému Víťovi Kodytkovi, ale jeho zakončení nemělo parametry ani začínajícího přípravkáře, neboť o několik metrů minul slabou střelou bránu. A jak mi řekl domácí lodivod Jarda Votoček po utkání: “Děkujeme hráči Kodytkovi za to, že nám daroval tři body“. Domácí chtěli utkání rozhodnout a to se jim také povedlo. V 68. minutě se snesl do našeho vápna dlouhatánský centr, na který naskočil, opět velmi chabě bráněn Vlastou Bartošem, domácí veterán Milan Kulda a přesnou hlavičkou do protilehlé šibenice nedal Richtrovi šanci. No nedal šanci, hlavička to byla z dobrých dvanácti metrů... V 80. minutě je rozhodnuto, Zdenda Tauchman ztrácí ve středu pole nezodpovědně míč, domácí posílají přihrávku do našeho vápna, golman Richter „zválcuje“ domácího útočníka a kope se penalta. Kapitán Zákravský ji dává přesně k tyči a i když golman Richter šel na stejnou stranu, na střelu nemá nárok – 4:2. Závěr utkání si domácí pohlídají a zaslouženě vítězí. S hratelným soupeřem tak ztrácíme, dovolím si tvrdit zbytečně, tři body. Rozhodla koncovka, domácí byli zkrátka produktivnější. Z mého pohledu ostudou bylo v závěru utkání chování obránce Vlasty Bartoše ke střelci domácích Milanu Kuldovi, já ho dvakrát neuhlídat a podílet se na dvou inkasovaných brankách, tak zalezu do kouta a držím jazyk za zuby, a ne mu po střetu ve vápně nadávám do zmr.. Ale to je asi o úrovni každého hráče. Každopádně na výsledku to nic nezmění, nezbývá, než za týden doma porazit "rozjetý“ Žacléř.

Rozhodčí: Kout – Ježek, R.Nývlt
ŽK: 50. Wimmer – 54. V.Kodytek, 80. Stránský, 80. Ježek
Diváků: 80

Podívejte se také na reportáž z utkání na stránkách trutnovského MFK, stačí kliknout ZDE.

Další výsledky druhého kola krajské 1.B třídy skupiny B ZDE.

Fotografie z utkání od paní Kuldové ZDE.

Napsal TNst., upravil a vložil TNml.

Diskusní téma: Na Trutnov jsme nestačili a připsali si tak první prohru v sezóně

Titulek

Vlasta Bartoš 20.08.2015
Tomuhle se musím jen zasmát. Výmluvy typu rozhodčí se bál zapískat.

Reakce

Milan Kulda 19.08.2015
Vlasto, osobně te neznám a jsi mne úplně lhostejný, stejně určitě jako ja tobě, ale prosím te laskavě nelži si sobě ani tady i když to je Vaše forum. Za cely zápas jsem neměl sebemenší problém s žádným hráčem Kalne, spíše me zajímal nás slabý výkon v druhé části prvního poločasu, kdy jste nás přehrávali. Po tom zákroku, který mezi nama byla jasna penalta, ale druhou se už rozhodčí bal pisknout, ale to není až tak podstatne si na me spustil kanonadu těch nejhrubších slov, která tady nebudu citovat. Pokud jsou ostatní hrací Kalne pravdomluvni nenajdes jediného, kterého jsem ja jakymkoliv způsobem sprosté urážel a naopak ani nikdo jiný z Kalne kromě tebe mne ani slůvkem neurazil, tudíž nerozumím tomu " mi jeho". Jediný výraz, který jsem ohledně tvé osoby použil po tvé spršce vulgárností byl, aby si slezl "z toho traktoru" a choval se jako člověk. Je to jen fotbal, zábava, chápu ze tam jsou emoce, ale přesto není potřeba se chovat jako hulvát. A jestě jedna poznámka k Tomasovi, už delší dobu pročítám jeho referáty a jsou velice objektivní a rozhodne nemá zapotřebí a ani to nedělá zkreslovat jakékoliv informace z průběhu zápasu a přiklánět se k nějakému týmu....takze to jen tak na vysvětlenou i z druhého břehu. Fotbalu zdar

Titulek

Vlasta Bartoš 18.08.2015
Ahoj Tome, nevím, na kolik jsi zainteresovaný Trutnovákem nebo Kalneňákem to ponechám stranou. Je potřeba vědět co k tomu incidentu předcházelo. Já rozhodně nemám důvod někoho urážet jen tak, že nám zrovna dá 2 góly. Tento hráč nás urážel úplně stejně jako mi jeho, jak sám moc dobře víš. Jen v krátkosti popíšu situaci, která mě vedla k nadávkám ke zmíněnu hráči. Za rozhodnutého stavu, pár minut před koncem, domácí útočník běží za balónem ve vápně, kde se ho snažím doběhnout a křižovat, v okamžiku kdy se snažím vytlačit hráče, domácí útočník si brnknul svoji nohou o druhou nohu a padá. Vědom si to co se stalo se dožaduje penalty. Jak moc dobře víš domácí útočník je herečka a rád padá. Netvrdím, že moje chování v tom okamžiku bylo to fotbalové fair play, ale rozhodně domácí útočník nese stejnou vinu, proto si myslím, jestli chceš tvz. soudit je třeba vidět situaci komplexně.