Na úvod jara porazilo áčko Miletín až po penaltách !

FK Dolní Kalná - SK Miletín         4 : 4     ( 2 : 2 )     na pen. 4 : 3

Branky: 9. Kodytek V., 33. Najman M., 76. Navrátil T., 81. Tauchman - 17., 45., 58. Urban, 65. Machačka (pen.)
Penalty proměnili: Hampl, Navrátil T., Najman D., Ježek D.
Penalty neproměnili: Jiřička J., Gaszi

Sestava: Lánský - Děděk, Navrátil J., Navrátil T., Jiřička J. - Najman M. (76. Najman D.), Razák, Kodytek A. (61. Tauchman), Hampl - Kodytek V. (66. Gaszi), Dohnal (82. Ježek D.)

Rozhodčí: Janata - Rychtár, Junek
Delegát: Krenčík

K úvodním jarnímu utkání dorazil Pod kaštany tým Miletína, který nám dal na podzim "sedmičku" a měli jsme mu tedy co vracet. Parádní počasí, dle možností připravený pažit a poměrně slušná divácká kulisa. A nutno dodat, že oko a i srdce diváka zahřál i fotbal. Domácí měli v úvodu utkání navrch a po osmi minutách hry se ujali vedení, když se prosadil Víťa Kodytek. Jenže v 17. minutě bylo vyrovnáno, když hostující Urban přehodil golmana Tomáše Lánského a potrestal tak náš špatný odkop a nedůraz v pokutovém území. Veseleji bylo opět ve 33. minutě, Kuba Navrátil vysunul pěkným pasem Víťu Kodytka, ten našel milimetrovou zpětnou přihrávkou Michala Najmana a ten nás přízemní střelou poslal opět do vedení. Jenže těsně před poločasem jsme opět chybovali, nepřesnou přihrávku Jardy Jiřičky přímo na nohu soupeře potrestal opět Urban, gól do šatny a poločasová remíza 2:2. Ve druhém poločase jsme měli převahu, ale paradoxně jsme dvakrát inkasovali. V 58. minutě zahrával soupeř po ojedinělé akci rohový kop, ten naše obrana hrubě podcenila a Urban poslal naprosto pohodlně hosty poprvé v utkání do vedení. A v 65. minutě bylo ještě hůř, hostující kanonýr Urban dostal přihrávku mezi naše vystupující obránce, golman Lánský ho fauloval a hosté kopali penaltu. Tu s naprostým přehledem proměnil předseda miletínského klubu Ondra Machačka. Trenér Roman Benecký vystřídal a provedl změnu v rozestavení a najednou jsme začali soupeře válcovat. V 76. minutě snížil výstavní střelou do šibenice na 3:4 Tomáš Navrátil a dodal utkání pořádný náboj. A v 81. minutě stadionek Pod kaštany explodoval, Tomáš Navrátil poslal kolmici na veterána Zdendu Tauchmana a ten tváří v tvář golmanu Richterovi střelou na zadní tyč vyrovnal ! A mohlo být ještě veseleji, trestný kop Davida Ježka se otřel o tyč, bozužel z venkovní strany ! Utkání tak končí divokou remízou 4:4 a o plusovém bodíku rozhodují penalty. V těch vynikají oba golmani, když každý dvě střely lapí, jenže jedna střela miletínského hráče končí na břevně a plusový bodík tedy zůstává Pod kaštany. Nutno dodat, že zaslouženě.

Hodnocení utkání pro KFS:
Tomáš Navrátil st. (domácí):
"Před zápasem bychom brali vzhledem ke kvalitě soupeře i bod, nakonec jsme vzhledem k průběhu utkání šťastni za dva, ale měli jsme na tři. Dvakrát jsme vedli, ale velmi laciné branky nás srazily do kolen a když jsme dvacet minut před koncem prohrávali 4:2, málokdo předpokládal, že ještě dokážeme vyrovnat. V penaltách se blýskli oba golmani, my jsme však byli nakonec šťastnější. Klukům patří poděkování. Utkání odřídili velmi dobře rozhodčí."

Antonín Kraus, vedoucí mužstva (hosté):
"V zápase plném zvratů jsme v prvním půli dvakrát prohrávali, ale vždy se nám podařilo vyrovnat. Po přestávce dokončil Urban hetrik a poslal nás poprvé v zápase do vedení. A když byl ten samý hráč faulován brankářem a následnou penaltu proměnil Machačka byli jsme blízko tří bodů. Domácí se však nevzdali a za svoji bojovnost byli odměněni vyrovnáním. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější domácí. Nutno dodat že za přístup k zápasu si bod navíc zasloužili."