Na úvod jara porážka v Úpici + FOTO

O body se rve jinak

V prvním jarním utkání jsme vyšli bodově naprázdno, přitom k bodům bylo tak blízko. V poli to nebyl na těžkém terénu z obou stran bůhvíjaký fotbal, my jsme ale byli daleko nebezpečnější, měli spoustu šancí, ale střelecky se bohužel neprosadili. Domácí byli naopak velmi produktivní, když ze čtyřech šancí jich dovedli polovinu proměnit. V sestavě jsme museli zaimprovizovat, zranění nepustilo do hry stopery Lukáše Strnádka a nemoc Tomáše Navrátila, na tento post si stoupl nedoléčený Zdenda Tauchman, což byla velmi dobrá volba směrem dozadu, bohužel jeho absence ve středu zálohy byla více než patrná.

V prvním poločase jsme hráli na jednom z největších hřišť v kraji takovou nakopávanou, rychlost našich mladých ofenzivních hráčů sice na domácí zadáky platila, ale brankově jsme to nedovedli zúročit. Zejména megašance Lukáše Kalenského po vedoucí brance ale doslova volala. Domácí neměli naopak vůbec nic, Ferda byl téměř bez práce. Ve druhé půli jsme začali hrát malinko více kombinačně, ve středu pole nám ale chyběl hráč, který by dovedl hru usměrnit, někdy zrychlit, někdy zklidnit, hře dát myšlenku a útočníkům dobrou přihrávku. I přesto jsme se dostali několikrát do zakončení, ale v tom jsme opět selhali. A tak přišel trest, v 60. minutě podnikli domácí po naší ztrátě míče brejk 3 na 3, na jehož konci byla přízemní skrytá střela Kaplana za tyč - 1:0. V zápětí na to jsme mohli vyrovnat, Vojta Dressler posunul míč na Martina Tauchmana, ten se ocitl zcela sám na hranici velkého vápna, jenže zacupital, nechal se doběhnout a pod tlakem bránícího hráče poslal míč vysoko nad. Snažili jsme se hrát stále dopředu, ale už v tom byla taková křeč. V 76. minutě kopali domácí roh, míč bez povšimnutí našich hráčů a hlavně gólmana přelétl několikrát malé vápno až skončil na hlavě ani ne deset sekund na hřišti pobývajícího Rudolfa a ten zvýšil hlavou na 2:0. Na vyrovnání jsme měli dvacet minut, soupeře zmáčkli, ale v koncovce byli i nadále jaloví a navíc i pověstné kalenské srdíčko jsme tentokrát nechali Pod kaštany, o body se rve jinak. V závěru jsme nastřelili dvakrát břevno, ale i přes sedmiminutové nastavení jsme se alespoň čestného úspěchu nedočkali. Porážka mrzí, neboť body jsme si určitě zasloužili, ale bez vstřelené branky na ně nemůžeme pomýšlet. Utkání výborně odřídila trojice rozhodčích v čele s velezkušeným Petrem Buchtou. Děkujeme za podporu našim fanouškům, kteří i na takto daleký stadion dorazili ve velmi hojném počtu, bohužel výsledkově jsme je zklamali. O nápravu se pokusíme za týden, kdy Pod kaštany hostíme v derby sousední Novou Paku.

SK Sparta Úpice - FK Dolní Kalná 2:0 (0:0)

Branky: 60. Kaplan, 76. Rudolf. Rozhodčí: Petr Buchta - Petr Jansa, Rudolf Špaček. ŽK: 1:0. Diváků: 100 (30 z Dolní Kalné - děkujeme!!)

Sestava: Scharm - Zilvar, Stránský, Tauchman Z., Bartoš M. (74. Bartoš Vl.) - Kalenský, Hampl, Najman (82. Lukeš), Tauchman M. – Drinka Š., Dressler (70. Jiřička J.)