Na úvod přípravy vysoká výhra

K prvnímu přípravnému utkání jsme nastoupili za doslova šíleného deštivého počasí na lomnické umělce proti kombinovanému týmu Sokola Železnice. Soupeři patří velké poděkování, že na utkání přistoupil, neboť původně oslovení soupeři nám postupně utkání odřekli. Pro nás mělo utkání zejména tréninkový charakter, neboť tréninková docházka většiny hráčů je velmi neuspokojivá. Po celé utkání jsme byli výrazně aktivnějším týmem, vyjma deseti branek jsme si vypracovali řadu dalších šancí, které jsme neproměnili. Výsledek ale nechci vůbec přeceňovat, důležité bylo, že jsme se snažili hrát v pohybu, aktivně a soupeře přehrávali. Kluky musím za přístup k utkání pochválit. Stejně tak soupeře, že se i za rozhodnutého stavu snažil a hrál velmi korektně.

Do vedení jsme se dostali v 8. minutě, kdy se trefil parádně k tyči Zdenda Tauchman. Ten samý hráč přidal o pět minut později další krásnou branku a vedli jsme 2:0. V 16. minutě vysunul Dan Navrátil skvělou uličkou Štěpána Drinku a ten se tváří v tvář gólmanovi Doruškovi nemýlil - 3:0. Ve 27. minutě jsme kopali po faulu na našeho hráče trestný kop, míč si asi deset metrů za vápnem postavil Dan Navrátil a nechytatelnou střelou vymetl Doruškovi šibenici - 4:0. Ve 32. minutě fauloval soupeř ve vápně Lukáše Kalenského, míč si na penaltový puntík postavil Dan Navrátil a nechytatelnou střelou k tyči zvýšil na 5:0.
Ve 41. minutě jsme zaváhali při autovém vhazování na soupeřově polovině, železničtí podnikli rychlý brejk, ten jsme ubránili velmi dobře, Ferda se ale při odkopu smekl, namazal soupeři a ten do prázdné snížil - 5:1. Tak skončil i poločas.

Ve druhé půli to dlouho vypadalo, že nám zvlhl střelecký prach, postupem času jsme se ale opět dočkali. V 63. minutě neudržel brankář Doruška střelu Martina Tauchmana, u dorážky byl nejpohotovější Zdenda Tauchmana zvýšil naše vedení na 6:1. V 72. minutě si zažongloval ve vápně Štěpán Drinka a jeho poslední přehazovačka byla gólová - 7:1. V 74. minutě poslal Dan Navrátil parádní přihrávku na Martina Tauchmana, ten poslal do vápna střílenou přihrávku pod sebe a Lukáš Kalenský jí nepohrdl - 8:1. V 89. minutě se prosadil po individuální akci, kdy už se zdálo, že míč předržel, Šimon Hančovský a parádní střelou pod břevno zvýšil na již 9:1. Poslední slovo v utkání měl Lukáš Kalenský, který dostal parádní přihrávku do uličky a prostřelil brankáře Dorušku - 10:1. Ihned poté pohodový rozhodčí utkání ukončil.

Příští týden nás čeká další soupeř, rezerva MFK Trutnov, ta již nás prověří výrazně důkladněji.

Hodnocení utkání:
Tomáš Navrátil, trenér FKDK:
"V tomto utkání šlo zejména o to, aby to kluci odběhali, jako by to byl trénink. Výsledek vůbec nehodnotím, potěšila mě aktivita a nasazení hráčů, utkání jednoznačně splnilo to, co jsem od něho čekal. Po fotbalové stránce máme na čem pracovat, na kvalitnějšího soupeře by spousta věcí nestačila. Lituji jen našeho gólmana, byl ve hře pouze párkrát za zápas, snad nenastydl. Soupeři děkuji za sehrání utkání a přeji mu co nejlepší vstup do sezony".

Milan Matoušek, Vladimír Blažej, trenéři ŽEL: "Dolní Kalná patří k letošní špičce 1.B třídy a samozřejmě z poloviny mládežnická sestava jí těžko mohla úspěšně konkurovat. Význam utkání lze shrnout do jedné věty - "výchova mladých fotbalistů v Čechách a v Železnici zvlášť", protože naši junioři nutně potřebují konfrontaci s dospělým fotbalem, jelikož pouze dorostenecká soutěž je bude posouvat daleko méně. Při absenci několika hráčů dospělé kategorie (Švec, Karban, Saal či Scháňko), kteří by jinak hráli (nepočítáme typické béčkaře, kteří na tréninky chodí ojediněle nebo vůbec), šli do základu Řezníček, Brožíček, Kraus, Jerie a Vlach, po pauze Hode a Pešek.
Soupeř má velmi kvalitní fotbalisty, ať už to jsou sourozenci Navrátilovi či Tauchmanovi, rychlíci typu Drinky, je čtvrtý po podzimu, nastřílel v I.B třídě již 41 branek a určitě touží po medailové příčce. Takže logicky souboje, kombinace, rychlost a práce s míčem, to byly atributy, které stály jednoznačně na straně Dolní Kalné. Další zápas nás bude čekat za 14 dnů, soupeřem bude někdo opět z krajské soutěže".

FK Dolní Kalná „A“ vs. TJ Sokol Železnice „B“ + dorost 10:1 (5:1)