Úvodní utkání Pod Kaštany se áčku nepovedlo a lídrovi soutěže podlehlo

Na velmi těžkém, ale solidním, terénu jsme přivítali Pod Kaštany v úvodním jarním zápase lídra soutěže, rezervu RMSK Cidlina Nový Bydžov. Hosté, vedení triem bratrů Průchů, přijeli s mužstvem plným talentovaných mladíků z vyhlášené mládežnické líhně, po většinu utkání byli fotbalovějším týmem a zaslouženě si odvážejí tři body. Po opatrném úvodu, kdy již tak měkké hřiště pokropil ještě poměrně vydatný déšť, se dostali do první šance ohrozit branku soupeře domácí, jenže Štěpána Drinku zradilo zpracování. Hosté získávali stále více půdu pod nohama a po dvou náznacích šancí ve 20. minutě udeřili. Jarda Jiřička se nechal na brankové čáře jednoduše oklamat a hostující Hruška, byť míč netrefil ideálně, ho poslal po zpětné přihrávce na zadní tyč - 0:1. Domácí i nadále bojovali, v této disciplíně možná hosty i předčili, ale příliš nebezpeční nebyli. Až ve 38. minutě měl tutovku jako hrom Zdenda Tauchman, kterého na zadní tyči našel skvělým centrem Lukáš Kalenský, bohužel míč z jeho hlavy skončil vedle. Do druhé půle nastoupili domácí s cílem pokusit se vstřelit branku, utkání zdramatizovat a pokud možno již neinkasovat. Bohužel vše již vzalo za své v 55. minutě, kdy se trefil po zaváhání našeho brankáře Rejl - 0:2. Kalenští i nadále makali na 120%, ale do vyložených šancí se příliš nedostávali. V 83. minutě mohlo ale být vše jinak, Míra Stránský nakopl před bránu vysoký míč, nevelký gólman hostí ho podběhl, vyrazil pouze na břevno, jenže dobíhající Martin Tauchman a Tomáš Hampl místo, aby zasunuli míč do prázdné brány, tak se navzájem připletli a nic z toho nebylo. Kvalitu v zakončení naopak předvedl soupeř, před vápnem Bydžova ztratili domácí míč, hosté podnikli velmi rychlý protiútok a na jeho konci byla střela střídajícího Trejbala do prázdné brány - 0:3. V závěru ještě mohl stav korigoval Lukáš Strnádek, ale odražený míč, který se mu vykulil proti noze, mu nesedl a bránu vysoko přestřelil.

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Na velmi těžkém terénu jsme utkání odjezdili, na fotbalovějšího soupeře to však nestačilo. Hosté nám dali lekci z produktivity, nám se i přes několik šancí branku vstřelit nepodařilo. Potřebujeme se chytit a věřím, že pak nám to tam začne zase padat. Velmi slušně nejen hrajícímu, ale i vystupujícímu, soupeři gratuluji k vítězství a naše fanoušky bych chtěl pozvat na středeční dohrávané utkání s Novou Pakou".

Karel Průcha, asistent trenéra RMSK: "Krásné prostředí, nádherný areál a ani fotbal nemohl nikoho urazit. Domácí bojovali, ovšem zradila je koncovka. My jsme naši převahu vyjádřili 3x, ovšem druhý poločas nebyl vůbec podle našich představ. Domácím přejeme hodně úspěchů v dalších bojích".

FK Dolní Kalná "A" - RMSK Cidlina Nový Bydžov "B"   0 : 3 ( 0 : 1 )

Branky: 20. Hruška, 55. Rejl, 95. Trejbal

ŽK: bez karet

Diváků: 160

Sestava: Scharm – Zilvar (82. V. Bartoš), T. Navrátil, Stránský, M. Bartoš – Kalenský, Z. Tauchman, Hampl (82. L. Strnádek), Jiřička – Š. Drinka (75. M. Lukeš), M. Tauchman

Diskusní téma: Na velmi těžkém terénu to na fotbalovějšího soupeře to však nestačilo