Nedělní divadelní představení Pod Kaštany !

FK Dolní Kalná "B" - FK Bník Radvanice   3 : 3 ( 1 : 1 ), penalty 1: 0

branky: 18. Martin Bélik, 75. Martin Bartoš, 87. Štěpán Drinka - rozhodující penalta Martin Bartoš

rozhodčí: Říha - Kriegler, Novotný (všichni OFS Jičín)

ŽK: 1 : 3

diváků: 60

sestava: J.Lukeš - Zilvar, Strnádek, M.Nosek, T.Drinka (46. M.Bartoš) - Kohout (82. M.Benecký), Tauchman, D.Ježek (Š.Drinka), Sobotka - Bélik, M.Lukeš

Na perfektně připraveném pažitu se hrál fotbal, který zásluhou obou týmů ani zdaleka nedosahoval úrovně třetí okresní třídy. Mnoho nepřesností, chyb, ztrát, málo pohybu, nasazení, bojovnosti. Divák se nudil. Po vyrovnaném oťukávacím úvodu převzali otěže do rukou domácí a v 18. minutě šli do vedení. Míra Lukeš zatáhl po levé straně míč, před bránou ho předložil jak na zlatém podnosu Martinu Bélikovi a ten neměl se zakončením do prázdné branky žádný problém - 1:0. Jenže místo dalších branek v soupeřově síti hosté z ojedinělé akce vyrovnali, po našem rohovém kopu podnikli rychlý brejk korunovaný parádní střelou Koníře - 1:1. Ve druhé půli se čekalo příchodem Martina Bartoše oživení naší středové formace, to se ale bohužel nekonalo. Utápěli jsme se v nepřesnostech a soupeř nás znovu trestal. V 56. trefil míč po rohovém kopu nekrytý Poskočil a v 67. minutě utekl po prvé straně opět Koníř a s přispěním netakticky vyběhnuvšího golmna Lukeše vedli hosté již o dvě branky. Závěr ale patřil domácím a diváci si ho náležitě užili, takovéto zážitky okomentované z hlediště nestorem kalenského humoru Jardou Vaňkem jsou k vidění a slyšení málokdy a málokde. V 67.minutě se povedla Martinu Brtošovi první přihrávka a hned z toho byl gól, do následného centru Oldy Kohouta se opřel Zdenda Tauchman, trefil břevno, ale pohotová dorážka Martina Bartoše již znamenala snížení - 2:3. Diváci tlačili domácí borce za vyrovnáním a to se povedlo tři minuty před koncem, kdy se parádně trefil z dvadvaceti metrů Štěpán Drinka - 3:3. Šlo se tedy do penalt. A to byla šou v hlavní roli s naším golmanem Honzou Lukešem. Ten totiž všechny tři penalty hostím skvěle vyrazil a poslal je domů s prázdnou. Určitou raritou je pouze jedna proměněná penalta ze šesti pokusů, neboť David Sobotka poslal střelu z penaltového puntíku vedle brány a lajdácky kopnutý pokus Štěpána Drinky hostující golman nohama vyrazil. Diváci se bavili, Honza Lukeš si užíval zasloužené ovace.

Ve středečním vloženém kole nás však čeká soupeř jiného kalibru !

Diskusní téma: Nedělní divadelní představení Pod kaštny !