FK Dolní Kalná "A" - 1. FK Nová Paka   1 : 3  ( 1 : 2 )

branky: 41. David Ježek - 7., 12. Lukáš Jisl, 48. Ondřej Janouch

rozhodčí: Miloš Hofman - Pavel Fišer, Josef Petrů

ŽK:  1:0

diváků: 170

sestava: Ulrych - Dohnal, J.Navrátil, Dědek, M.Bartoš - Š.Drinka (83. Tauchman), A.Kodytek, M.Šulc, Hampl - V.Kodytek, D.Ježek (56. Strnádek)

Pod kaštany dorazil jeden z aspirantů na postup a početné divácké kulise ukázal, že jeho ambice jsou naprosto oprávněné. Velmi kvalitní tým s několika výraznými individualitami, které okusily vyšší soutěže, byl po většinu utkání lepším týmem a naprosto zaslouženě zvítězil. Domácí však mu to svým přístupem hodně umožnili, pokud se soupeři nevyrovnám fotbalově, musím to odjezdit po zadku, a to se bohužel nestalo. Již ve 4. minutě zaváhal golman Ulrych, ale hostující útočník to naštěstí nepotrestal. V 6. minutě se dostal po pěkném pasu za obranu do tutovky Štěpán Drinka, píchl si míč před špatně vyběhnuvším golmanem, ale ke své smůle tak prudce, že ho nestačil před zcela prázdnou bránou doběhnout a skončil v zámezí. Z protiuútoku udeřili hosté, Lukáš Jisl obehrál na naší levé straně Martina Bartoše jak začínajícího hráče přípravky a střelou na přední tyč překvapil Ulrycha - 1:0. Ve 12.minutě šli hosté opět Jislem do dvoubrankového vedení, a opět z naší levé strany, na které jsme bohužel propadali. Určitě není na místě svalovat veškerou vinu na Martina Bartoše, ale asi není náhodou, že posledních všech pět branek jsme obdrželi výhradně z tohoto prostoru. Hosté byli na koni, naopak my v útlumu, ze kterého jsme se jen těžko dostávali. A když už jsme se do nějakého náznaku dostali, s naprostou jistotou nás hned v zárodku odzbrojil nejzkušenější hráč na hřišti Jirka Poděbradský. V závěru poločasu jsme soupeře zmáčkli a podařilo se nám snížit, když se po pěkném zpracování trefil z vápna přesně k tyči David Ježek. Do druhého poločasu jsme šli s cílem na soupeře vlétnout, presovat ho, vytvářet na něj tlak a hlavně již neinkasovat. Jenže již po třech minutách bylo vše jinak, tradičně po naší levé straně pláchl Janouch a nadvakrát překonal Vildu - 1:3. Pak už to byla křeč, chybělo tomu úplně vše, do zakončení jsme se prakticky nedostali. Soupeř dominoval a před parádní diváckou kulisou si utkání užíval. Od vyšší porážky nás zachránil Vilda, který skvěle vytáhl trestňák Rosputniaka ze šibenice. Zasloužené vítězství po všech stránskách lepších hostů ! Nezbývá, než soupeři pogratulovat a připravit se na další domácí utkání, které hrajeme v neděli s Bílou Třemešnou.

Diskusní téma: Nová Paka potvrdila pod kaštany postupové ambice !