Nové dresy pokřtěny výhrou nad Nepolisy

Před úvodním hvizdem proběhlo pogratulování našemu bývalému brankáři Pepovi Noskovi k jeho pětasedmdesátinám, poté už se mohli domácí, hrající ve fungl nové sadě dresů černé kombinace, pokusit o nápravu nezdaru ze Skřivan, kde vysoko prohráli. Do prvního zakončení se dostal hned v první minutě zleva Lukáš Kalenský, jeho střela však neměla razanci, a navíc mířila přímo do gólmana. Ve 3. minutě jsme kopali roh, ten domácí odvrátili, Dan Navrátil poslal na zadní tyč vysoký centr a jeho bratr Tomáš uklidil míč přesnou hlavičkou k zadní tyči - 1:0. V 8. minutě kopal Dan Navrátil trestný kop, na jeho ostrý centr si naskočil Zdenda Tauchman, branku však hlavou ve vyložené pozici těsně minul. Ve 13. minutě na dvakrát zakončoval Vojta Dressler, poté Martin Tauchman, míč odskočil k Danovi Navrátilovi a ten ho poslal z voleje těsně nad. Ve 23. minutě centroval zprava Tomáš Hampl, volej Dana Navrátila skončil těsně vedle. Ve 38. minutě se dostali do první ofenzivní akce i hosté a hned z toho bylo vyrovnání. Kuba Navrátil podcenil souboj s hostujícím útočníkem, byť ale pravděpodobně nefauloval, nepřesný rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Zkušený Tomáš Hanuš poslal Ferdu na jednu stranu a na druhou poslal míč k tyči - vyrovnáno 1:1. Pro domácí to byl šok, ze kterého se až do konce poločasu nevzpamatovali.
Druhá půle nezačala očekávaným náporem domácích, naopak, hosté hru zcela vyrovnali a začali vystrkovat růžky. Zchladit je mohl kapitán Zdenda Tauchman, Dan Navrátil mu poslal z trestného kopu na hlavu parádní míč, ten však skončil těsně nad. V 57. minutě poslal Zdenda Tauchman parádní přihrávku do uličky na Lukáše Kalenského, ten zasekl, vystřelil, ale branku těsně minul a vzhledem k tomu, že Martin Tauchman není David Lafata, skóre se neměnilo. V 60. minutě se na pravé straně uvolnil Vojta Dressler, nádherně vystřelil, jeho pumelenice z dobrých pětadvaceti metrů však skončila na tyči a odražený míč poslal Dan Navrátil bohužel jen do rukavic hostujícího gólmana. V 64. minutě hosté ve vápně faulovali - nefaulovali Dana Navrátila a i domácí měli výhodu pokutového kopu, který sám faulovaný bombou k tyči proměnil - 2:1. V 68. minutě se mohla kopat další penalta i na druhé straně, plácanou našeho gólmana však rozhodčí k nevoli hostů jako faul neposoudil. V 73. minutě poslal Dan Navrátil parádním obloučkem za obranu Martina Bartoše, ten mu míč skvěle vrátil a Dan levačkou z voleje do protipohybu gólmana rozvlnil síť potřetí - 3:1. Nádherný fotbalový moment! V 83. minutě nahrával Zdenda Tauchman na Tomáše Hampla, k míči se "připletl" Martin Tauchman, nakonec přihrávku na Tomáše Hampla realizoval až on a Tomáš to nemohl trefit lépe - krásný oblouček na zadní tyč a gólman bez šance - 4:1. Kalich hořkosti si vypili hosté do dna v 85. minutě, po levé straně pláchl Michal Slavík, jeho parádní zakončení skončilo na tyči, tentokrát Martin „Lafata“ Tauchman zaskočen nebyl a pohotově dorazil míč do prázdné brány - 5:1. V 88. minutě vysunul Martin Bartoš skvělou přihrávkou Štěpána Drinku, jeho střela byla sice velmi pohotová, ale mířila o centimetry vedle. V 90. minutě by běžel sám na hostující branku Štěpán Drinka, rozhodčí Urban však necitlivě přerušil z důvodu "polehávání" našeho hráče hru. A po rozehrání zápas ukončil.

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: " Po dvou nezdarech jsme již potřebovali naplno bodovat a to se nám povedlo. V prvním poločase jsme měli výraznou převahu, byli ale hodně nepřesní a na polovině soupeře málo agresivní. Ve druhé půli hru soupeř nejprve vyrovnal, poté ale přinesli střídající hráči živou vodu a v závěrečné třetině utkání to byl střelecký koncert, a to jsme ještě pár šancí neproměnili. Nová sada dresů tak byla pokřtěna zaslouženým vítězstvím. Poděkování patří nejen hráčům, ale i našim skvělým fanouškům. Brankářské legendě našeho klubu Pepikovi Noskovi přejeme vše nejlepší k jeho krásným pětasedmdesátinám."

Milan Havlík, ved. NEP.: "Domácí začali zápas ve velmi vysokém tempu a to jim vydrželo téměř celý zápas. Náš výkon na ně dnes nestačil. Góly v závěru už byly výsledkem hry vabank. Nejsmutnější na zápase byl výkon rozhodčího Urbana, který sice zápas nikterak neovlivnil, ale svými zoufalými výroky na obě strany zapíchl fotbalu několikrát šroubovák pod žebro."

FK Dolní Kalná "A" - TJ Sokol Nepolisy   5 : 1 ( 1 : 1 )

Branky: 65 z pen. a 73. Dan Navrátil, 4. Tomáš Navrátil, 82. Tomáš Hampl, 85. Martin Tauchman - 38. Tomáš Hanuš (pen.)
Rozhodčí: Urban - Valihora, Jehlička
ŽK: 0:3
Diváků: 160
Sestava: A.Scharm - M.Stránský, J.Navrátil, T.Navrátil, M.Bartoš - T.Hampl, D.Navrátil (87. M.Zilvar), Z.Tauchman, L.Kalenský (61. M.Slavík) - V.Dressler (61. Š.Drinka), M.Tauchman

V příštím kole zajíždí áčko v sobotu 14. 10. do Nové Paky. Výkop je naplánován na 16:00.

Diskusní téma: Nové dresy pokřtěny výhrou nad Nepolisy