Hořký konec parádního utkání s Libčany

FK Dolní Kalná "A" - SK Libčany "A"

2  :  3  ( 1 : 2 )

branky: 1. Pavel Čihák, 31. Matěj Holubec, 89. Michael Hofman - 34. Zdenda Tauchman, 69. Tomáš Navrátil

rozhodčí: Jiří Erlebach - Pavel Jiřička, Pavel Soukup

ŽK: 3:3

diváků: 120

sestava: F.Scharm - Vl.Bartoš, T.Navrátil, Mí.Stránský, O.Tušiak (77. M.Lukeš) - J.Jiřička, Z.Tauchman, M.Tauchman, L.Kalenský - Š.Drinka, V.Dressler

Dvě a půl hodiny před utkáním jsme zvažovali, jestli lze utkání vůbec sehrát, neboť hřiště bylo hodně podmáčené a na deseti procentech plochy stála voda. Vzhledem k předpovědi jsme ale o sehrání utkání rozhodli, ta se naštěstí potvrdila, od půl čtvrté již téměř ani nekáplo a po většinu utkání dokonce svítilo sluníčko. Navíc dopoledne přišla od čtyřech nominovaných hráčů SMSka, že se z různých, zejména zdravotních, důvodů omlouvají…

Utkání pro nás začalo velmi nešťastně, na půlce jsme propadli v souboji o míč, otevřeli obranu a soupeř toho ani ne po třiceti sekundách hry dokonale využil - 0:1. Diváci se však hodně zlobili na nepřipraveného rozhodčího Soukupa (stál minimálně pět metrů za úrovní posledního hráče), že se jednalo o dvoumetrový ofsajd, což potvrdí či vyvrátí až záznam z nově nainstalované kamery, která utkání snímala. Hosté byli na míči kvalitnější a v 15. minutě nás podržel Ferda, který zlikvidoval první vážnou tutovku soupeře. Znovu nás podržel v 17. minutě, kdy vyrazil krásnou střelu a nad břevno a hned o minutu později další na roh. My jsme se pomalu začínali dostávat do hry, ale na podmáčenější půlce jsme byli nepřesní a nedůrazní. Ve 31. minutě přiznal Ferda lehkou teč, hosté kopali rohový kop a Matěj Holubec se trefil hlavou přesně k tyči - 0:2. Dovedli jsme ale velmi rychle odpovědět, Vojta Dressler zatáhl po pravé straně míč, přesně odcentroval, Lukáš Kalenský sklepl míč hlavou před Zdendu Tauchmana a ten ho střelou z první uklidil přesně k tyči - 1:2. Hosté měli i nadále mírnou převahu, ale bylo jasné, že tento kontaktní gól nás vrátil do hry a ve druhé půli bude stále o co hrát. A to se potvrdilo. Najednou nás bylo plné hřiště, bojovali jsme a začínali jsme se dostávat do zakončení. Ale i soupeř neustále hrozil, museli jsme být stále ve středu, byť si žádnou čistou gólovku nevypracoval, tak měl řadu střílených centrů, které prolétly naším malým vápnem. V 69. minutě jsme se dočkali vyrovnání, ať se na mě exekutoři našich standartek nezlobí, ale konečně pořádně kopnutý roh a hned je z toho branky. Lukáš Kalenský si dal tentokrát opravdu záležet, jeho prudký centr našel hlavu Tomáše Navrátila a ten nedal Rolejčkovi šanci - vyrovnáno 2:2! Byli jsme i nadále aktivní a hostující obranu neustále trápili rychlými náběhy zejména po stranách, v 77. dostal parádní přihrávku do běhu rychlík Štěpán Drinka, ač byl tahán za dres a všelijak faulován, dostal se až do zakončení, tváří v tvář Rolejčovi se mu však nepodařilo libčanského brankáře prostřelit. V závěru chtěli rozhodnout hosté, ale jejich pokus jsme až do osudné 89. minutě ustáli a uskákali. Poté ale vstoupil velmi necitlivě do hry hlavní rozhodčí Erlebach, ze vzdálenosti dobrých šedesáti metrů pískl Jardovi Jiřičkovi nějaké komentování, hosté dostali darem výhodu trestného kopu z nějakých 25 metrů a po jeho rozehrání vstřelil rozhodující třetí, postupovou, branku. V nastavení se mohl stát hrdinou Míra Lukeš, ale z ostrého úhlu netrefil prázdnou bránu. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni za domácí stoper Tomáš Navrátil a za hosty záložník Josef Mokrý. Po utkání poskytli divákům hodnocení zápasu i oba trenéři, domácí Tomáš Navrátil st. a hostující Jiří Hofman.

Naše pohárová pouť tak končí, vůbec se ale nemáme za co stydět, naopak, sehráli jsme tři velmi kvalitní utkání s účastníky z vyšších soutěží a dovolím si tvrdit, že dva z nich (Lázně Bělohrad, Hořice) jsme přehráli a se třetím (Libčany) sehráli naprosto vyrovnanou partii. Děkujeme divákům za vytvoření úžasné atmosféry a za jejich podporu.

Hodnocení trenérů pro média:
Tomáš Navrátil, trenér FKDK:
"Na velmi těžkém terénu jsme sehráli se soupeřem z KP vyrovnané utkání. Prohrávali jsme 0:2 a nevypadalo to s námi vůbec dobře, pak jsme ale ještě do půle snížili a po parádním výkonu ve 2.půli vyrovnali. Když už to vypadalo, že o postupujícím do čtvrtfinále rozhodnou penalty, vstoupil do hry svým necitlivým posouzením rozhodčí, na 60 metrů pískl našemu hráči mluvení, Libčany měly výhodu TK z 25 metrů a po jeho rozehrání vstřelily vítěznou postupovou branku. Běžela 89. minuta ... Hráčům děkuji za parádní výkon a nasazení a fanouškům za povzbuzování a vytvoření skvělé atmosféry. Soupeři blahopřeji k postupu."

František Bárta, sekretář SK LIB.: "Typické pohárové utkání. Na těžkém podmáčeném terénu se smazal rozdíl soutěží a všichni hráči museli do hry vložit hodně fyzických sil. Naopak trenéři do zápasu investovali hromadu psychických sil. Klobouk dolů před nasazením domácích, my jsme po dlouhé době zažili pocit vítězství."

Fotografie z utkání od Kláry Řehákové ZDE.

Diskusní téma: Hořký konec parádního utkání s Libčany