Po Skřivanech další debakl, s rezervou Dvora

FK Dolní Kalná - TJ Dvůr Králové "B"   1 : 6 ( 1 : 2 )

branky: 41. Jarda Jiřička z pen. - 36., 68., 77. Fejk, 28. a 90. Kruliš, 58. Prokůpek

rozhodčí: Styblík - Soukup, Janota

delegát KFS: Jaroslav Mudruňka

ŽK:  0:2

sestava: Scharm - L.Strnádek (70. V.Bartoš), Navrátil, Dědek, V.Kodytek - Š.Drinka, M.Bartoš, Stránský, Jiřička - Dressler (80. J.Strnádek), Kalenský (70. Lukeš)

V pátém kole 1.B třídy jsme Pod Kaštany přivítali druhý tým tabulky, velmi silnou rezervu Dvora Králové. Do první šance se dostal v 9. minutě po rohu na zadní tyči hlavičkující Kuba Navrátil, ale napůl odkrytou bránu netrefil. Ve 20. minutě krásně vystřelil veterán Standa Ježek a po jeho pumelenici se nad Ferdou otřáslo břevno. Ve 29. minutě již šli v poli výrazně fotbalovější hosté do vedení, po zbytečném faulu Jardy Jiřičky se prosadil po trestném kopum Kruliš - 0:1. Ve 36. minutě prošel středem hřiště zcela bez povšimnutí našich hráčů Fejk a jeho přízemní střela z vápna zapadla přesně za tyč - 0:2. Ve 40. minutě byl ve vápně faulován Vojta Dressler a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Jarda Jiřička 1:2. Ve 44. mohlo být vyrovnáno, Lukáš Kalenský přihrál zcela volnému Jardovi Jiřičkovi, ten ale ve stoprocentní šanci nechal vyniknout hostujícího golmana. Poločas tedy hratelných 1:2. Druhá půle začala šancí Fejka, Ferda se však vyznamenal. V 58. minutě jsme zahráli zbrkle rohový kop a soupeř udeřil do nepřipravené obrany Prokůpkem potřetí - 1:3. V 59. minutě měl z pravé strany tutovku Vojta Dressler, ale přízemní střelou těsně minul. V 65. minutě se probil do vápna Štěpán Drinka, v rozhodující chvíli ho však dvorská obrana připravila o míč. V 69. minutě jdou hosté do rychlého brejku a v koncovce se nemýlí - 1:4. V 76. minutě Ferda špatně odkopl míč a hosté ihned trestají - 1:5. V 78. minutě nastřelují hosté tyč, v 87. minutě má gól na kopačce Míra Lukeš, ale spíše ohrozil časomíru, než hostující branku. V 89. vypíjíme kalich hořkosti až do dna a zkušený Kruliš upravuje na konečných 1:6.

Tomáš Navrátil, sekretář (domácí):
Bohužel další utkání, které pro nás končí debaklem. Soupeř byl fotbalově nad naše síly, rozdílovým hráčem byl zejména na trávník navrátivší se Fanda Fejk. Po dvoubrankovém vedení hostí se nám podařilo do půle snížit, vyrovnat však i přes tutovku ve 45. minutě nikoliv, možná by další průběh vypadal jinak. Ve druhé půli hosté svoji dominaci potvrdili dalšími brankami, naše šance, byť jich nebylo málo, zůstaly bohužel nevyužity. Musíme se vzchopit, hlavně musí začít každý sám u sebe.

Jiří Rejl, trenér (hosté):
Věděli jsme, že nás v Dolní Kalné nečeká lehký zápas. Domácí zdobí bojovnost, v předchozích duelech na nás většinou uměli zahrát. Tentokrát jsme ale duel zvládli. Byli jsme lepší, komplikace přišla pouze krátce před pauzou, kdy jsme nejprve inkasovali gól z penalty a pak nás při velké šanci podržel brankář. Odpor snaživého soupeře zlomila až třetí branka.

Diskusní téma: Po Skřivanech další debakl, s rezervou Dvora