Po třech prohrách áčko konečně naplno bodovalo

Další existenční utkání, do kterého jsme nešli v dobrém rozpoložení, tři porážky v řadě a absence několika ofenzivních hráčů, navíc domácí již v klidu, neboť jsou jistými sestupujícími, ne příliš kvalitní trávník a velké vedro. První poločas byl zcela v naší režii, jenže střelecká produktivita byla velmi chabá. Již v 5. minutě poslal Tomáš Hampl za obranu krásný oblouček, Zdenda Tauchman si ho parádně zpracoval, zcela sám před brankářem však bránu vysoko přestřelil. Ve 20. minutě utekl po levé straně Martin Tauchman, naservíroval míč jak na zlatém podnosu Vojtovi Dresslerovi, ten však z malého vápna netrefil úplně prázdnou bránu!! Ve 33. minutě již jsme se ale dočkali, Tomáš Navrátil vysunul pěknou přihrávkou Tomáše Hampla, ten odcentroval a Zdenda Tauchman nás poslal přesnou hlavičkou k tyči do vedení - 0:1. Ve 35. minutě utekl po pravé straně Vojta Dressler, zpětnou přihrávkou pod sebe hledal Tomáše Navrátila, ten byl ale u míče o zlomek sekundy déle, než domácí brankář. Ve 40. minutě máme další šanci, střela Zdendy Tauchmana však končí na tyči! Ve 41. minutě chybujeme v obraně, domácí kapitán Vávra vystihl krátkou malou domů a tváří v tvář Ferdovi pohodlně vyrovnal. Poločas tedy 1:1, kdyby to ale bylo 0:3, nikdo by se nemohl divit.
Druhý poločas jsme zahájili velmi dobře a v 51. minutě šli opět do vedení, Zdenda Tauchman poslal krásným pasem za obranu do úniku Vojtu Dresslera, toho domácí bek doslova sestřelil a kopali jsme penaltu. K té se postavil Zdenda Tauchman a chladnokrevně střelou k tyči zavěsil a poslal nás znovu do vedení - 1:2. Pak už to byl boj, nám se nedařilo podržet míč, spousta přihrávek nenašla adresáta, naštěstí domácí na tom byli úplně stejně. V 70. minutě jsme mohli odskočit do dvoubrankového vedení, pohotový oblouček Tomáše Navrátila však skončil těsně vedle šibenice. V závěru domácí vysunuli na hrot svého nejlepšího hráče stopera Dvořáka, do souvislejšího tlaku, natož do šancí, jsme je ale nepustili. A když neproměnili ani dvě velmi nadějné standartní situace, z Kobylic si odvážíme zasloužené, ale vydřené tři body. Cesta autobusem domů byla hodně veselá.

FC Spartak Kobylice - FK Dolní Kalná "A"   1:2 (1:1)