Po vítězství nad Hořicemi postupujeme do osmifinále poháru KFS + FOTO

FK Dolní Kalná - TJ Jiskra Hořice     3  :  0  ( 3 : 0 )

branky: 4. Zdenda Tauchman, 13. Lukáš Kalenský, 37. Štěpán Drinka

rozhodčí: Petr Dorotík - David Beránek, Roman Nývlt

diváků: 123

sestavy:

FKDK: F.Scharm - V.Dressler, T.Navrátil, M.Stránský, M.Zilvar - J.Jiřička (89. J.Strnádek), Z.Tauchman, M.Najman (76. Vl.Bartoš), T.Hampl - Š.Drinka, L.Kalenský (87. M.Lukeš)

HOŘ: D.Dufek - M.Bango (46. P.Drozd), A.Vávra (46. P.Hátle), P.Kuneš (64. J.Šeda), Z.Nečesaný - J.Havrda, P.Palm, M.Havelka, J.Šedivý - A.Kedroň (60. J.Jonáš), J.Pečenka (33. D.Drozd)

Kdo ve středu Pod Kaštany nebyl, může litovat, takovýto zápas se v Kalné nehraje každý měsíc. Domácí na svého o dvě třídy výše hrajícího soupeře vlétli a hořičtí se nestačili divit. Již ve 4. minutě pláchl, o kapitána Dominika Palma oslabené, obraně Štěpán Drinka, před bránu poslal krásnou přihrávku a za obranu naběhnuvší Zdenda Tauchman nezaváhal - 1:0. Ve 13. minutě vyslal parádní přihrávkou Jarda Jiřička do úniku Štěpána Drinku, tomu se sice finální přihrávka příliš nepovedla, ale díky své razanci se odrazila od pasu Lukáše Kalenského do brány - 2:0. V 18. minutě nahrával do vápna Zdenda Tauchman, míč ale skončil až u golmana, tomu však míč přeskočil nohu a nakonec ho musel vykopávat z prázdné brány! Ve 26. minutě golman hostí opět zaváhal, Jarda Jiřička ho obral o míč, přihrál Lukáši Kalenskému, ten ale trefil přízemní střelou pouze tyč. Ve 29. minutě se řítil po přihrávce Jardy Jiřičky na bránu zcela osamocený Štěpán Drinka, ale branku těsně netrefil. Ve 30. minutě krásně střílí Jarda Jiřička, golman Dufek jeho střelu vyráží s námahou na roh. Ve 34. minutě hlavičkuje před bránou Zdenda Tauchman, Štěpán Drinka střílí rovněž hlavou, míč na poslední chvíli vykopává z brankové čáry obránce. Ve 35. minutě vysouvá Lukáš Kalenský krásnou průnikovou přihrávskou Štěpána Drinku, ten bohužel zakončuje opět těsně vedle. Ve 37. minutě již se ale ze stejné situace nemýlí, po milimetrovém pasu Lukáše Kalenského utekl po pravé straně a tváří v tvář golmanovi Hořic posílá míč do šibenice - 3:0. Poločas dohráváme kontrolovaně, vedeme tříbrankovým rozdílem, mohlo to být ale ještě více.

Do druhého poločasu vlétli jako uragán naopak hosté, na hřišti již byli i oba futsaloví reprezentanti, bratři Drozdové, a na kvalitě hry Hořic se to okamžitě projevilo. Ve 46. minutě pálil David Drozd těsně nad, další pokus jeho spoluhráče zblokovala obrana. Ve 49. minutě jsme se dostali do přečíslení, pumelenici Štěpána Drinky vyráží golman s námahou na roh. V 50. minutě poslal do vápna parádní balon Michal Najman, Jarda Jiřička však ve vyložené pozici ani nevystřelil, ani nenahrál. V 57. minutě utekli obraně Hořic Štěpán Drinka s Lukášem Kalenským, ale nic z toho nebylo. V 65. minutě mohli uděřit hosté, David Drozd však pálil z voleje těsně vedle. Stejně tak se vedlo i jeho spoluhráči v 65. minutě, když snad v jediné vyložené šanci utkání branku těsně minul. V 66. se mohlo měnit skore na druhé straně, Michal Najman odcentroval z levé strany a parádní volej Jardy Jiřičky skončil těsně nad. V 77. minutě se dostali před naší bránu hosté, jejich útočník však místo zakončení upadl. V 80. minutě pálil parádně z voleje Vojta Dressler, bohžel těsně vedle. Hosté již nemají na zvrat síly a v 90. minutě velmi dobrý rozhodčí Dorotík utkání končí.

Hodnocení pro tisk:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Vyhráli jsme zcela zaslouženě, v prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem, kdyby to bylo po 45 minutch 5:0, nikdo by se nemohl divit. Druhá půle byla pod taktovkou hostí, ale do vážnějšího zakončení jsme je nepustili. Výborný kolektivní výkon podpořený neskutečným nasazením, klukům děkuji a těšíme se na Bayern Mnichov ... "

Josef Vydra, předseda a ved.mužstva HOŘ.: "Není se na co vymlouvat. I v této sestavě a na takovém hřišti jsme měli hrát úplně jinak. První poločas totální ostuda a i když potom přišlo zlepšení gól bychom nedali snad ani kdyby se hrálo až do neděle. Domácím gratulace za nadšený výkon a bylo vidět, že chtěli vyhrát a ne si jen zahrát."

Fotografie z utkání od Kláry Řehákové ZDE.

Diskusní téma: Po vítězství nad Hořicemi postupujeme do osmifinále poháru KFS

osmifinále poháru

Tomáš Navrátil st. | 01.09.2022

V osmifinále poháru přijede Pod Kaštany SK Libčany, hrát se bude ve středu, 28. září od 16.30 hodin. Libčany jsou vítězem poháru z minulé sezony, díky němuž hrají v té letošní Mol cup, ve kterém již vyřadili divizní týmy Hlinska a Českého Brodu a ve středu 14. září hostí v dalším kole Duklu Praha. Diváci se tedy mají opět na co těšit ...