Poprvé v sezóně áčko přivezlo 3 body z venku

Poprvé v historii zavítal náš tým na sobotecký pažit pod Humprechtem, na místním stadionku probíhá rekonstrukce hlavní tribuny a tak zejména pro diváky se hrálo ve "staveništních" podmínkách. Pažit byl ale připraven velmi dobře, bohužel bylo opět jako minulý týden úmorné vedro, které prověřilo dokonalou fyzickou připravenost všech aktérů utkání. Začátek jsme měli přímo snový, Dan Navrátil se uvolnil na středu hřiště, z dobrých 25 vypálil, jeho projektil se odrazil od břevna a u dorážky byl první gólově "hladový" Tomáš Hampl - 0:1. Jenže hned minutu na to jsme se nechali zaskočit dlouhým autem domácích a domácí z rozhodně ne gólové pozice hlavou vyrovnali - 1:1. Poté to byl boj, hodně nepřesností a ztrát na obou stranách. Ve 13. minutě jsme zahrávali standartní situaci ze strany hřiště, trestný kop Dana Navrátila brankář pouze vyrazil, naši hráči však nebyli na dorážku připraveni, navíc stáli v ofsajdu. V 18. minutě jsme měli štěstí, domácí podnikli rychlý výpad po pravé straně, do vápna poslali prudkou přízemí přihrávku, ta však prošla bez povšimnutí celým naším malým vápnem - velká klika! Ve 32. minutě opouští hřiště Štěpán Drinka, který byl domácím obránce nešetrně faulován, má pořádného "koňara" a dál to prostě nejde. Ve 35. minutě jsme se prosadili sérii krásných narážeček středem hřiště, zakončení Dana Navrátila šlo ale těsně vedle. Ve 43. minutě nám opět zatrnulo, domácí kopali trestný kop ze strany hřiště, za naši obranu si naběhl Přikryl, naštěstí hlavou těsně minul. Poločas tedy 1:1, nutno podotknout, že asi spravedlivě.
Druhý poločas jsme zahájili nejlépe, jak mohli, brankou. V 53. minutě poslal Dan Navrátil za obranu parádní křižný pas, Lukáš Kalenský si ho zpracoval, zasekl obránci a krásným obloučkem přehodil vyběhnuvšího brankáře - 1:2. V 54. minutě nás podržel Ferda Scharm, když vyrazil přesnou hlavičku domácích po trestném kopu. V 55. minutě vysunul Martin Tauchman krásnou kolmicí Vojtu Dresslera, ten postupoval mírně ze strany zcela sám na hránu, přízemní střelou však trefil pouze tyč, dorážka Lukáše Kalenského bohužel pro ofsajd neplatila. V 58 minutě jsme kopali rohový kop, na precizně zahraný centr Dana Navrátila si naskočil Zdenda Tauchman a jeho prudkou hlavičku k tyči zastavila až síť - 1:3. V 62. minutě měli domácí blízko ke snížení, opět využili velmi dlouhé autové vhazování Ždánského, hlavička Pavlíčka však mířila těsně nad. Stejné štěstí jsme měli i v 66. minutě po trestném kopu nejfotbalovějšího hráče domácích Bastera, po jehož centru mířila hlavička jeho spoluhráče opět nad. V 73. minutě poslal Lukáš Kalenský parádní přihrávkou do samostatného úniku Vojtu Dresslera, ten udělal vše skvěle, až na zakončení, ve kterém "zahamounil" a místo přihrávky na úplně volného spoluhráče, který by dával do prázdné, zbrkle vystřelil a trefil jen boční síť. V závěru utkání se zranil Dan Navrátil, místo něj nastoupil Michal Slavík, bohužel i ten se po dvou (!!) minutách pobytu na hřišti zranil a do akce tak musel jít jedenapadesátiletý předseda FK Zdenda Tauchman. Poslední desetiminutovka, včetně pětiminutového nastavení, byla zcela v režii domácích, s jejich nákopy a standartními situacemi si však tentokrát výborná hostující obrana poradila. Zbytečná situace nastala v 88. minutě, kdy rozhodčí nechal pokračovat nesmyslně ve hře (pomezní mu signalizoval přestupek), až teprve po několika vteřinách pískl, Martin Tauchman vztekle zakopl míč, ke vší smůle však trefil hráče stojícího dva metry před ním a mela už začala. Výsledkem byly dvě červené karty… V 96. minutě foukl nepříliš jistý rozhodčí Luňák do píšťalky naposledy, hosté tak mohli slavit export veledůležitých bodů z pod Humprechtu pod Kaštany.

Hodnocení trenérů:

SK Sobotka: "Ve všech aspektech jsme dnes byli horším týmem a tak je naše prohra zasloužená. Škoda jen zbytečně vyhroceného konce zápasu."

FKDK - Tomáš Navrátil, trenér: "Podali velmi dobrý kolektivní výkon, proměnili jsme tři šance a nechybovali vzadu, to byl základ úspěchu. Herně to nebylo až tak úplně ono, byly pasáže, ve kterých musíme být daleko aktivnější a kvalitnější na míči. Bohužel máme zraněné a vyloučené, to není před anglickým týdnem, kdy nás čeká v poháru ve středu Vrchlabí a v sobotu jedeme do Staré Paky, nic příjemného. Klukům děkuji za odmakaný zápas, zejména pak předsedovi klubu, který si dal na odpoledních slavnostech v Dolní Kalné gulášek, klobásku a pivko, a stejně přijel a pomohl nám. Děkuji rovněž našim skvělým fanouškům. Chci věřit tomu, že v následných očekávaných krocích se promítne účast delegáta na utkání."

SK Sobotka - FK Dolní Kalná "A" 1:3 (1:1)

Branky: 3. Tomáš Klečal - 1. Tomáš Hampl, 53. Lukáš Kalenský, 59. Zdenda Tauchman
Rozhodčí: Luňák - Koutník, Hofman