Poslední příprava s SK Studenec vítězně !

Poslední přípravné utkání na UMT v Nové Pace

FK Dolní Kalná - SK Studenec   4 : 1 ( 3 : 1 )

branky: T.Jiřička, V.Kodytek, Strnádek, Tauchman

rozhodčí: Přikryl

diváků: 25

sestava: Ulrych-Strnádek, J.Navrátil, A.Kodytek, Dědek - Najman, M.Šulc, Hampl, M.Bartoš - T.Jiřička, V.Kodytek. Do druhého poločasu nastoupili: M.Ježek, D.Ježek, Tauchman

Poslední přípravné utkání před zahájením jarních mistrovských bojů jsme sehráli proti suverenně vedoucímu celku okresního přeboru semilska SK Studenec. Utkání se hrálo na novopacké umělce za krásného jarního počasí, ale poměrně silného větru. Úvod utkání patřil soupeři ze Studence, který byl se silným větrem v zádech dobrou čtvrthodinku aktivnějším týmem, my jsme působili příliš ležérně, hráli alibisticky a bez patřičného důrazu. Dvě šance soupeře jsme ustáli a pomalu začínali hru vyrovnávat a tlačit se do zakončení. Zejména rána Povra, která málem zlomila břevno, to byl parádní fotbalový moment ! Ve 27. minutě jsme se dostali do vedení, Víťa Kodytek vysunul pěknou přihrávkou Tomáše Jiřičku a ten ukázal, jak se má v takovéto situaci útočník chovat - 1:0. O pět minut později jsme předvedli nejhezčí akci celého utkání, po sérii tří narážeček se dostal zcela sám před golmana Víťa Kodytek a jeho zakončení bylo opět gólové - 2:0. Bohužel Víťa se při střetu s brankářem zranil a musel být střídán. Ve 37. minutě jsme kopali po TK Davida Ježka Tomášem Jiřičkou rohový kop, na ten si na první tyči naskočil Lukáš Strnádek a jeho "kladivo" skončilo přesně v šibenici - 3:0. Ve 42. minutě naše obrana neodcouvala trestný kop Havlíčka a jeden z nejmenších hráčů na hřišti Jirka Povr nás přesnou hlavičkou potrestal - 3:1. Ve druhém poločase jsme měli, tentokrát ale již ne tak silný, vítr v zádech my, a byli jsme jednoznačně lepším týmem. Dostali jsme se do řady zakončení, ale řešení bylo velmi špatné, zbrklé a někdy i lajdácké. Místo čtyřech - pěti branek v soupeřově síti jsme se dočkali pouze jediné, když se střelou "v sedě" prosadil střídající veterán Zdenda Tauchman. Pravdou je, že jsme ještě nastřelili břevno a tyč. Soupeře jsme ve druhém poločase pustili na naší polovinu a do zakončení jen zcela vyjímečně.

Z utkání si musíme vzít ponaučení. Proti kvalitnějšímu soupeři a zejména v utkáních, kdy půjde o hodně, by se nám mohla ležérnost v obranné i útočné (zakončení) fázi hrubě vymstít, musíme chodit do všech soubojů koncentrovaní a naplno a zlepšit komunikaci ! Jinak dobrý, klukům pochvala !!

Diskusní téma: Poslední příprava s SK Studenec vítězně !