Poslední utkání podzimu v Kosičkách jsme nezvládli

Rozhodčí: Čožík - Vlachýnský, Ikizgul
ŽK: 4:2
Diváků: 115
Sestava: Scharm - Dressler, Mi. Stránský, T. Navrátil, Zilvar (74. Dědek) - J.Jiřička, Z. Tauchman, M. Bartoš, Hampl - Š. Drinka, M. Tauchman (61. L. Kalenský)

Na nejvzdálenější venkovní utkání jsme vyrazili společně s fanoušky autobusem. Již při pohledu na "plachtu" o rozměrech 109x69 metrů nám bylo jasné, že nás nečeká nic jednoduchého. A vzhledem k tomu, že domácí disponují velmi dobrým týmem, tak se to také potvrdilo. První půli jsme byli velmi nevýrazní, byť jsme měli několik brejkových situací, tak jsme je řešili velmi špatně. Naopak jsme měli kliku, když domácí svoji herní převahu nezúročili ve vedoucí branku. Poločas tedy bez branek. Vstup do druhého poločasu jsme měli velmi dobrý, po perfektní střílené přihrávce Štěpána Drinky trefil Tomáš Hampl z malého vápna tyč a o několik minut se v největší šanci zápasu neprosadil Martin Tauchman, když zcela sám před golmanem mu poslal lehkým obloučkem míč pouze do náruče. A vzhledem k tomu, že branku se nepodařilo vstřelit ani Jardovi Jiřičkovi, nejeden fanoušek si kladl otázku, zda tohle nás bude mrzet. A taky že ano, v 64. minutě se u brankové čáry uvolnil domácí rychlík Schovanec, zpětnou přihrávkou našel na vápně zcela volného spoluhráče a jeho "čudla" se za asistence našich očí dokoulela až k tyči - 1:0. O šest minut později jsme ztratili na vlastní polovině míč, domácí se prosmýkli středem naší obrany jak laňky a Urban tváří v tvář Ferdovi nezaváhal - 2:0. Na zvrat jsme měli sice ještě dlouhých dvacet minut, ale neměli jsme na něj ani mentálně, ani fyzicky. Naopak, v pohodě hrající domácí nám uštědřili ještě jednu branku (naštěstí pro hraní rukou neplatila) a v závěru měli obrovskou megatutovku, ve které je skvěle vychytal Ferda. Po závěrečném hvizdu velmi dobrého rozhodčího Čožíka se tak z vítězství radovali zaslouženě domácí.

Hodnocení pro tisk a web:
Milan Stránský, kapitán KOS.: "Jak jsme podzim začali, tak ho končíme, výhrou 2:0. První poločas jsme měli pod kontrolou, ale bez ohrožení branky. Začátek druhé půle jsme vůbec nezachytili a přežili jsme tutovku hostí. To nás probudilo a dvěma slepenými góly jsme šli do vedení. Zbytek zápasu jsme poctivě ubránili a můžeme slavit. Při pohledu na tabulku můžeme být spokojení."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Do zcela neznámého prostředí jsme odjížděli s respektem, ale touhou bodovat. V 1.půli byli domácí lepším týmem, vstup do druhého jsme měli výborný my, ale trefili jsme tyč a další dvě tutovky nedali a přišel trest. Na zvrat už jsme neměli, odešla nám nejen hlava, ale na největším hřišti v kraji i nohy. Domácím děkujeme za přístup při shodnosti dresů, utkání se hrálo i díky našim fanouškům v parádní atmosféře. Cestu domů jsme si s fanoušky v autobuse užili, jako kdybychom vyhráli 7:0. Byť poslední krok se nám výsledkově nevydařil, tak bych chtěl hráčům za jejich podzimní účinkování poděkovat, dvacet bodů je velmi dobrým příslibem pro jarní část, vzhledem k pohledu na tabulku ale stále bojujeme o záchranu, o to bude jarní část napínavější. Děkuji i našim fantastickým fanouškům, kteří klukům fandí, i když se zrovna tolik nedaří, což dokázali i v Kosičkách."

Diskusní téma: Poslední utkání podzimu v Kosičkách jsme nezvládli